14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego obserwowanie, jak ktoś drapie, miałoby wywołać efekt domina?

Dlaczego obserwowanie, jak ktoś drapie, miałoby wywołać efekt domina?

Według kilku badań, skutki drapania są „zaraźliwe”. Zdjęcie: Shutterstock

On Drapie się Wywołuje uczucie przyjemności, ponieważ łagodzi swędzenie, a jeśli dana osoba zobaczy tę prostą czynność, może wywołać uczucie przyjemności efekt domina które można powtórzyć.

Wiele badań wykazało, że dana osoba może się podrapać, jeśli zobaczy, że robi to ktoś inny, i że jest to spowodowane przez specyficzny gen, GRPR (receptor peptydu uwalniającego gastrynę) w organizmie. Rdzeń kręgowy Odpowiedni neuropeptyd, GRP (peptyd uwalniający gastrynę). Stwierdzono, że system GRP zapewnia transport „informacja o swędzeniu” Skóra do rdzenia kręgowego.

Badania wykazały, że ludzie nie są w tej kwestii osamotnieni i że identyczna sytuacja występuje u myszy, dlaczego jednak tak się dzieje?

Badanie myszy ujawnia powiązanie

Dwa badania przeprowadzone przez grupę badaczy pod przewodnictwem Chu Feng Chenaprofesor anestezjologii, psychiatrii i biologii rozwojowej w Washington University School of Medicine w St. Louis, jeden w 2007 r., a drugi w 2017 r., przyjrzał się molekularnym i neuronalnym podstawom zakaźnego swędzenia u myszy – jak podaje strona internetowa. Medyczny krajobraz.

„Odtworzyliśmy film przedstawiający mysz drapiącą inne myszy z bardzo dużą częstotliwością” – mówi Chen. „Odkryliśmy, że myszy, które oglądały wideo, również się drapały”.

Naukowcy wykorzystali Mapowanie molekularne Aby wykryć zwiększoną aktywność neuronów w jądrze nadskrzyżowaniowym, obustronnej strukturze zlokalizowanej w podwzgórzu w mózgu. Mózg myszy. Innymi słowy, ta część mózgu myszy „rozświetla się”, gdy mysz wykazuje zaraźliwe drapanie.

Po dalszym badaniu opublikowany W Raporty komórekChen i jego zespół podejrzewają, że zaraźliwy świąd może mieć wiele wspólnego z naszą skórą Gałki oczne Podobnie jak w przypadku naszej skóry i rdzenia kręgowego. ponieważ? Zjawisko zaczyna się od elementu wizualnego: jedna osoba widzi, jak druga osoba się drapie.

Jak zdałeś sobie sprawę, jak „zaraźliwy” jest widok kogoś drapiącego?

Naukowcy skupili się na komórkach zwojowych w… Siatkówka szczuraRodzaj komórki nerwowej wychwytującej światło znajdujące się w pobliżu wewnętrznej powierzchni komórek nerwowych Siatkówka oka. Kiedy te komórki zostały inaktywowane, wszelkie drapanie ustało.

READ  6 japońskich nawyków, które dodadzą Ci skrzydeł do szczęścia, zdrowia i dobrobytu

To ostatnie badanie sugeruje, że może istnieć wcześniej nieodkryta ścieżka wzrokowa pomiędzy… Siatkówka i mózgomijając korę wzrokową, aby zapewnić bardziej natychmiastowe reakcje fizyczne na potencjalnie negatywne sytuacje.

Stwierdzono również, że po tym, jak myszy oglądały przez pół godziny film przedstawiający drapanie innej myszy, badacze zmierzyli u nich poziom hormonu stresu i stwierdzili znaczny wzrost. Sugeruje to, że narażenie na impulsywne i zaraźliwe drapanie mogło spowodować wzrost Lęk W myszach.

„To ważne odkrycie, które pomaga odpowiedzieć na psychologiczne pytanie, dlaczego zwierzęta i ludzie cały czas się drapią” – mówi Chen. „Ludzie też dużo drapią, czasami w celu nieświadomego wyrażenia swoich uczuć Wewnętrzny niepokój„.

Myszy mogły zinterpretować wideo drapania jako nagłą negatywną zmianę w swoim otoczeniu, na którą musiały się przygotować.

„Zachowanie zaraźliwe to w rzeczywistości bardzo skuteczny sposób powiadamiania innych zwierząt o nadchodzących wydarzeniach” – mówi Chen.

„Kiedy widzimy, jak inni ludzie biegają w panice, nie ma czasu na myślenie. Po prostu biegnij tak szybko, jak tylko możesz. To kolejny przykład Zaraźliwe zachowanie „Przetrwanie leży w ich interesie”.

w wyniku, Podbródek Uważa on, że można słusznie stwierdzić, że zachowania zaraźliwe, w tym ziewanie i zarażenie emocjonalne, są jedynie wyrazem podstawowego mechanizmu przetrwania, który ewoluował w czasie.

„Człowiek to tylko maszyna do imitacji. Często bardzo trudno jest ludziom działać niezależnie lub w mniejszości, ponieważ działa to przeciwko ewolucji” – mówi Chen.

„Definicja empatii to dzielenie się uczuciami” – mówi Chen. „Wspólne emocje są niezbędne dla więzi społecznych i zdrowia psychicznego, dotyczy to również innych zwierząt, takich jak myszy”. Poprzednie badania wykazały, że myszy rzeczywiście odczuwają empatię i dzielą się ze sobą uczuciami bólu i strachu.