18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Covid-19 typu Lambda wykryty w Colima

ten zmienna lambda wirusa SARS-CoV-2, który po raz pierwszy wykryto w Peru, został wykryty w Colima 19 sierpnia, poinformował Minister Zdrowia i Opieki Społecznej (SSBS), Zdjęcie Leticia Delgado Carrillo.

Urzędnik zauważył, że z tym wariantem w jednostce w rzeczywistości w Colima krąży dziewięć różnych typów i jest 96 przypadków pacjentów z tymi mutacjami, z których 48% jest wysoce zakaźnych.

„Ryzyko to zwiększa obecność nowych wariantów wirusa w naszym stanie, gdzie do tej pory zgłoszono 96 przypadków pacjentów z wariantem innym niż stan. Wirus SARS-CoV-2Wśród interesujących zmiennych zidentyfikowano tylko jeden przypadek, który stanowi 1% całości i jest wariantem Lambda” – powiedział.

Wyjaśnił, że 23 przypadki odpowiadają zmiennej delta, 13 przypadków alfa, 10 przypadków gamma i jeden lambda.

Według informacji ministra zdrowia rządu federalnego w Colima zarówno Regionalny Szpital Uniwersytecki stolicy stanu, jak i Szpital Ogólny w Tecuman są w 100% zajęte w łóżkach z wentylatorami, podczas gdy cztery inne szpitale w podmiocie znajdują się w obszary rozgrzane do czerwoności, w których obłożenie wynosi od 73% do 82% w gospodarstwie domowym z wentylatorem.

Nawet przy takim scenariuszu stanowe władze ds. zdrowia i edukacji poinformowały, że plan powrotu do lekcji bezpośrednich trwa 30 sierpnia.

Przeczytaj także: Covid-19: Wariant Lambda może być tak samo przenoszony jak Delta i jest już w 29 krajach

var / rCR

READ  Dwa helikoptery zderzają się podczas ceremonii Królewskiej Marynarki Wojennej Malezji; Zgłoszono 10 zgonów