25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Coinbase, XRP, Uniswap v.  SEC: Jak ruch giełdowy jest „krytyczny” dla kryptowalut

Coinbase, XRP, Uniswap v. SEC: Jak ruch giełdowy jest „krytyczny” dla kryptowalut

  • Bitwa prawna Coinbase z SEC uwydatnia napięcie między platformami kryptowalut a organami regulacyjnymi
  • Spór o „umowy inwestycyjne” kształtuje zasady handlu kryptowalutami

w wyniku Krwawa łaźnia na rynku kryptowalutWydaje się, że w centrum uwagi znalazła się Coinbase, jedna z wiodących na świecie giełd kryptowalut. 12 kwietnia Coinbase wykonała ważny krok w toczącej się batalii prawnej z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zarchiwizowane „Apelacja interlokucyjna” do Sądu Federalnego.

Podkreśla to rosnące napięcie między platformami kryptowalut a organami regulacyjnymi, szczególnie jeśli chodzi o klasyfikację i regulację aktywów cyfrowych.

Teraz, w miarę rozwoju sporu prawnego, pojawia się ważne pytanie: Jaki wpływ będzie miało to wstępne odwołanie na szerszy rynek kryptowalut?

Audyt SEC przeciwko Coinbase

W swoim najnowszym poście na X (dawniej Twitterze) Paul Grewal, dyrektor prawny (CLO) Coinbase, podkreślił kluczową kwestię w swoim sporze z SEC. On powiedzenie,

„Dziś @Coinbase złożył wniosek, prosząc sąd o pozostawienie tymczasowej apelacji w naszej sprawie @SECGov w sprawie tej kwestii kontrolnej: czy „umowa inwestycyjna” wymaga czegoś umownego. „Uważamy, że tak, ale SEC się z tym nie zgadza”.

Ta różnica zdań ma kluczowe znaczenie przy określaniu zakresu regulacyjnego niektórych transakcji Coinbase.

Coinbase twierdzi również, że wykorzystanie przez SEC testu Howeya do aktywów kryptowalutowych stwarza niepewność co do tego, co stanowi zabezpieczenie. Choć jest mało prawdopodobne, aby takie odwołania odniosły skutek, jeśli zostaną zatwierdzone, odwołanie to może przybliżyć branżę do rozwiązania problemu, być może dzięki orzeczeniu Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

Jednak w niedawnym orzeczeniu sędzia Katherine Polk Failla z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku zadała cios obronie Coinbase przed SEC. Odrzucając większość wniosków Coinbase o oddalenie, nazwał sprawę SEC „wiarygodną”, sygnalizując poważne wyzwanie dla Coinbase w zakresie kontroli regulacyjnej nad giełdami kryptowalut.

READ  Opłaty za Ethereum spadają o 50%: czy druga warstwa przejmie kontrolę?

SEC nadużycie władzy

Jednak zdaniem Grewala

„Działanie SEC przeciwko nam i innym firmom zajmującym się aktywami cyfrowymi wykracza daleko poza ustawowe uprawnienia przyznane przez Kongres i niesprawiedliwie rzuca cień na innowacje w zakresie aktywów cyfrowych w Ameryce”.

Oprócz regionu amerykańskiego Sędzia Robert Shelby Niedawno podjęła ważny krok, nakładając sankcje na SEC w procesie sądowym dotyczącym DEBT Box. Czyniąc to, przytoczył wiele przypadków postępowania „w złej wierze” i uznał agencję za winną „rażącego nadużycia władzy”.

Rozwój ten jest zgodny z toczącymi się sporami prawnymi SEC z kilkoma platformami kryptowalutowymi, takimi jak Wibracja

I niedawne wydanie zawiadomienia o Walii com.uniswap Laboratoria. Wydarzenia te rodzą pytania o wpływ SEC na rynek kryptowalut, przez co wiele osób zastanawia się: czy SEC zagraża kryptowalutom jako całości?

To jest maszynowe tłumaczenie naszej wersji angielskiej.