27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odkrywają tajemniczy obiekt, który wydmuchuje kurz w kosmos

Reprezentacja instrumentu TESS w kosmosie

Astronomowie badający dane z satelity Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS) odkryli niedawno coś dziwnego: obiekt zwany TIC 400799224, który wiruje w jasności, jak gwiazda, która jest rutynowo zaćmiona. Ich analiza obserwacji wskazuje, że TIC 400799224 to w rzeczywistości dwie gwiazdy, z których jedna krąży wokół UFO. Naukowcy uważają, że duża asteroida, a nawet mała planeta, uwalnia chmury pyłu, które z perspektywy TESS przyciemniają światło gwiazd.

Wydany w 2018 roku, on-koza Twoim zadaniem jest znalezienie egzoplanet, światów poza naszym Układem Słonecznym, które przechodzą przed swoimi gwiazdami macierzystymi, powodując wykrywalne spadki jasności gwiazdy. Jak dotąd TESS odkrył 172 egzoplanety i 4703 kandydujące egzoplanety oczekujące na dalszą analizę. Te obce światy pomagają planetologom zrozumieć demografię wszechświata i różnorodność istniejących planet.

Obraz optyczny/podczerwony między binarnym obiektem, który przyciemnia się mniej więcej co 20 dni, wykonany w 2018 roku przez kamerę ciemnej energii w Chile

TIC 400799224 wydaje się być gwiazdą podwójną, czyli dwiema gwiazdami krążącymi wokół siebie. Według artykułu odległość między gwiazdami wynosi około 300 jednostek astronomicznych, przy czym 1 AU to średnia odległość między Ziemią a Słońcem. Zespół badawczy nie potwierdził jeszcze, która gwiazda jest domem tajemniczego obiektu, który powoduje spadek jasności. . Osłabienie występuje mniej więcej co 19,77 dni, ale czas trwania, intensywność i kształt upadku są bardzo zróżnicowane.

Okresowość ściemniania prowadzi zespół do przekonania, że ​​jest to spowodowane przez obiekt na orbicie, chociaż spadki nie zdarzają się przy każdym tranzycie, więc zespół uważa, że ​​najbardziej prawdopodobną przyczyną jest sporadycznie emitowana chmura pyłu. Twoje wyszukiwania publicznie pl Czasopismo astronomiczne.

Lo que hace que TIC 400799224 sea particularmente extraño es que las supuestas nubes de polvo son más grandes de lo que los investigadores esperarían, asumiendo que las nubes se deben a la desintegración del objeto con el tiempo. Como el centro de astrofísica de Harvard & Smithsonian cuentaPowolny rozpad jest przyczyną unoszenia się chmur pyłu z Ceres, planety karłowatej w naszym Układzie Słonecznym.

Również inni podejrzane rzeczy rozpadło się, więc TIC 400799224 ma precedens. Naukowcy będą nadal badać system i przeglądać historyczne zapisy jasności TIC 400799224, mając nadzieję na lepsze zrozumienie, co się tam dzieje.

READ  UNAM promuje zachowanie tradycyjnej medycyny