2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ważny powód usuwania białej piany z kurczaka – Enséñame de Ciencia

Usuwa białą pianę.

Kurczak jest ulubionym jedzeniem wielu osób, ponieważ oprócz wszystkich zalet, jakie oferuje to mięso, ma również doskonały smak. Być może zauważyłeś, że po ugotowaniu wydziela coś w rodzaju białej piany, która pozostaje w bulionie, nie wiedząc, jak bardzo jest szkodliwa ani czym jest. Następnie powiem ci, jaki jest ważny powód, dla którego powinieneś go wycofać i nie spożywać.

Co to jest pianka z kurczaka?

Być może zauważyłeś, że ta piana pojawia się podczas gotowania w wysokich temperaturach, gdy woda już się gotuje. Należy pamiętać, że tego typu preparaty mają wysoką zawartość białka i po rozbiciu psują się, zmieniając takie aspekty, jak smak jedzenia. Zaleca się jego usuwanie właśnie dlatego, że może znacznie wpłynąć na smak potraw, stać się nieprzyjemnym i często bardzo kwaśnym lub gorzkim.

Kiedy zaczniesz zauważać, że tworzy się ta piana, ważne jest, abyś zaczął ją usuwać łyżką i strząsnąć. Możesz naładować łyżkę zawartością w misce, a następnie ją wyrzucić. Innym sposobem na jego usunięcie jest włożenie, a następnie wyjęcie kostek lodu, ponieważ są one łatwo wchłaniane i usuwane. Jeśli użyjesz sztuczki ze śniegiem, uważaj, aby się nie poparzyć, ponieważ jeśli nie zrobisz tego dobrze, możesz zaryzykować.

Jak się go pozbyć

Oprócz wiedzy, dlaczego powinieneś go usunąć i jak to zrobić, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak go unikać. Oto rekomendacja dla Ciebie. Jedną z najbardziej odpowiednich wskazówek w tym przypadku jest gotowanie kurczaka w oddzielnym garnku i przygotowanie go tak, jak zwykle, ale zanim się ugotuje, kiedy osiągnie ten punkt, zawartość garnka musi zostać przeniesiona do innego garnka , aby kontynuować normalne gotowanie. W ten sposób już nigdy nie będziesz musiał martwić się o tę pianę.

Nie popełniaj tego błędu

Teraz, gdy znasz powód usunięcia, możesz rozważyć umycie kurczaka, aby oszczędzić sobie kłopotów, ale jest to duży błąd, ponieważ możesz pamiętać, aby nie myć kurczaka, ponieważ może to zaszkodzić Twojemu zdrowiu. strona internetowa Klinika Cleveland Zwraca uwagę, że podczas płukania kurczaka pod bieżącą wodą istnieje ryzyko, że woda zawierająca ten sok, a tym samym bakterie, rozpryskuje się wokół zlewu, sztućców, pobliskiej żywności, produktów i wszystkiego, co masz w pobliżu. Jeśli jednak chcesz zredukować ilość soków przed gotowaniem, możesz poklepać surowego ptaka ręcznikiem papierowym, o ile odpowiednio go wyrzucisz i zaraz po tym umyjesz ręce. Kluczem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się tych surowych soków.

READ  Patrzysz na stopę czy twarz? Test osobowości, który pokaże, czy jesteś uroczy | Meksyk

Teraz, kiedy już wiesz, że musisz zbierać pianę z kurczaka za każdym razem, gdy gotujesz, pamiętaj, że może to zmienić jedzenie. Nie wybieraj mycia kurczaka, aby rozwiązać problem, ponieważ może to spowodować chorobę ty i twoja rodzina.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.