3 maja, 2024

Fenerbahce po minucie gry traci Superpuchar Turcji

Fenerbahce ustawiło się w proteście przeciwko drużynie do lat 19, a gracze opuścili boisko po minucie gry.

On Fenerbahce Jego drużyna do lat 19 zakwalifikowała się do finału turnieju Superpuchar Turcji Pocałunek GalatasarayJest to protest przeciwko temu, co uważa za ciągłe złe traktowanie ze strony sędziów i Związku Piłki Nożnej Turcja (TELEWIZJA). Zawodnicy opuścili boisko po minucie gry.

Wiceprezes klubu, który zajmuje drugie miejsce w tureckiej Super Lidze GalatasarayZapowiedział to już na początku tygodnia i zapowiedział, że zawodnicy opuszczą boisko przed upływem 90 minut, co oznacza, że ​​drużyna automatycznie przegra 0:3, a rywal zdobędzie tytuł.

Mecz trwał tylko 50 sekund, co było wystarczającym czasem Galatasaray Jedynego gola w meczu strzelił Argentyńczyk Mauro Icardi. Graczy natychmiast ewakuowano Fenerbahce Opuścili pole gry, a sędzia podniósł piłkę i również opuścił boisko, kończąc mecz.

On Galatasaray Istanbul FC wygrał turecką Super Ligę na sezon 2022-2023 i Fenerbahce Zdobył puchar.

Po zakończeniu meczu gracze zespołu podnieśli się Galatasaray Pozostali na boisku i podzieleni na dwie drużyny, aby kontynuować grę przed publicznością na stadionie, który już w jednej czwartej zapełnił się kibicami mistrzów.

Tureckie media informowały już o pierwszym składzie reprezentacji Fenerbahce Nie pojechał nawet do Sanliurfy, gdzie odbywał się finał.

W rzeczywistości, Fenerbahce Nie brał udziału w zwykłej konferencji prasowej przed meczami.

Turecki klub zaprotestował przeciwko, jego zdaniem, ciągłemu niewłaściwemu traktowaniu ze strony federacji piłkarskiej i sędziów.

Ponadto chce potępić fakt, że Federacja odrzuciła jego prośbę o przełożenie meczu finałowego, aby mieć więcej czasu na przygotowanie się do meczu Ligi Europejskiej Konferencji w najbliższy czwartek.

W tym tygodniu Federacja nałożyła karę za rozegranie sześciu meczów u siebie bez kibiców, oprócz kar finansowych, na klub Trabzonspor, w związku z napaścią kilku kibiców na zawodników drużyny. Fenerbahce Po meczu 17 marca.

READ  Zdecydowana przyszłość! Messi już wie, co go czeka w Interze Miami po wyjściu z ligi amerykańskiej – Fox Sports

On Fenerbahce Potępił, że ten atak był planowaną próbą sabotowania jego sukcesu w Premier League, w której z dwoma punktami zajmuje drugie miejsce. Galatasaray.

Mecz o Superpuchar miał odbyć się 29 grudnia w Riyadzie, stolicy Królestwa Arabii Saudyjskiej, jednak został odwołany, ponieważ zawodnikom nie wolno było wychodzić na boisko w koszulkach z twarzą założyciela, Mustafy Kemala Ataturka. Podrzędny Turcja Hadis niosący przesłanie: „Pokój w domu, pokój na świecie”.