22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA właśnie wypuściła swoją kolekcję kosmicznych plakatów w wysokiej rozdzielczości; Pobierz za darmo – Naucz mnie o nauce

NASA właśnie wypuściła swoją kolekcję kosmicznych plakatów w wysokiej rozdzielczości; Pobierz za darmo – Naucz mnie o nauce

Jedną z najbardziej ekscytujących i fascynujących dziedzin nauki jest astronomia, która pozwala nam badać otaczający nas wszechświat, elementy go tworzące, a także zrozumieć pochodzenie i losy naszego Układu Słonecznego.

Wiele z nas, jako dzieci, mogło być zaskoczonych, gdy dowiedziało się, że nie żyjemy na planecie, która nie jest sama i otoczona innymi planetami, i że mamy w pobliżu gwiazdę, Słońce, a także nasz własny naturalny księżyc, ale istnieje wiele innych planety. Więcej rzeczy we wszechświecie, o których wciąż nie wiemy.

Dziś dzielimy się z Wami niesamowitą kolekcją wysokiej jakości kosmicznych plakatów.Te zdjęcia zostały wykonane przez kosmiczne teleskopy Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA)O czym wspomnimy na końcu tego wpisu.

Poniżej udostępniamy wszystkie naklejki we wszechświecie:

 1. Nasz układ Słoneczny: Wersja A I Wersja B.
 2. słońce: Wersja A, Wersja B, Wersja C I Wersja D.
 3. Rtęć: Wersja A, Wersja B I Wersja C.
 4. Wenus: Wersja A I Wersja B.
 5. Grunt: Wersja A, Wersja B, Wersja C, Wersja D, Wersja E I Wersja F.
 6. Mars: Wersja A, Wersja B I Wersja C.
 7. Jowisz: Wersja A
 8. Saturn: Wersja A, Wersja B, Wersja C I Wersja D.
 9. Uran: Wersja A, Wersja B I Wersja C.
 10. Neptun: Wersja A I Wersja B.
 11. Pluton: Wersja A, Wersja B I Wersja C.
 12. Księżyc Ziemi: Wersja A, Wersja B, Wersja C, Wersja D, Wersja E, Wersja F, Wersja G, Wersja H I pierwsza edycja.
 13. Asteroidy: Wersja A I Wersja B.
 14. Ceres: Wersja A, Wersja B I Wersja C.
 15. Komety: Wersja A, Wersja B I Wersja C.
 16. Księżyce Jowisza (Io): Wersja A I Wersja B.
 17. Księżyce Jowisza (Europa): Wersja A I Wersja B.
 18. Księżyce Jowisza (Ganimedes): Wersja A.
 19. Księżyce Jowisza (Callisto): Wersja A I Wersja B.
 20. Księżyce Saturna (Tytan): Wersja A, Wersja B I Wersja C.
 21. Księżyce Saturna (Enceladus): Wersja A, Wersja B, Wersja C I Wersja D.
 22. Poza naszym Układem Słonecznym: Wersja A, Wersja B, Wersja C, Wersja D, Wersja E I Wersja F.

Główne teleskopy NASA

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba należący do NASA

NASA wystrzeliła w przestrzeń kosmiczną kilka teleskopów, aby badać wszechświat. Oto niektóre z najsłynniejszych teleskopów NASA:

Kosmiczny teleskop HubbleKosmiczny Teleskop Hubble'a został wystrzelony w 1990 roku i jest jednym z najsłynniejszych teleskopów NASA. Dzięki niemu uzyskano wspaniałe obrazy Wszechświata i pomogono astronomom odkryć nowe galaktyki i gwiazdy.

READ  Napraw równanie w 2 ruchach: Masz 5 sekund na rozwiązanie wirusowego wyzwania | puzzle wizualne | mx | jest | my | nnda nnrt | Meksyk

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba: Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest następcą Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Oczekuje się, że zostanie wystrzelony w 2021 roku i będzie największym i najpotężniejszym teleskopem, jaki kiedykolwiek wystrzelono w przestrzeń kosmiczną.

Obserwatorium rentgenowskie Chandra: Obserwatorium rentgenowskie Chandra to teleskop kosmiczny używany do badania obiektów niebieskich emitujących promieniowanie rentgenowskie, takich jak czarne dziury i gwiazdy neutronowe.

Kosmiczny Teleskop Spitzera: Kosmiczny Teleskop Spitzera to teleskop na podczerwień używany do badania ciał niebieskich emitujących promieniowanie podczerwone, takich jak planety, gwiazdy i galaktyki.

Kosmiczny Teleskop Keplera: Kosmiczny Teleskop Keplera został wystrzelony w 2009 roku w celu poszukiwania planet poza Układem Słonecznym. Odkrył tysiące planet i pomógł astronomom lepiej zrozumieć, w jaki sposób powstają planety.

Mamy nadzieję, że te zdjęcia okażą się dla Was przydatne w kontynuowaniu pięknej ścieżki nauki astronomii.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.