3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Diana Pérez Velasco jest stypendystką Meksykańskiego Towarzystwa Fizyków Medycznych

Diana Pérez Velasco jest stypendystką Meksykańskiego Towarzystwa Fizyków Medycznych

Diana Laura Pérez Velasco, absolwentka studiów magisterskich z fizyki medycznej na Autonomicznym Uniwersytecie Stanowym Meksyku (UAEMéx), zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Najlepsza praca magisterska z fizyki medycznej przyznawana przez Meksykańskie Stowarzyszenie Fizyków Medycyny.

Dla Pereza Velasco to wyróżnienie oznacza, że ​​jego badania mogą mieć potencjalne zastosowanie kliniczne, ponieważ jego główną motywacją jest pomaganie ludziom z chorobami takimi jak rak.

Dodał: „Nauka ma wiele zastosowań w życiu codziennym, ale moją główną motywacją jest zastosowanie nauki w zdrowiu, aby pomóc ludziom klinicznie i stworzyć możliwości lub innowacyjne alternatywy dla istniejących metod leczenia”.

Praca dyplomowa pt. „Badanie biodystrybucji, farmakokinetyki i dozymetrii nanosystemów opartych na radioznakowanych lipoproteinach o dużej gęstości i radionuklidach do diagnostyki i leczenia”, która była prowadzona w trybie interdyscyplinarnym pomiędzy Wydziałem Lekarskim, Chemii i Narodowym Instytutem Badań Jądrowych (ININ ).

Polega ona na identyfikacji nanocząstek rekonstytuowanej lipoproteiny o dużej gęstości (rHDL) – którą naturalnie mamy w organizmie – która ma działanie terapeutyczne lub na uzyskanie obrazów guzów, gdzie opracowane propozycje mają mieć znaczenie aplikacyjne w warunkach szpitalnych.

Częścią wyzwań, przed którymi stanąłem podczas badań, było zrozumienie, w jaki sposób promieniowanie jest zarządzane w ciele i jakie czynniki mają na to wpływ. Wyjaśnił, że choć jest jeszcze na etapie przedklinicznym, to pomysł polega na ocenie jego skuteczności w walce z nowotworem lub jako narzędzie diagnostyczne.

Diana Perez stwierdziła, że ​​rozwój tego typu projektów może dostarczyć rozwiązań klinicznych, które mogą poprawić jakość życia ludzi. W tym sensie zaprosił członków uniwersytetu zajmującego się dziedziną zdrowia, aby znaleźli to, co ich pasjonuje, do zbadania, ponieważ jest to ważne dla postępu zdrowia w Meksyku.

Program studiów magisterskich z fizyki medycznej, który jest oferowany na Wydziale Lekarskim, ma na celu szkolenie kapitału ludzkiego w zakresie generowania, opracowywania i oceny propozycji badań podstawowych i stosowanych, które zapewniają optymalną opiekę kliniczną nad promieniowaniem w diagnostyce i leczeniu chorób, a także monitorowanie ochrony i bezpieczeństwa pacjentów, personelu i ogółu społeczeństwa.

READ  Klocki Lego zawierają rośliny i drewno, które pochłaniają dodatkowy dwutlenek węgla

Warto dodać, że absolwent Julio César Córdoba Adaya zdobył trzecie miejsce za najlepszą pracę magisterską z fizyki medycznej przyznane przez Meksykańskie Stowarzyszenie Fizyków Medycyny.