22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co to są chmury soczewkowe?  Magiczny zachód słońca na CDMX

Co to są chmury soczewkowe? Magiczny zachód słońca na CDMX

W środę, 10 stycznia, chmura soczewkowa zachwyciła mieszkańców Meksyku.

Ten Zjawisko atmosferyczne Mieszkańcy stolicy byli tego popołudnia zachwyceni, a sieci społecznościowe zalały setki zdjęć.

Zdjęcie: @Graficando

Nawet do zachodu słońca Można je zobaczyć w innych częściach Doliny Meksyku; Można je jednak podnieść na odległość.

Chmura soczewkowa uformowała się po zachodzie słońca, tworząc masę skondensowanej wody Będzie odzwierciedlał kolory pomarańczowe.

Zdjęcie: @deangelpoco

Ale czym jest chmura soczewkowa?

Według Narodowej Służby Meteorologicznej Stanów Zjednoczonych chmury, znane jako Altocumulus Persistent Lentcularis (ACSL) lub Persistent Cumulus Lentcularis, Są one powiązane z falami atmosferycznymi Powstaje, gdy stosunkowo stabilne, szybko poruszające się powietrze jest wypychane w kierunku „w górę” i ponad barierą topograficzną zorientowaną mniej więcej prostopadle do kierunku, z którego wieją górne wiatry.

Zdjęcie: @conagua_klima

To odchylenie Tworzy falę grawitacyjną Z wiatrem w stosunku do bariery topograficznej, podobnej do fali, która może powstać w wyniku wrzucenia kamienia do kałuży wody.

Tego typu zjawisko naturalne Częściej widujesz je zimą lub wiosnągdy wiatry na większych wysokościach są zwykle silniejsze.

Zdjęcie: @jaz26gnz

Choć wizualnie oszałamiająca i atrakcyjna dla fotografów, ACSL ma „Nie jest to mile widziany widok dla członków społeczności lotniczejDodatkowo mogą wystąpić silne i porywiste wiatry przyziemne, zwłaszcza z kierunkiem wiatru znad bariery górskiej.

READ  Dlaczego nie można połączyć Oceanu Atlantyckiego i Pacyfiku?