25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego wiosna przynosi nauce szczęście

To najpiękniejsza i najradośniejsza pora roku: napełnia nas energią, a w tym roku, drugim w kontekście pandemii, czekamy na nią z niepokojem (fot. Thierry Trunell/Corbis via Getty Images)

Wiosna nadchodzi pełna szczęścia dla większości z nas To najpiękniejsza i najradośniejsza pora roku: napełnia nas energią, a w tym roku, drugim w kontekście pandemii, nie możemy się już doczekać.

To pora największego światła, słońce świeci jaśniej, a temperatura zaczyna rosnąć. Spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu, w lżejszych ubraniach, dzięki czemu mamy kontakt z większą ilością bodźców.

Światło stymuluje produkcję serotoniny i hamuje produkcję melatoniny, hormonów regulujących cykle sen-czuwanie, energię, samopoczucie i nastrój.

bardzo Stymuluje zwiększoną produkcję feromonów (hormonów płciowych), absolutnych mistrzów w związkach intymnych. Hormony te znajdują się w skórze oraz w pocie i ślinie. Odbierana jest przez narząd lemieszowo-nosowy, który jest dodatkiem do zmysłu węchu. Zapachy zaczynają się poprawiać wraz ze wzrostem temperatury, jest wychwytywany przez strukturę mózgu, układ limbiczny. Istnieje podwzgórze, które reguluje zachowania seksualne, a przed nadejściem bodźców zachodzą zmiany behawioralne; W tym stymulujący stosunek seksualny. Chodzi więc o zmiany w współczulnym układzie nerwowym, które prowadzą do reakcji emocjonalnych i fizycznych.

Następuje wzrost libido, pożądania i zauroczenia (Getty)
Następuje wzrost libido, pożądania i zauroczenia (Getty)

Tak więc przyciąganie występuje między ludźmi, którzy wysyłają i odbierają te sygnały hormonalne. Stąd pochodzi dobrze znana fraza „wiosna, zmiany krwi”, bo tam… Zwiększone libido, pożądanie i zakochanie.

Inne hormony uczestniczące w tej wiosennej rewolucji to endorfiny, Uwalniany przez ekspozycję na światło słoneczne. Są neuroprzekaźnikami, które powodują uczucie zadowolenia i szczęścia. Wprawiają nas w lepszy nastrój oraz obniżają poziom stresu i lęku (pamiętaj, że stres jest głównym inhibitorem popędu seksualnego).

Wydzielanie i wydzielanie tej grupy hormonów zwiększa zainteresowanie wykonywaniem czynności, bycie bardziej czujnym i pełnym energii, większą witalność i lepszy nastrój: Dobroczynne działanie wiosny ma poparcie naukowe!

READ  Zoé Robledo przechowuje 96% farmaceutyków w 14 stanach

Ale, jak to często bywa, nie wszystkie wiadomości są dobre. O tej porze roku alergicy zwykle nie mają dobrego czasu: katar, łzawienie, swędzenie nosa i oczu oraz zatkany nos. Wszystko to ma efekt odwrotny do tego, co opisaliśmy wcześniej: złe nastroje i drażliwość. Ważne w takich przypadkach jest nie samoleczenie i konsultacja z lekarzem.

Dzieje się tak co roku, wcześniej i wcześniej ze względu na zmiany klimatyczne: wiatry pojawiają się przed wiosną i zaczynają rozpraszać pyłek przed wiosną.

Propozycja dla alergików Często myj twarz zimną wodą, unikaj aktywności fizycznej i suszenia ubrań w godzinach największego stężenia pyłków drzew, zwłaszcza bananów, we wczesnych godzinach porannych.

Gdy pojawią się swędzące oczy, odradza się pocieranie ich wierzchem dłoni. Ponieważ obrzęk powiek pojawia się natychmiast, bardzo trudno go złagodzić.

Dla alergików ważne jest, aby poczekać na wiosnę, przygotowując się jak najlepiej, dbając o siebie i konsultując się z lekarzem (Mario Gasso/Quartoscuro)
Dla alergików ważne jest, aby poczekać na wiosnę z jak najlepszym przygotowaniem, zadbać o siebie i skonsultować się z lekarzem (Mario Gasso/Quartoscuro)

Kaszel jest objawem, który pojawia się często i prowadzi do dysfonii. (chrypka), co prowadzi do utrudnienia komunikacji z powodu obowiązkowego używania paska pod brodą.

W niektórych przypadkach może pojawić się duszność i świszczący oddech, co może prowadzić do: Bronquispasmo Potrzebuje powietrza, obraz, który prowadzi do konsultacji ze służbami ratunkowymi.

Ważne jest, aby jak najlepiej poczekać na wiosnę, zadbać o siebie i skonsultować się z lekarzem, zanim pojawią się jakiekolwiek pytania lub objawy. Utrzymanie opieki nad COVID-19 ma kluczowe znaczenie.

Przychodzą czasy słońca, radości i radości. Jeśli zadbamy o siebie nawzajem, będziemy mieli piękną wiosnę!

Stella Maris Cuevas MN: 81701. Otolaryngolog – ekspert węchowy – alergolog. Były prezes Stowarzyszenia Otolaryngologii Miasta Buenos Aires (AOCBA)

Czytaj