9 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jeśli cały dzień jesteś zmęczony, sprawdź, czy zwracasz uwagę na te trzy codzienne szczegóły

Jeśli cały dzień jesteś zmęczony, sprawdź, czy zwracasz uwagę na te trzy codzienne szczegóły

Ilekroć przechodzimy obok Zmiana sezonu Możemy czuć Bardziej zmęczony. nasz Wewnętrzne rytmy Muszą przywrócić równowagę. To bardzo naturalne, że jest to wejście jesień Przyjdź w towarzystwie wyczerpanie, Senność w ciągu dnia i zawroty głowy I trudności pojednania marzenie. Co więcej, ciśnienie Podrzędny Powrót do rutyny Przesyła nam swoją fakturę z większą ilością Wyczerpanie emocjonalne i psychiczne. Wynik odzwierciedla np Raport na temat zwyczajów spożywania kawy W Hiszpanii z Pocket Coffee: więcej niż jeden 60% Hiszpanów jest zmęczonych Z powodu braku snu lub dużego obciążenia pracą. To jest ważne wyczerpanie być tymczasowy. Jeśli problem utrzymuje się przez dłuższy czas, ważne jest, aby znaleźć jego przyczynę. według Enrique Baleriola„, profesor psychologii i nauk o edukacji na Uniwersytecie w Oklahomie” ciśnienie Przede wszystkim ostrzega na dwa sposoby: fizycznie i psychicznie, a oba są ze sobą powiązane. Fizycznie najczęstszym objawem jest Wyczerpanie i zmęczenieco jest niezwykłe w naturalnym stanie każdego z nas (np. Zacznij dzień już zmęczony Lub poczucie, że bardzo trudno jest nam mieć energię do działania, podczas gdy wcześniej te same zadania nie były dla nas szczególnie trudne).

Co zrobić, jeśli jesteś zmęczony przez cały dzień: Bądź nieelastyczny w tych trzech sprawach

Trzy aspekty swojego życia, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeśli tak jest wyczerpany:

  1. Bądź nieelastyczny w kwestii godzin snu. Więcej razy wyczerpanieOn Wysoka jakość snu Zalecany czas jest kluczowy. Chroń swoje Godziny snu Codziennie, a także w soboty i niedziele. Kluczem jest Idź spać i obudź się o tej samej porze zawsze. W ten sposób pomożesz swojemu organizmowi jak najszybciej zregenerować się i odzyskać równowagę po konsekwencjach zmiany pory roku.
  2. Bądź nieelastyczny w kwestii harmonogramu pracy i odłącz się. Według ekspertów władza Odłącz się od pracy Aby zaspokoić nasze podstawowe potrzeby Aktywność fizyczna i społeczna Ponad wszystko, EmocjonalnyTylko w ten sposób możemy zmniejszyć stres w pracy i zachować dobre samopoczucie. W przeciwnym razie mogą wystąpić konsekwencje nawet w naszym kraju mózg. Jak wyjaśnia psycholog Agnieszka BrosaW sferze psychicznej przygnębiające myśli, że nie uda nam się wszystkiego osiągnąć, związane z presją w pracy, prowadzą do stanu emocjonalnego Smutek, niepokój lub frustracja.
  3. Bądź nieelastyczny w swojej diecie. Kolejny z aspektów, który omówiliśmy jako pierwszy wyczerpanie Rozmiary są odpowiednią dietą. Codziennie jemy słabo lub przetworzoną żywność. the Prawidłowe odżywianie Jest kluczem do zapewnienia Ci potrzebnej energii. On Malarstwo Harvardu To dobry przewodnik po tworzeniu Zdrowe i zbilansowane posiłki: zdefiniuj priorytety Owoce i warzywa Przede wszystkim wielu kolorów. Tak naprawdę zajmują połowę talerza. woda Jako napój pierwszego wyboru. Płatki W wersji zintegrowanej całkowicie ogranicza produkty rafinowane, a także zwiększa ich spożycie Białko roślinne Przed zwierzęciem.
READ  Szczepionka przeciw ospie na wystawie w Royal National Academy of Medicine