19 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pojawiły się nowe terapie uzupełniające dla pacjentów ze zdrowymi nowotworami – Occidental

Medycyna komplementarna dla pacjentów onkologicznych jest holistyczną alternatywą dla poprawy ich zdrowia i samopoczucia, a także powinna być pod opieką multidyscyplinarnego zespołu medycznego.

Podczas IV Konferencji Pacjentów „Razem Przeciw Rakowi” onkolodzy podkreślali, że każda alternatywa leczenia i wsparcia medycznego musi być poparta naukowymi podstawami; Twierdzą, że unikają chodzenia ze znachorami po narkotyki lub kupowania cudownych produktów.

Podobnie zachęcają nas do zachowania czujności, aby uniknąć wpadania w zwodnicze sieci społecznościowe, które mogą zagrozić zdrowiu tych pacjentów.

Tak, nie czytałeś tego Specjaliści wzywają do monitorowania wzrostu dziecka

Internista, onkolog i koordynator Collaborative Sarcoma Research Group, Jorge Luis Martinez-Tlanuel, wyraził zaniepokojenie dużą liczbą osób poszukujących alternatyw bez wsparcia naukowego.

A co jest poparte wzmianką o medycynie komplementarnej, takiej jak medytacja, joga i akupunktura, w celu zmniejszenia niektórych objawów u pacjentów z rakiem piersi i prostaty, takich jak nudności, wymioty i zmęczenie, powinni zapytać swojego lekarza pierwszego kontaktu.

„Ponieważ w praktyce zawodowej stosuję te trzy rodzaje leczenia, ponieważ w badaniach klinicznych są one najbardziej rygorystyczne naukowo”.

Wyjaśnił również, że „nie badano tego we wszystkich typach nowotworów, w większości badanych i ma to swoją logikę w występowaniu raka piersi i raka prostaty. Obecnie prowadzone są badania nad rakiem płuc i innymi chorobami.”

Podczas wirtualnego wydarzenia zorganizowanego przez stowarzyszenie Juntos cont el Cáncer, prezes założyciel ProOncavi AC, Homero Fuentes de la Peña, wezwał do osądu i krytycznej odpowiedzialności przed różnymi alternatywami zdrowotnymi promowanymi w Internecie.

Ostrzega, że ​​odmowa leczenia jest potencjalnym ryzykiem, ponieważ „Odrzucam chemioterapię i radioterapię i wybieram inną alternatywę, co wydaje mi się niewłaściwe”.

Sprawdź to ⇨ Guadalajara przekazuje darowizny na rzecz Red Nose

Terapie komplementarne polegają na wykorzystaniu tego, co najlepsze z każdej alternatywy w celu poprawy kondycji fizycznej, emocjonalnej i psychicznej: „Rak powinien być traktowany jako multidyscyplinarna, wielofunkcyjna choroba przez różnych specjalistów ukierunkowanych na ten sam cel”.

READ  Odkrycie najgłębszej niebieskiej dziury na świecie w Meksyku - DW - 27.05.2024

Pacjenci z nowotworami zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak i komplementarnej zgodzili się, że powinni otrzymać multidyscyplinarną, zintegrowaną i zindywidualizowaną opiekę, a w tych czasach pandemii być zaszczepieni przeciwko Covid-19.

W trzydniowej, czwartej Konferencji Pacjent Razem Przeciwko Rakowi weźmie udział prawie 400 uczestników, w tym m.in. pracownicy służby zdrowia, pacjenci, rodziny i organizacje pozarządowe.