21 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fale uderzyły w domy na wybrzeżu Wysp Tonga po ogromnym ostrzeżeniu o tsunami po erupcji wulkanu (wideo)

Wysłano:

15 stycznia 2022 07:26 GMT

Dla Fidżi i Samoa Amerykańskiego wydano ostrzeżenie o tsunami. Władze wezwały mieszkańców obszarów nisko położonych do przeniesienia się na wyższe obszary.

Potężne fale przetoczyły się przez domy wzdłuż wybrzeża archipelagu Tonga po tym, jak w sobotę, po erupcji wulkanu, ogłoszono ostrzeżenie o tsunami dla całej wyspy na Pacyfiku. podwodny wulkan.

Według doniesień, klęska żywiołowa dotknęła wybrzeże po tym, jak w piątek ponownie wybuchł wulkan Hung-Tunga-Hung-Haapai, wyrzucając popiół, parę i gaz w powietrze na 20 kilometrów, po tym, jak pod koniec grudnia odnotowano okresową aktywność.

Taniela Kula, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Ziemi i Zasobów Naturalnych Tonga, zawieszony to zostało zaobserwowane Ogromne eksplozje, grzmoty i błyskawice W pobliżu wulkanu po wznowieniu erupcji.

Ostrzeżenie przed tsunami jest również wydany do FidżiSamoa Amerykańskie i Samoa. Władze wezwały mieszkańców obszarów nisko położonych do przeniesienia się na wyższe obszary. Ponad 100 rodzin To było ewakuacja W miastach Palauli i Satupaitea po falach zniszczyła zabudowa.

niebezpieczne tsunami Został stworzony przez aktywność wulkaniczną w Tonga. Jest monitorowany w celu oceny zagrożenia. Ostrzeżenie przed tsunami dla Samoa Amerykańskiego, wzmiankowany Amerykański system alarmowy.

Tymczasem Narodowa Agencja Zarządzania Kryzysowego Nowej Zelandii Opłata Ogólnokrajowy alert doradczy dotyczący zgłaszania działań związanych z tsunami.

„Wydaliśmy krajową wskazówkę: aktywność tsunami po erupcji wulkanu w Tonga. Spodziewamy się, że obszary przybrzeżne Nowej Zelandii doświadczą północnych i wschodnich wybrzeży Wyspy Północnej i Wysp Chatham. Niezwykle silne prądy i nieprzewidywalna inflacja na wybrzeżu”, czytamy w publikacji organizmu.

Miejscowi w dotkniętych obszarach ujawnili, że fragmenty popiołu spadły z nieba, a po erupcji wulkanu słychać było eksplozje. Na drodze pojawiły się również korki po tym, jak ludzie uciekli w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca.