22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Covid uderza w populację;  Odnotowują 200 tysięcy przypadków

Covid uderza w populację; Odnotowują 200 tysięcy przypadków

Krajowy System Nadzoru Epidemiologicznego (Sinave) ostrzega o prawie 200 000 aktywnych przypadków Covid-19 w kraju według stanu na 11 stycznia.

Sinafi ostrzega na swojej platformie cyfrowej, że na pierwszym miejscu znajduje się Meksyk z 21 425 aktywnymi przypadkami zakażenia koronawirusem, a następnie Baja California Sur z 15 466 skumulowanymi raportami; San Luis Potosi z 8882 infekcjami; Tabasco z 8405; Querétaro z 8034; Colima, z 8891; Nuevo León z 7505; Quintana Roo z 6779 przypadkami; Sonora z 6502 przypadkami i Aguascalientes z 6165 aktywnymi przypadkami.

Zebrane informacje pochodzą z 20 000 pięciu jednostek opieki zdrowotnej należących do Dyrekcji Generalnej ds. Epidemiologii (DGE), organu regulacyjnego stanu Sinave.

Osoby odpowiedzialne za nadzór epidemiologiczny na szczeblu sądowym, stanowym i federalnym weryfikują informacje zgodnie z ogólnymi wytycznymi uzgodnionymi przez wszystkie instytucje w sektorze w zbiorowych organach koordynujących i regulacyjnych na trzech poziomach władzy.

W związku z 100% obłożeniem co najmniej 16 szpitali w kraju w związku z poważnymi infekcjami dróg oddechowych, w tym Covid-19, eksperci podnieśli stan alarmowy i wezwali Ministerstwo Zdrowia do wzmocnienia działań profilaktycznych, w szczególności krajowego programu szczepień; Powinni wypuścić leki przeciwwirusowe i ponownie promować masowe stosowanie masek na twarz.

W osobnych wywiadach dla EL UNIVERSAL wyjaśniali, że już zimą można było spodziewać się wzrostu zachorowań na choroby takie jak zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, grypa i SARS-CoV-2; Uznali jednak, że „rząd nie wykonał swojej części”, nie gwarantując całej populacji leków przeciwwirusowych i szczepionek, dlatego ostrzegali przed zwiększonym obłożeniem szpitali i rozwojem poważnych chorób.

Pod koniec ubiegłego tygodnia system informacyjny sieci SARI (Severe Acute Respiratory Infections) Ministerstwa Zdrowia podał, że na dzień 12 stycznia zarejestrowanych było 19 jednostek medycznych, w których obłożenie łóżek ogólnych wynosiło 70% i więcej, podczas gdy obłożenie kolejnych 16 wynosiło 70% lub więcej, 100%. Oznacza to, że jest nasycony.

READ  To dlatego Emma Watson chciała porzucić Harry'ego Pottera

W Oaxaca, Hidalgo, Michoacan, Guanajuato i Sonora dostępnych jest niewiele szpitali, które przyjmują pacjentów. Ponadto w całym kraju odnotowano 194 hospitalizacje.

Hector Hernandez Bringas, członek Regionalnego Centrum Badań Interdyscyplinarnych UNAM, wezwał rząd, aby „poważnie potraktował kampanie szczepień i nie zgadzał się z rządem kubańskim w sprawie podawania szczepionek, które nie mają wymaganej skuteczności”.

„W tej chwili występuje duża częstość występowania chorób układu oddechowego. Można było się tego spodziewać, ponieważ jest to czas, w którym z powodu niskich temperatur często występują choroby takie jak koronawirus i grypa. Jednak rząd nie podejmuje niezbędnych działań. W mieście występuje już problem nasycenia w niektórych szpitalach „Dzieje się tak dlatego, że kampanie szczepień nie miały dobrego zasięgu, nie cała populacja jest zaszczepiona i brakuje koordynacji. Zastosowano szczepionkę kubańską, która niekoniecznie jest najlepszą szczepionką pod względem ochronnym, i z tego powodu chociaż tego oczekiwano, nie podjęto odpowiednich środków.”

Hernandez Bringas zapowiedział, że choroby układu oddechowego będą trwały przez całą zimę, dlatego podkreślił potrzebę wzmocnienia Federalnej Administracji Publicznej ds. Zapobiegania.

„W niektórych szpitalach nadal będziemy mieli problem nasycenia szpitali i rosnącej liczby chorób układu oddechowego.

„Najlepszym sposobem rozwiązania tych problemów jest profilaktyka, a profilaktyka obejmuje szczepionki, ale jeśli szczepionki lub leki przeciwwirusowe nie będą dostępne, problemy z pewnością będą się nasilać, co doprowadzi do zgonów, nie na poziomie z poprzednich lat, ale tak” – stwierdził. dodał: „Te zgony i infekcje: „Można tego uniknąć”.
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.