21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Po raz pierwszy w historii stał się elektryczny

Po raz pierwszy w historii stał się elektryczny

14.06.2024 o godzinie 10:20

Zaktualizowano 18.06.2024 o 15:24

Felipe Munoz Jest analitykiem specjalizującym się w sektorze motoryzacyjnym i na swoich różnych profilach w mediach społecznościowych odpowiada za podkreślanie niesamowitych wydarzeń, które niekoniecznie są podkreślane przez producentów. Wśród jego najpopularniejszych publikacji znajdziemy także rankingi sprzedaży. Spośród tych ostatnich najtrudniejszy do ustalenia jest ogólny roczny ranking punktacji światowej.

Dowodem na to jest fakt, że od końca ubiegłego roku analityk potrzebował co najmniej sześciu miesięcy, aby nabrać kształtu Do tego dokładnie stołu sprzedażowego. Z danych zebranych przez Muñoza, który oparł się na danych ze 151 różnych krajów, wynika, że ​​nie ma bardziej szczegółowej klasyfikacji rocznej niż ta klasyfikacja na poziomie globalnym, Najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie w 2023 roku był Tesla Model YCo sprawia, że ​​charakterystyczny SUV Elona Muska jest pierwszym samochodem elektrycznym, który po pełnym roku zdobył tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu osobowego na świecie.

Nie ma wątpliwości, że do jego sukcesu przyczyniło się mocne skupienie na technologii i niższa cena w porównaniu z podobnymi samochodami.

Muñoz tak komentuje ten niesamowity fakt: „Tesla Model Y przechodzi do historii, stając się pierwszym samochodem elektrycznym w historii, który znalazł się na czołowych miejscach światowych rankingów. Marka sprzedała o 480 000 egzemplarzy więcej niż w roku poprzednim, co jest wyjątkowym osiągnięciem”.

Te 480 000 dodatkowych egzemplarzy w stosunku do poprzedniego roku daje w sumie 1 223 000 egzemplarzy, co przypadkowo popchnęło Teslę wraz z 508 500 sprzedanymi Modelami 3 i niewielką częścią ściślej związaną z Modelami X i S, do osiągnięcia celu. To wyjątkowy rekord – w ciągu roku dostarczono ponad 1,8 miliona samochodów.

Nie mniej niż 68% całkowitej sprzedaży producenta przypada na jeden model, który mógłby mieć kilka odczytów, ale bez wątpienia nic, biorąc pod uwagę, że są to samochody wyłącznie elektryczne i że jest to pierwszy samochód, któremu udało się go udostępnić W przypadku samochodu tego typu z nadwoziem typu SUV najbardziej oczywistym odczytaniem jest to, że Tesla wdrożyła bardzo udaną formułę.

READ  Sztuką jest zamówić tańsze przejazdy od Ubera. Wideo
Choć w 2024 r. tempo jego sprzedaży spadnie, nadal należy do najlepiej sprzedających się samochodów.

Obecnie Model Y nie cieszy się już takim sukcesem jak rok wcześniej, co jest normalne, skoro początkowy boom na jego sprzedaż minął, a poza tym Tesla Model 3 została w bardzo mocny sposób odnowiona. Sedan Tesli ma teraz bardziej agresywną stylistykę zewnętrzną i bardziej techniczną kabinę niż Model Y, co w połączeniu z niższą ceną sprawiło, że bardzo duża część klientów, którzy po prostu chcą Tesli, wybiera tę drugą opcję.

Obecnie asortyment Tesli w Hiszpanii zaczyna się od 39 990 euro za najtańszą wersję Modelu 3, który ma 283 KM i 513 kilometrów certyfikowanej autonomii, choć w związku z nowymi cłami nałożonymi na samochody produkcyjne Chima wkrótce podniesie jego cenę Cena (produkowany jest w fabryce Tesli w Szanghaju). Odpowiednik Modelu Y podnosi cenę wywoławczą do 42 990 euro, a w zamian oferuje tę samą moc i 426 kilometrów autonomii.