24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fani nie sądzą, że Oshi no Ko stanie się „społecznym fenomenem” – Kudasai

Fani nie sądzą, że Oshi no Ko stanie się „społecznym fenomenem” – Kudasai

japoński portal mejitsu Udostępnij artykuł wspominający o tym, gdy był fanem Oshi no ko Wierzymy, że to może się udaćStaje się zjawiskiem społecznym i wykracza poza ogół społeczeństwa„Jak oni to zrobili Kimetsu no Yaiba Również szpieg x rodzinaIstnieje kilka aspektów, które mogą temu zapobiec”.Duży ruch„.

«Najnowsza adaptacja anime „Oshi no Ko” idzie w dobrym tempie, pomimo faktu, że była emitowana tylko przez dwa odcinki, ponieważ niektórzy twierdzili, że „historia później traci swój potencjał”. Gdyby tak było, nie byłoby problemu, ale grono fanów otaku wydaje się reagować na pewną sytuację, której się obawiają. W tej sztuce bohater odradza się jako syn idola, którego podziwia, zachowując wspomnienia z poprzedniego życia jako lekarza.».

«Podczas premiery pierwszego odcinka pojawiły się komentarze typu: „Dominujące anime sezonu zostało w końcu wydane!„;”Jeśli Kimetsu no Yaiba i SPY x FAMILY staną się społecznym fenomenem, Oshi no Ko również ma taką samą szansę.„;”Myślę, że jeśli Oshi no Ko stanie się społecznym fenomenem, japoński przemysł rozrywkowy może się zmienić.„;”Wygląda na to, że coraz więcej osób, które nie są otaku, będzie wiedziało o tej serii„; I „Ponieważ zapowiedź Oshi no Ko została umieszczona w Shibuya, a nie w Akihabara czy Ikebukuro, wydaje się, że opinia publiczna będzie zainteresowana.».

«Dlatego oczekuje się, że „Oshi no Ko” stanie się jednym z tych utworów, które zaczynają być rozpoznawane i konsumowane przez ogół społeczeństwa, tak jak stało się to z „Kietsu no Yaiba” i „SPY x FAMILY”.. Oznacza to, że jest to rodzaj projektu, który może wyrwać się z niszy fanów anime i trafić do ogółu społeczeństwa w Japonii.».

«Źródło branżowe skomentowało: „To niemożliwe. Po pierwsze, scenariusz, w którym reinkarnujesz się jako syn swojego idola, jest dość przerażający. W tym momencie opinia publiczna zrezygnowała już z serialu. Potem seria komicznych scen z dziećmi odstraszy więcej ludzi, a tylko otakusy pozostaną jako widzowie. W tamtym czasie „Kimi no Na wa” było katalizatorem sukcesu kultury otaku wśród ogółu społeczeństwa, a „Uchiage Hanabi, Shita kara Miru ka? Yoko kara miru ka?” Sceneria i projekty postaci były bardzo stylizowane, więc ogół społeczeństwa nie był nimi zainteresowany. „Oshi no Ko” należy do tej samej kategorii. Projekty postaci, scenografia i atmosfera nie zawierają żadnych elementów, które sprawiłyby, że stałyby się popularne wśród fanów spoza anime.».

READ  Paula Rojas: Od mini spódniczek po zalotne bikini, najpoważniejszy wygląd kierowcy

«Chodzi więc o walkę między tymi samymi otakusami. To samo źródło skomentowało to, mówiąc:Pod koniec pierwszego odcinka „Oshi no Ko” jest szczególna scena, w której sami otaku są przedstawiani jako przerażający, obalający argumenty autora, ale polaryzujący publiczność. Niektórzy sympatyzowali z faktem, że opętani otaku rzeczywiście istnieli, podczas gdy inni byli urażeni tym przedstawieniem i ujawnili się. W końcu to wszystko jest dyskusją, która nie opuszcza niszy kultury otaku, ponieważ otaku kłócą się z innymi otaku. Jest to coś, co opinia publiczna uważa za nie do zniesienia, więc Oshi no Ko prawdopodobnie nie wyjdzie z niszy. A jeśli jakikolwiek otaku myśli inaczej, prawdopodobnie nie oglądał żadnego z niezwykle popularnych seriali aktorskich, więc nie ma pojęcia, co tak naprawdę jest popularne wśród ogółu społeczeństwa.Być może posłuży to do ustalenia, co „Kietsu no Yaiba” i „SPY x FAMILY” zrobiło tak dobrze.».

fontanna: mejitsu

Prawa autorskie (c) Wszystkie prawa zastrzeżone.