3 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dzięki temu silnikowi samochody hybrydowe Toyoty nie wyemitują do atmosfery ani grama dwutlenku węgla

Dzięki temu silnikowi samochody hybrydowe Toyoty nie wyemitują do atmosfery ani grama dwutlenku węgla

17.06.2024 o godzinie 11:38

Zaktualizowano 18.06.2024 o 07:33

Do tego kompletna metamorfoza Lexusa W marce w 100% elektrycznej, Toyoty W fazie rozwoju znajduje się 30 różnych projektów, które muszą zostać ukończone przed końcem dekady. Choć jego pierwszy samochód elektryczny nie spotkał się z oczekiwanym przyjęciem, japońska mentalność nie dopuszcza możliwości poddania się. Kilka tygodni temu, Koji SatoJej prezes wyjaśnił, na jakich filarach Toyota będzie polegać, aby utrzymać pozycję lidera na rynku.

Trzy lata temu Toyota rozpoczęła testowanie mocnej, niekonwencjonalnej technologii silników, szukając neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla alternatywy dla samochodów elektrycznych. Koncepcja obejmuje zastosowany silnik Wodór jako paliwo I praktycznie Nie emituje dwutlenku węglaRównież. Ówczesny dyrektor wykonawczy, Akio Toyodęosobiście kierował tą inicjatywą, testując konfigurację w samochodzie wyścigowym GR Corolla.

Hiroki Nakajima, dyrektor ds. technologii Toyoty, przedstawia postęp technologiczny nowych silników.

Złożona technologia z wieloma wyzwaniami do pokonania

On wodór Spala się szybciej i w wyższej temperaturze niż benzyna. Znalezienie idealnej równowagi pomiędzy mocą i wydajnością jest zarówno nauką, jak i sztuką. Precyzyjna kontrola temperatury silnika i wtrysku paliwa jest precyzyjna i złożona, ale absolutnie niezbędna.

Po trzech latach pracy Toyota Motor Company z wielkim sukcesem osiągnęła cel, jakim jest udoskonalenie spalania wodoru. Rezultatem jest coś więcej niż tylko szybka i mocna Corolla. Wyciągnięte wnioski doprowadziły także do udoskonaleń, które umożliwiły opracowanie nowej generacji silników niskoemisyjnych Toyoty. Nadaje się do użytku ulicznego.

28 maja największy na świecie producent samochodów przedstawił na konferencji prasowej w Tokio swoją strategię dotyczącą mniejszych i bardziej wydajnych silników. menadżer ds. technologii, Hiroki NakajimaWyjaśnił, że doświadczenie Toyoty w opracowywaniu samochodu wyścigowego na wodór będzie miało bezpośredni wpływ na przyszłe silniki produkcyjne. I tak, w końcu Nakarm je wodorem To część długoterminowego planu Toyoty.

READ  Dólar cierra hoy 20 de septiembre de 2021 en México; tipo de cambio
Nowe silniki spalinowe Toyoty są alternatywą dla silników elektrycznych.

Mniejsze silniki, równie mocne i wydajniejsze

Wśród nowych silników Toyoty znajduje się A 1,5 litrajest dostępny zarówno w wersji wolnossącej, jak i turbodoładowanej, a także w wersji z turbosprężarką 2,0 litra.

oboje 10% do 20% mniejszy niż obecne, ale oferują tę samą lub nawet lepszą wydajność i większą moc. Ale najważniejsze jest to, że mogą z nimi pracować Różne rodzaje paliw neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla: Syntetyki, biodiesel lub wodór, a także benzyna. Dzięki niewielkim rozmiarom i niskiej emisji jest idealnym rozwiązaniem Zelektryfikowane systemy hybrydowe.

Toyota bardzo chciała ujawnić specyfikację, ale Nakajima był przekonany, że będzie to duży krok naprzód. „To mogłoby być rewolucyjne rozwiązanie” – powiedział, ponieważ nowe silniki mają ich tak wiele Miejsce na udoskonalenie W kolejnych etapach rozwoju.

Inżynierskie „triki” do pracy w systemie hybrydowym

Ponieważ nowe silniki są zaprojektowane do współpracy z silnikami elektrycznymi System hybrydowyinżynierom udało się ograniczyć moment obrotowy silnika, aby kompensował go silnik elektryczny. Tworząc Krótszy skok tłokaUdało im się zmniejszyć całkowitą moc, dostosowując prędkość, czyli obroty na minutę.

Tradycyjnie dłuższe pociągnięcia uważano za wygodniejsze, ponieważ umożliwiają zassanie większej ilości powietrza i paliwa. Nakajima wyjaśnił, że zmniejszenie tej długości było poważnym wyzwaniem. Rezultatem były niższe maksymalne obroty, co skutkowało lepszą wydajnością. Dodatkową zaletą krótszego skoku są bardziej kompaktowe wymiary silnika, co oznacza, że ​​projektanci mogą zmniejszyć wysokość maski, co z kolei prowadzi do bardziej aerodynamicznej konstrukcji nadwozia.

Lata eksperymentów ze spalaniem wodoru w wyścigach pozwoliły Toyocie lepiej zrozumieć niuanse spalania wodoru Sprawność cieplna silnikazauważył Nakajima. Jest to miara tego, ile energii silnika przekształca się w moc użyteczną do obracania kół, a nie jest tracona w postaci ciepła podczas spalania.

READ  McDonald's odnawia hamburgery i to są zmiany

Dzisiejsze najbardziej wydajne silniki osiągają współczynniki sprawności cieplnej Więcej niż 40%. Jednak silniki dostrojone pod kątem elektryfikacji w konfiguracjach hybrydowych mogą sięgać nawet 50%, jak ma to miejsce w niektórych konfiguracjach z silnikiem e-Power Nissana.

Toyota nie ujawniła dokładnych danych dotyczących sprawności cieplnej nowych silników. Twierdzi jednak, że nowy, wolnossący silnik o pojemności 1,5 litra będzie osiągał lepsze wyniki niż jego benzynowy odpowiednik. To samo stanie się z 2,0-litrowym silnikiem z turbodoładowaniem w porównaniu z obecnym silnikiem 2,4-litrowym.

„Rozwój silników wodorowych naprawdę przyczynił się do głębszego zrozumienia sprawności cieplnej silników” – powiedział Nakajima. „Był katalizatorem dla tej technologii”.

Rzeczywistość w samochodach ulicznych

Toyota ma nadzieję, że silniki te trafią na rynek na czas, aby spełnić rygorystyczne normy emisji Euro 7, które wejdzie w życie w 2027 r Zatem prawdopodobnie do tego czasu marka opublikuje szczegółowe specyfikacje. Na dłuższą metę silniki Zaprojektowany do pracy na paliwie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węglaDzięki temu przyszłe samochody hybrydowe będą praktycznie bezemisyjne. „Silniki będą zupełnie inne od dzisiejszych konwencjonalnych silników” – zauważył Nakajima.

Tymczasem Toyota Kontynuuje prace nad spalaniem wodoru. Podczas 24-godzinnego wyścigu wytrzymałościowego na torze Fuji Speedway pod koniec maja nowy prototyp zadebiutował jako bardziej niezawodna bomba na ciekły wodor, po dwukrotnej wymianie wersji używanej w poprzednim wyścigu w trakcie wyścigu. Kolejnym ulepszeniem był większy zbiornik wodoru, który zwiększył zasięg przelotowy o 50%.

Pomimo innych problemów, takich jak układ przeciwblokujący czy nagły spadek ciśnienia paliwa, co spowodowało, że Corolla zjechała do boksów na 9 z 24 godzin wyścigu, Toyota potwierdziła swoje długoterminowe zaangażowanie w dziedzinie spalania wewnętrznego.