22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dwie osoby zmarły z powodu wychłodzenia w Polsce, a tysiąc samochodów zablokowanych przez śnieg we Francji

Dwie osoby zmarły z powodu wychłodzenia w Polsce, a tysiąc samochodów zablokowanych przez śnieg we Francji

Dwie osoby zmarły w wyniku hipotermii W związku z ujemnymi temperaturami w Polsce, dotkliwym zimnem, które panuje nad większą częścią Europy i nim Francja zakazuje 1000 samochodów Z powodu nieoczekiwanych, obfitych opadów śniegu na przedmieściach Paryża, które wystąpiły dziś wieczorem.

Polska krzyżuje Bardzo dokuczliwe zimno W ostatnich latach w niektórych częściach wschodniego kraju dwie osoby zmarły z powodu temperatur sięgających zaledwie 27 stopni, nocnych opadów śniegu przekraczających 5 centymetrów, hipotermii i przerw w komunikacji.

Wdrożyli to w wielu miastach Schroniska dla bezdomnych Parafie i domy kultury oraz niektóre samorządy miejskie zaapelowały do ​​obywateli, którzy mogliby udzielić schronienia bezdomnym na kilka dni.

W związku z budową wzrosła także liczba wypadków drogowych Lód na drogach Na niektórych liniach kolejowych łączących Warszawę z Gdańskiem (północ) również wystąpiły opóźnienia lub zakłócenia z powodu zakłóceń pogodowych.

Tam jest Aktywny alert Oczekuje się, że podobne warunki utrzymają się w tym i przyszłym tygodniu, gdy nadejdzie arktyczna burza powietrzna, a warunki w całym kraju utrzymają się przez kilka dni.

Na terenach takich jak Bieszczady (wschód) wiatr sięga 70 kilometrów na godzinę A najcieplejsza temperatura wynosi zaledwie 12 stopni poniżej zera.

Najniższą temperaturę notuje także Ukraina. W regionie górskim Karpat na zachodzie kraju w poniedziałek termometry osiągnęły minus 23 stopnie. Prognoza średniej temperatury w kraju na najbliższy wtorek -15 stopni.

Ukraińskie krajowe przedsiębiorstwo energetyczne Ukrenergo ostrzegło przed wzrostem zużycia energii w tym tygodniu ze względu na zimno i zwróciło się do użytkowników Zmniejsz zużycie energii elektrycznej Zatem w kraju nie ma problemów z zaopatrzeniem.

Ukraina patrzy, odkąd w lutym 2022 r. rozpoczęła się rosyjska inwazja Zmniejszona zdolność wytwarzania energii Z powodu ataków wroga na ich infrastrukturę.

Ekstremalne warunki pogodowe również ustąpiły W dzisiejszych czasach nie ma światła Według przedsiębiorstwa energetycznego do ponad tysiąca miast w dziewięciu regionach kraju.

READ  Polska po raz pierwszy odnotowuje większe dochody niż przyjeżdżając na Ukrainę

Kilka tygodni po rozpoczęciu północnej zimy w Europie zabrakło wody, którą pozostawiła w zeszłym tygodniu powódź Śnieg i zimno w północno-wschodniej i północnej Europie powodują wiele problemów, szczególnie w ruchu pojazdów.

Na przykład we Francji minister transportu Clément Buon powiedział dziś rano w oświadczeniu dla stacji radiowej RMC, że w nocy niektórzy Zatrzymano 1000 pojazdów Liczbę tę zmniejszono do 400, kiedy przemawiał po godzinie 6:00 GMT na autostradzie A13, zwłaszcza przy wyjeździe z Paryża.

Na 10-kilometrowym odcinku zamknięta została autostrada A13, takie same działania zostały podjęte na autostradzie A12, prowadzącej z Paryża w stronę Bretanii.

Peon opisał tę sytuację na początku wieczoru jako „a Météo France Nieoczekiwany odcinek ze śniegiem”, Dziś rano musiała skorygować swoje prognozy i uruchomiła pomarańczowe ostrzeżenie dotyczące śniegu i lodu w czterech departamentach Normandii i dwóch innych w regionie paryskim.

Jako środek zapobiegawczy mają Rezygnacja z transportu szkolnego W departamentach Eure i Loire, Orne i Calvados.

Faktem jest, że w nocy, zwłaszcza na południu Ile de France i w Normandii, spadło kilka centymetrów śniegu, powodując chaos w ruchu.

Departament Meteorologii uważa obecnie, że zakończy się to w ciągu najbliższych kilku godzin W Normandii często pada śniegNarasta od 3 do 8 centymetrów, a lokalnie sięga 10, co jest „na tyle znaczące, że znacząco wpływa na warunki śniegowe”.

On też We wtorek w Wielkiej Brytanii panuje niska temperaturaW nocy w większości części kraju minimalne temperatury utrzymały się poniżej zera, chociaż skupiono się na ostrzeżeniach powodziowych, które nadal obowiązują po ubiegłotygodniowych ulewnych deszczach.

O północy Agencja Ochrony Środowiska była już kompletna 116 ostrzeżeń powodziowych, Ostrzega także, że powodzie są „możliwe” z powodu podtopień w 126 innych miejscach, głównie na południu kraju.

Choć władze nie wyraziły szczególnego zaniepokojenia sytuacją, prognoza wskazuje, że niska temperatura utrzyma się przez kilka najbliższych dni.

READ  Przegląd rynku samochodów i wózków dziecięcych w Polsce

Portugalia ze swojej strony odnotowuje wzrost Opady deszczu i minimalna temperatura W najbliższy wtorek i środę termometry spadną od czwartku wraz z napływem powietrza polarnego ze Skandynawii, osiągając w niektórych punktach 8 stopni poniżej zera ze względu na masę powietrza morskiego we wtorek i środę.

Według prognozy Portugalskiego Morza i Atmosfery (Instytut Morza i Atmosfery IPMA) to polarne powietrze będzie „stopniowo najeżdżać” północ Półwyspu Iberyjskiego, po czym „prawdopodobnie” uruchomione zostaną ostrzeżenia o mrozie na południu. Ze względu na ryzyko przymrozków w wielu regionach Portugalii.

W częściach Trás-os-Montes i Beira Alta w północno-wschodniej Portugalii minimalna temperatura w piątek może wynosić zaledwie 8 stopni poniżej zera, a na obszarach przybrzeżnych na północy i w centrum odnotuje się temperatury na poziomie 0 stopni. Kraj.

Pięć części DHiszpania – Aragonia, Baleary, Nawarra, Kraj Basków i Katalonia – wprowadziła we wtorek ostrzeżenie przed poważnymi mrozami.Państwowa Agencja Meteorologiczna (AMED) podała, że ​​termometry spadły do ​​10 stopni poniżej zera, co było przyczyną specjalnych wydarzeń w województwie Lidzkim.

I jest cykl Stan nałożono na 25 drogach AP-71, główna sieć sieci drugorzędnej, w Leon, w centrum kraju, jest nadal przejezdna z zachowaniem ostrożności ze względu na opady śniegu w całej Hiszpanii.