22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

WTA: Polska zakazała wjazdu do kraju Rosjance Wierze Zwonarewej

WTA: Polska zakazała wjazdu do kraju Rosjance Wierze Zwonarewej

Tenisista z numerem 60 na świecie ma wziąć udział w Warsaw Open, a władze lokalne jako uzasadnienie swojej decyzji podają obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Rosyjski tenisista Wiera Zwonariewa Nie mogę wejść PolskaPrzed ich udziałem w konkursie poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych kraju WTA 250 w Warszawie Od poniedziałku.

Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej ministerstwa wynika, że ​​polska straż graniczna zablokowała w piątek wjazd byłemu tenisiście numer 2 na świecie, który przyleciał z Belgradu na podstawie francuskiej wizy. Pozostał w tranzycie na lotnisku w Warszawie i w sobotę poleciał do Podgoricy w Czarnogórze.

Wiera ZwonariewaObecnie zajmuje 60. miejsce WTAMam zamiar wziąć udział Warszawa Otwarta.

W niedzielę 38-latek nadal znajdował się na liście uczestników. The WTA W oświadczeniu wskazano, że sytuacja jest oceniana.

PolskaMówi się, że będzie wspierać Ukrainę w wojnie po inwazji Rosji Wiera Zwonariewa był na liście Osoby zabronione ze względu na bezpieczeństwo publiczne i rządowe.

W raporcie jest to podkreślane Polska „Zgodne z opozycją wobec reżimu Putina i Łukaszenki [presidente de Rusia y presidente de Bielorrusia]” i nie akceptują „wjazdu do swojego kraju osób, które wspierają działania Rosji i Białorusi”.

READ  Polska objęła prowadzenie 2:0, zanim Holandia wyrównała trzy minuty przed czasem