6 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego cena benzyny w Stanach Zjednoczonych rośnie do rekordowych poziomów?

(CNN Biznes) – ten Inwazja Rosji na Ukrainę To jeden z głównych powodów, dla których kierowcy w Stanach Zjednoczonych płacą teraz za tę cenę rejestr w benzynie. Ale to nie jedyny motyw.

Kilka czynników połączyło się, aby pchnąć cenę benzyny do nowego wysokiego poziomu: według sondażu AAA w środę wynosi ona 4,25 USD za galon zwykłej benzyny.

Oczekiwano nawet, że ceny benzyny przekroczą 4 dolary za galon po raz pierwszy od 2008 roku, z wojną lub sankcjami gospodarczymi w Europie Wschodniej lub bez nich.

5 największych nabywców rosyjskiej ropy 0:57

Teraz, kiedy w grę wchodzi tak wiele czynników, kierowcy muszą być przygotowani na zapłacenie niewygodnie wysokiej ceny za paliwo… przynajmniej do Święta Pracy. Ceny mogą z łatwością osiągnąć 4,50 USD za galon, zanim zaczną spadać. Co więcej, nie wchodzi w rachubę średnia krajowa wynosząca 5 dolarów za galon.

To jest powód rekordowego wzrostu cen benzyny.

Inwazja Rosji na Ukrainę

Rosja jest jednym z Najwięksi eksporterzy ropy na naszej planecie. W grudniu wysłała na światowe rynki prawie 8 milionów baryłek ropy naftowej i innych pochodnych. Pięć milionów z tej sumy to ropa naftowa.

Ale bardzo niewiele z tego dotarło do Stanów Zjednoczonych. Europa zdobyła 60% ropy, a 20% trafiło do Chin w 2021 roku. Ale cena ropy jest sprzedawana na światowych rynkach surowców, więc utrata rosyjskiej ropy wpływa na ceny ropy na całym świecie. Świat, bez względu na to, gdzie jest używany.

Obawy o wpływ na światowe rynki skłoniły początkowo kraje zachodnie do Wyjątek rosyjskiej ropy i gazu ziemnego Od sankcji nałożonych w proteście przeciwko inwazji.

Pomimo tego wyjątku wiele rosyjskiej ropy jest wyprzedawane na rynkach światowych. Handlowcy niechętnie licytują go, gdy nie jest jasne, czy umowa może zostać zawarta, biorąc pod uwagę sankcje wobec rosyjskiego systemu bankowego. Są też trudności ze znalezieniem przewoźników zdolnych lub chętnych do połączenia w rosyjskich portach.

READ  Las acciones del gigante inmobiliario chino Evergrande han sido suspendidas de cotización

Spowodowało to de facto zakaz sprzedaży rosyjskiej ropy na rynkach światowych. W ten sposób inwestorzy wyceniają ropę naftową tak, jakby nie było jej podaży.

W ten wtorek Stany Zjednoczone ogłosiły Oficjalny zakaz wszelkiego importu energii z Rosji. Rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział również, że do końca 2022 r. wycofa rosyjski import ropy naftowej i poszukuje sposobów na zakończenie importu gazu ziemnego.

Na pozostałą część Europy rośnie presja polityczna, aby przyłączyć się do oficjalnego embarga na rosyjską ropę. Kraj ten dostarcza około 27% importu ropy z 27 krajów Unii Europejskiej.

Podczas gdy cena ropy nieznacznie wzrosła z powodu ruchów Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, embargo z Europy może spowodować wzrost światowych cen. W szczególności ze względu na obawy, że ograniczenie pozostanie bezterminowe. Nawet po zakończeniu walk na Ukrainie. Ropa naftowa jest zwykle sprzedawana jako kontrakt terminowy powiązany z dostawą.

Cena baryłki ropy Brent, uważnie obserwowanego benchmarku stosowanego w Europie, zamknęła się w poniedziałek na poziomie 123,21 USD. To o 27% więcej niż na początku inwazji zaledwie 13 dni temu. Amerykański benchmark, West Texas Intermediate, zamknął się w poniedziałek ceną 119,40 USD za baryłkę, co oznacza wzrost o 30% w tym samym okresie.

Niski poziom ropy i benzyny z innych źródeł uderzył w cenę

Kto zastąpi Rosję w dostawach ropy? 4:15

Kiedy na wiosnę 2020 r. zamówienia związane z pandemią na całym świecie spowodowały gwałtowny spadek popytu na ropę, jej cena spadła i przez krótki czas notowana była ujemnie. OPEC i jego sojusznicy, w tym Rosja, zgodzili się na ograniczenie produkcji, aby wesprzeć ceny. Nawet przy powrocie popytu wcześniej niż oczekiwano, cele produkcyjne utrzymywali na niskim poziomie.

Amerykańskie koncerny naftowe nie przestrzegają tego rodzaju celów produkcyjnych ustalonych na szczeblu krajowym. Jednak byli niechętni lub nie byli w stanie wznowić wydobycia ropy na poziomie sprzed pandemii, z powodu obaw o możliwość zaostrzenia przepisów środowiskowych, które mogłyby zmniejszyć popyt w przyszłości. Wiele z tych bardziej restrykcyjnych zasad zostało złagodzonych lub nie zostało podpisanych przez prawo.

READ  „Wzywamy cię”; Od 14 lat czeka na wakat i oferuje pracę widmo

„Administracja Bidena nagle zainteresowała się większą liczbą odwiertów, a nie mniejszą”, powiedział Robert McNally, prezes firmy konsultingowej Rapidan Energy Group. „Ludzie są bardziej zaniepokojeni wysokimi cenami ropy niż czymkolwiek innym” – wyjaśnił.

Zwiększenie produkcji wymaga czasu. Zwłaszcza, gdy firmy naftowe stoją przed tymi samymi wyzwaniami związanymi z łańcuchem dostaw i personelem, co tysiące innych firm amerykańskich.

„Nie mogą znaleźć ludzi ani sprzętu” – dodał McNally. „To nie znaczy, że jest dostępny w wyższej cenie. Nie jest dostępny”.

Ceny ropy naftowej są na najwyższym poziomie od 2008 roku 0:58

Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu ostatnich dwóch lat zapasy ropy radziły sobie gorzej niż na całym rynku, przynajmniej do ostatniej podwyżki cen. Kierownictwo firm naftowych chciało przekierować gotówkę na skup akcji i inne sposoby na wycenę ich akcji, a nie na zwiększenie produkcji.

„Firmy naftowe i gazowe nie chcą już wiercić”, powiedział Pavel Molchanov, analityk Raymond James. „Są pod presją społeczności finansowej, aby wypłacać większe dywidendy, dokonywać skupów akcji własnych zamiast przysłowiowego„ trenować, ćwiczyć ”, tak jak zrobiliby to 10 lat temu. Strategia firmy zasadniczo się zmieniła”. , pełny.

Produkcja ropy naftowej nie tylko pozostaje w tyle za poziomami sprzed pandemii, ale także w Stanach Zjednoczonych są mniejsze możliwości rafineryjne. Obecnie dostępnych jest około miliona baryłek ropy dziennie, które można rozbić na benzynę, olej napędowy, paliwo lotnicze i inne produkty naftowe.

Federalne i stanowe przepisy środowiskowe wzywają niektóre rafinerie do przejścia z ropy naftowej na niskoemisyjne paliwa odnawialne. A niektóre firmy zamykają stare rafinerie, zamiast wydawać pieniądze, które kosztowałoby ich utrzymanie. Zwłaszcza po otwarciu ogromnych nowych rafinerii zamorskich w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w 2023 roku.

Po dwóch huraganach w zeszłym roku, a dwa zostały zniszczone w wyniku eksplozji, główne amerykańskie rafinerie nie wróciły jeszcze do pełnej wydajności.

READ  Volatilidad y aversión a los riesgos emergentes, los efectos que llegarán a México por la estrategia de China en Evergrande

Duży popyt na benzynę

Dlaczego rosyjskie embargo na ropę miałoby odnieść odwrotny skutek? 1:32

Rekordowy wzrost liczby miejsc pracy w 2021 r. i najsilniejszy wzrost gospodarczy od 1984 r. przyczyniły się do odzyskania przywództwa. Podobnie stłumiony popyt na podróże po pierwszym roku epidemii.

Przywrócone miejsca pracy utrzymywały się na wysokim poziomie do 2022 r. A ponieważ wielu pracowników, którzy pracowali w domu przez większość ostatnich dwóch lat, wróciło do biura, popyt nabiera kolejnego wzrostu.

„Liczba zatrudnienia była bardzo imponująca i wielokrotna [personas] Pojadą gdzieś do pracy” – powiedział Tom Kloza, globalny szef analizy energetycznej w Oil Price Information Service. Dodał: „Będzie też więcej osób, które nie będą pracowały zdalnie niż w zeszłym roku, a nawet w zeszłym miesiącu. Nie wiem, jak to napisać, ale na pewno zwiększy to popyt”.

Koniec fali zmiennej omikronowej nowego koronawirusa i usunięcie wielu ograniczeń związanych z COVID-19 zachęca ludzi do wychodzenia z domu w celu zakupów, rozrywki i podróży. Według firmy badającej mobilność Inrix od początku tego roku dojazdy samochodów osobowych w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 25%.

Może nie być tak wielu dojazdów, jak przed pandemią. Wiele osób, które planują wrócić do biura, spędza tylko trzy lub cztery dni w tygodniu, zamiast pięciu. Całkowita liczba miejsc pracy jest wciąż nieco poniżej poziomów z 2019 roku.

Klosa spodziewa się jednak, że prawdopodobnie tego lata będą okresy, w których popyt na benzynę będzie większy niż w podobnych okresach przed pandemią.

Słabe dostawy i silny popyt prawdopodobnie podniosą ceny powyżej 4 USD, nawet bez obecnych zakłóceń spowodowanych wojną.

– Jeszcze przed Ukrainą spodziewałem się, że pobije rekordy – powiedział Kloza. „Teraz pytanie brzmi, kiedy go pokonamy” – dodał.

Gregory Wallace z CNN przyczynił się do powstania tego raportu