24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chiny (ponownie) budują ogromne centra kwarantanny dla COVID-19 – El Financiero

Chiny wzywa władze miast do tworzenia Kwarantanna Może pomieścić tysiące przybyszów z zagranicy, ponieważ kraj kontynuuje podejście zerowej tolerancji do jego utrzymania COVID-19.

Lokalne władze mają czas do końca października na przekształcenie lub wybudowanie centrów, co wymaga co najmniej 20 pokoi na każde 10 000 mieszkańców, powiedział Cui Gang, urzędnik z Narodowej Komisji Zdrowia, w tym tygodniu na briefingu prasowym. Cui powiedział, że celem jest zapobieganie „rozproszeniu” i „dezorganizacji” krajowych obiektów kwarantanny.

Tsui powiedział, że miasta będą również musiały dostarczyć listę rezerwowych miejsc zakwaterowania, aby zapewnić skuteczność swoich systemów kwarantanny.


Ruch ten pojawia się, gdy rozprzestrzenianie się wirusa Delta spowalnia w północno-chińskim mieście Harbin, w pobliżu granicy z Rosją, a epidemia wydaje się być wcześniej powstrzymana w południowo-wschodniej prowincji Fujian.

Wysoce zaraźliwy szczep wirusa przeniknął do kraju, w którym zastosowano jedne z najsurowszych środków epidemiologicznych na świecie, czyniąc go rekordowym nośnikiem tzw. COVID Zero ااتيجية strategiaKtóry ma na celu zabicie wszystkich infekcji. To podejście, które pomogło krajom takim jak Chiny, Nowa Zelandia i Singapur zmniejszyć liczbę zgonów w przypadku większości pandemii, jest teraz kwestionowane, ponieważ inne części świata zaczynają się otwierać pomimo trwających przypadków. Krytycy twierdzą, że izoluje i jest mniej skuteczny przeciwko bardziej przenośnym deltom.

Chiny obecnie wymagają od wszystkich powracających podróżnych poddania się kwarantannie przez co najmniej 14 dni, z nielicznymi wyjątkami dla tych, którzy zostali zaszczepieni.

Cui powiedział, że nowe centra kwarantanny będą uruchamiane partiami. Powiedział, że miasta, które zazwyczaj widzą dużą liczbę przyjeżdżających podróżnych i miasta portowe z dużą liczbą importowanych przypadków COVID, powinny budować „stacje zdrowia” do monitorowania medycznego i budować duże centra kwarantanny, które można wykorzystać w nagłych wypadkach.

Powiedział, że obecne obiekty kwarantanny w Chinach, które w większości ograniczają się do hoteli, będą dokładnie sprawdzane, aby upewnić się, że spełniają określone standardy pod względem lokalizacji, projektu i urządzeń, aby uniknąć transmisji.

READ  W ten sposób tworzysz idealne CV na LinkedIn według Harvard University