9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego Mercado Libre potępia Apple w Meksyku

Wolny rynek to zrozumiałe: Apple ma monopol na dystrybucję towarów cyfrowych na iOS, a co za tym idzie, na wszystkich iPhone’ach. w Xataka Meksyk Rozmawialiśmy z Paolo Benedettistarszy dyrektor antymonopolowy Mercado Libre na Amerykę Łacińską, powiedział nam, że rozumiemy, czego szuka Mercado Libre i dlaczego skarga ma miejsce właśnie teraz.

To pozew czy skarga?

To jest jeden skarga Przed trzema urzędami konkurencji, w centralach administracyjnych, a nie sądowych. W Brazylii i Meksyku przeciwko IFT i COFECE.

Co dokładnie potępia Mercado Libre?

Mercado Libre potępia zasady Apple dotyczące dystrybucji treści cyfrowych i zakupów w aplikacji. Pierwszą zasadą, którą potępia, jest to, dlaczego Apple uniemożliwia programiście dostarczanie cyfrowych treści lub usług w ramach swojej aplikacji, które są oferowane w trzeciej aplikacji. W szczególności: Apple zakazuje Mercado Libre oferowania Disney +, zakazuje oferowania HBO i zakazuje oferowania Paramount.

Półka Mercado Libre w magazynie Tepotzotlán.

To z kolei ma dwa skutki antykonkurencyjne. Z drugiej strony nie może stać się Mercado Libre sklep towarów cyfrowych. Chcielibyśmy móc wejść na rynek towarów cyfrowych, na którym Apple ma obecnie monopol i konkurować z Apple na tym rynku. Zasada uniemożliwia nam lub komukolwiek konkurowanie z Apple, ponieważ nie możemy być zewnętrznym dystrybutorem towarów cyfrowych, a oni mogą.

W jaki sposób te bariery szkodzą użytkownikowi?

Każda zakupiona zawartość cyfrowa obejmuje podatek Apple. Bez podatku Apple moglibyśmy mówić o znacznie tańszych treściach cyfrowych. Inną rzeczą jest to, że jeśli jest konkurencja, będzie znacznie taniej.

Jeśli szuka się równego pola, oznacza to, że nie będą skłonni negocjować obniżenia prowizji, ale raczej dołożą wszelkich starań, aby się ich całkowicie pozbyć.

Myślę, że dystrybucja treści cyfrowych wiąże się z kosztami, a dystrybucja treści to nauka i pobieranie opłaty jest w porządku. Problem polega na tym, że jeśli jesteś monopolistą, bierzesz tyle, ile chcesz, a jeśli jesteś konkurentem, będziesz musiał konkurować z innymi, a najprawdopodobniej w dynamice konkurencji są te niższe ceny.

READ  Cena dolara dzisiaj, 10 kwietnia: kurs wymiany w Hondurasie, Meksyku, Gwatemali, Nikaragui ...

Jak sądzisz, jaki procent jest prawidłowy dla złagodzenia cen dystrybucji treści?

Nie mam pojęcia, bo to po prostu za duży hetero. Wszystko, co masz, to cena monopolistyczna, ale cena jest z konieczności niższa u konkurencji.

Reklamacja Mercado Libre Apple

Centrum magazynowe Mercado Libre w Tepotzotlán.

iOS 16, Apple M2, MacBook Air i nowy iPadOS zamiast laptopa: WWDC 2022 za 5 minut

Różnice z Google

A co z Googlem? A Sklep Play?

Jak dotąd nie mamy takiego samego problemu z Google, jaki mamy z Apple. Na przykład Apple nie pozwala nam oferować poziomu 6 w systemach iOS i Android.

z prowizją?

obsesję. W przypadku Androida Google zrozumiał, że nasz szósty poziom to oprogramowanie hybrydowe. Nie cyfrowe dobro. Mówi się: plik dobra materialneNie jest to więc towar cyfrowy, Następnie Zasady dotyczące towarów cyfrowych nie mają zastosowania do Ciebie.

Czy byłbyś otwarty na taką trzecią metodę z Apple?

Tak, wychowaliśmy ich.

W oświadczeniu Mercado Libre stwierdzono, że zrobili wszystko, co w ich mocy, aby uniknąć konfrontacji, więc zrozumiałe jest, że doszło do dialogu. Jak to było?

Cały czas prowadzimy dialog. Formalnie skontaktowaliśmy się z Apple, stwierdzając, że zasady, które stosują, są niekonkurencyjne, rozmawialiśmy o tym, jak widzą to inni programiści i tak postrzegają to inne agencje ds. konkurencji na całym świecie, a odpowiedź, którą otrzymaliśmy jest to, że nie widzą w tym problemu.

Reklamacja Mercado Libre Apple

Centrum magazynowe Mercado Libre w Tepotzotlán.

Aby wyjaśnić kwestię poziomów, czego im nie wolno robić, to robić Pakiet dla platform rabatowych pływ?

Aby dać ci pomysł, Apple nawet nie pozwala nam wspomnieć, że nasz poziom 6 obejmuje, powiedzmy, Disney +. W naszej aplikacji nie możemy powiedzieć, że poziom 6 obejmuje Disney+, nie mówiąc już o umieszczeniu linku do naszej strony, aby ludzie mogli przejść na stronę i ją kupić, nie mówiąc już o zakupie w aplikacji.

READ  Do 18 miesięcy bez odsetek

Użytkownik iOS nie może więc uzyskać 6. poziomu?

Nie w aplikacji. Powinien znajdować się na stronie Mercado Libre. Aby dać ci wyobrażenie, dziś najważniejsza część całej sprzedaży odbywa się w aplikacji, a nie na stronie internetowej.

Czy liczba użytkowników Mercado Libre na poziomie 6 wzrosłaby, gdyby mogli korzystać z transakcji w aplikacji?

Mamy około 25% naszych użytkowników z iOS. Dziś jest to bardzo mała część tych użytkowników, którzy mają korzyści z szóstego poziomu.

organizatorzy w Meksyku

Jak idą rozmowy z IFT i COFECE?

w IFT Ubolewamy nad skutkami tych przepisów dla rynków nadawczych i telekomunikacyjnych. w Kawa Ubolewamy nad skutkami tych zasad dla rynków innych niż nadawanie i telekomunikacja. Mam nadzieję, że agencje unikną sporów sądowych, bo to tylko opóźni dochodzenie sprawiedliwości ze szkodą dla deweloperów i przede wszystkim konsumentów.

Czy ze względu na problem z prowizjami widzisz, że skarga dotyczy Sklepu Play? Nie dla sklepale tylko dla prowizji.

Mogę tylko powiedzieć, że naszym priorytetem jest Apple i uważnie śledzimy to, co dzieje się na świecie poprzez dochodzenia i skargi składane przeciwko obu firmom.

Reklamacja Mercado Libre Apple

Centrum magazynowe Mercado Libre w Tepotzotlán.

Czy organy regulacyjne mają wystarczającą władzę, aby zwalczać te monopolistyczne praktyki, biorąc pod uwagę niewielką regulację sklepów cyfrowych?

Ten status to bardzo dobra okazja, aby całkowicie zanurzyć się w temacie, który jest dyskutowany na poziomie międzynarodowym. Pozwoli ci to dyskutować z innymi agencjami, wymieniać informacje i zasadniczo pozwoli ci dotrzeć do granic tych problemów i tak, myślę, że masz możliwości, aby to zrobić.

To nie była łatwa decyzja. Apple jest od nas ponad 50 razy starsze, ale jesteśmy przekonani, że postępujemy słusznie i jesteśmy przekonani, że mamy dobrą sprawę. Nie chcemy ukarać Apple, ale zakończyć te zachowania i pozwolić konkurencji w iOS na dystrybucję towarów cyfrowych.

READ  Światowe akcje spadają z powodu obaw przed rosyjską inwazją

A jeśli Apple znajdzie tę hybrydową drogę, do Sklepu Play, a następnie szósty poziom będzie można sprzedawać z minimalnymi prowizjami lub bez prowizji, czy Mercado Libre będzie nadal potępiać kwestię prowizji od 15% do 30% reszcie programistów?

zobaczymy. Wciąż jesteśmy tego blisko. W tej chwili nie możemy nawet informować o korzyściach cyfrowych, jakie ma nasz szósty poziom. Przed tobą jeszcze długa droga, a naszym celem jest zapewnienie konkurencji w dystrybucji treści cyfrowych. Chcielibyśmy usiąść z Apple i znaleźć rozwiązanie, ale dzielą nas jeszcze lata świetlne.

Ten wywiad został skrócony na potrzeby tego tekstu