28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co obchodzone jest w poniedziałek, 29 maja w Stanach Zjednoczonych |  Dzień Pamięci |  USA |  używa

Co obchodzone jest w poniedziałek, 29 maja w Stanach Zjednoczonych | Dzień Pamięci | USA | używa

Zjednoczone państwo Ma wiele uroczystości zwanych świętami federalnymi, które obchodzone są w całym kraju. Dlatego też Następne święto zaplanowano na poniedziałek 29 maja, w którym obchodzona jest bardzo ważna część kraju północnoamerykańskiego. Tutaj podpowiadamy, z czego się składa i jaki jest powód tego ważnego amerykańskiego święta.

W ostatni poniedziałek maja każdego roku o godz dzień Pamięciznany jako dzień Pamięci po angielsku.

W tym terminie urzędy, banki i niektóre Prywatne firmy są zamknięte.

W 2023 roku wypadł 29 maja i tu Wam mówimy Na czym polega to ważne święto? do Stanów Zjednoczonych.

Amerykańska flaga powiewająca na wietrze (fot. Pexels)

W jakim celu obchodzony jest Dzień Pamięci?

On Dzień Pamięci Męczenników Jest to świąteczna data, gdzie To honoruje wszystkich tych, którzy zginęli służąc Siłom Zbrojnym Stanów Zjednoczonychbiorąc pod uwagę znaczenie tego organu w kraju.

Siły Zbrojne to bardzo ważna organizacja w Stanach Zjednoczonych (fot. Pexels)

Na początku chodziło tylko o świętowanie Tych, którzy zginęli w czasie wojny domowejwalczył od 1861 do 1865 roku.

Jednak po kolejnych wojnach A.S Pierwsza wojna światowaTen dzień miał upamiętniać wszystkich bohaterów, którzy oddali życie walcząc w obronie swojego narodu.

Jak obchodzony jest Dzień Pamięci?

Podczas gdy inne święta w USA obejmują Rodzinny obiad lub fajerwerkiDzień Pamięci rozpoczyna się zwykle o godz cmentarze Gdzie leżą umarli

Cmentarz w USA (fot. Pexels)

Głównie w Cmentarz Narodowy w ArlingtonWirginia, gdzie Prezydent Republiki skręcić w tym przypadku Joe Bidenawygłaszając przemówienie ku czci poległych.

Nigdy nie wolno nam zapominać o cenie, jaką zapłaciliśmy za ochronę naszej demokracji.– powiedział prezydent w poniedziałek 29 maja 2023 r.

Symbolicznie używane są również kolumny do przestrzeni publicznych lub domów, z flagą Stanów Zjednoczonych umieszczoną na środku konstrukcji. Co prawda nie jest to na co dzień, ale że dOd świtu do południa.

Podobnie inni ludzie uczcili zmarłych minutą ciszy dokładnie o godzinie 15:00. Ustawa o Pamięci Narodowej („Ustawa o Pamięci Narodowej”).

READ  Co to za moneta 20-centowa, za którą dają 200 000 pesos? - Naucz mnie o nauce
Obywatel USA odwiedza groby poległych żołnierzy (fot. AP)

Słynne zwroty z Dnia Pamięci

Istnieją dwa rodzaje zwrotów upamiętniających ważną historię, niektóre przeznaczone do przemówień i mogą być śpiewane przez każdego, kto chce uczcić poległych, podczas gdy inne zostały wypowiedziane przez ważne postacie historyczne.

Zwroty typu „Bez pamięci nie ma kultury. Bez pamięci nie będzie cywilizacji ani przyszłościprzez Elie Wiesela lubMusimy odważyć się być wielkimi i musimy zdać sobie sprawę, że wielkość jest owocem ciężkiej pracy, poświęcenia i wielkiej odwagi”.„L Teodora Roosevelta Pozostanie w pamięci ludzi. Dowiedz się więcej zwrotów tutaj.