19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Douglas Connell: Dyrektor Charles England rezygnuje po zbadaniu ponad 600 000 euro darowizny | ludzie

Dyrektor Fundacji Charytatywnej dla Książę Karol, król AngliiDouglas Connell zrezygnował w środę po tym, jak Scottish Charities Regulatory Authority, niezależny organ regulujący organizacje charytatywne w Szkocji, wszczął dochodzenie w sprawie rzekomej darowizny w wysokości ponad 500 000 funtów (587 000 euro), donosi angielska gazeta. Stróż.

Śledztwo, które rozpoczęło się w tym tygodniu, ujawniło, że książę napisał list z podziękowaniami dla rosyjskiego bankiera Dmitrija Lewisa za sześciocyfrową ofertę, którą złożył w 2020 roku, i poprosił o umówienie się z nim po jej zakończeniu. koronawirus pandemia. Celem Leusa z tą darowizną będzie uzyskanie obywatelstwa brytyjskiego. Z raportu wynika, że ​​fundacja otrzymała tylko część kwoty, co odpowiada 100 000 funtów (117 400 euro). Całkowita liczba została odrzucona po tym, jak komisja etyki organizacji wyraziła zaniepokojenie wysoką ofertą przedsiębiorcy.

więcej informacji

Oskarżenia miały miejsce dopiero tydzień później Kolejny skandal związany z Charlesem z Anglii i dyrektorem generalnym tej samej organizacji, Michaelem Fawcettco rzekomo pomogło saudyjskiemu milionerowi stać się obywatelem brytyjskim i dżentelmenem po tym, jak dokonał dużej darowizny. Fawcett, były sługa i prawa ręka księcia Karola, tymczasowo zrezygnował ze stanowiska w organizacji i rozpoczęło się niezależne śledztwo.

Fawcett stoi u steru establishmentu od 2018 roku i jest kimś bardzo bliskim spadkobiercy brytyjskiego tronu. Tak bardzo, że według brytyjskich gazet wie, ile szczegółowej pasty do zębów książę Karol używa do mycia się, a nawet pomaga mu się ubrać. Mówi się, że książę powiedział przy niektórych okazjach: „Mogę mieszkać z prawie każdym oprócz Michaela”.

Michael Fawcett, były osobisty sekretarz Karola Anglii, idzie za spadkobiercą na imprezie w Ascot w listopadzie 2018 roku.Max Mambe/Getty Images

Douglas Connell, który jest dyrektorem od marca 2021 r., potwierdził oświadczeniem, że był „zszokowany i przerażony” informacjami opublikowanymi przez gazety, które stwierdzały, że mógł być powiązany z „nieuczciwymi działaniami” „wewnątrz i poza Fundacją Inne kierownictwo jest świadome tej działalności i poprosiliśmy o rygorystyczne, niezależne dochodzenie”, stwierdził i podkreślił, w jego opinii, „że każdy, kto kieruje organizacją, powinien wziąć za nią odpowiedzialność”. odpowiedzialność, gdyby wydawało się, że mógł popełnić w tym poważny błąd”. Pomimo faktu, że Connell zaprzeczył udziałowi w skandalu, w końcu zrezygnował.

READ  Wydra olbrzymia zauważona w Argentynie po 100 latach nieobecności

Komitet etyki fundacji odrzucił całą darowiznę po tym, jak odkryto, że Lewis został skazany za pranie brudnych pieniędzy w Rosji w 2004 roku. Lewis ze swojej strony powiedział, że padł ofiarą politycznie umotywowanego oskarżenia. Ze swojej strony Clarence House, który zarządza komunikacją Charlesa Englanda, potwierdził po tym, co się stało, że książę „w pełni popiera trwające śledztwo w sprawie instytucji”.