20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bułgaria i Rumunia wchodzą do Europejskiego Obszaru Swobodnego Przemieszczania się

Bułgaria i Rumunia wchodzą do Europejskiego Obszaru Swobodnego Przemieszczania się

Strefa handlowa Schengen między Rumunią a Bułgarią
Strefa handlowa Schengen między Rumunią a Bułgarią. Zdjęcie: Agence France-Presse

Po 13 latach oczekiwania Bułgaria i Rumunia W niedzielę częściowo dołączą do europejskiej strefy Schengen dotyczącej swobodnego przemieszczania sięCo zniesie kontrole na granicach powietrznych i morskich obu krajów, ale jeszcze nie na granicach lądowych.

obecnie, Kontrole drogowe zostaną utrzymane ze względu na weto Austrii, jedynego kraju UE niechętnego dopuszczeniu tych dwóch krajów do strefy.Obawiając się nadejścia dużej liczby osób ubiegających się o azyl.

Chociaż przyczepność jest częściowa, Dotyczy to wyłącznie lotnisk i portów morskich, Jest to krok o dużym ładunku symbolicznym.

przez Strefa Schengen, utworzona w 1985 r., może swobodnie przechodzić bez kontroli na granicach wewnętrznych. Ponad 400 milionów ludzi.

To ogromny sukces obu krajów– ogłosiła w oświadczeniu przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

„On jest Historyczny moment dla strefy Schengen, największej strefy swobodnego przemieszczania się na świecie. „Wspólnie budujemy silniejszą i bardziej zjednoczoną Europę dla wszystkich naszych obywateli” – zauważył.

„To kwestia godności”. powiedział Stefan Popescu, ekspert ds. stosunków międzynarodowych mieszkający w Bukareszcie. „Każdy Rumun musi czekać w innej kolejce niż pozostali obywatele Europy„Miałem wrażenie, że traktują go inaczej” – powiedział AFP.

Wzmocni to naszą integrację z Unią Europejską„Analityk skomentował, odnosząc się do „ważnego kamienia milowego”, chociaż osiągnięcie tego zajęło trochę czasu.

Dla tej części Bułgar Ivan Petrov, 35-letni menadżer ds. marketingu mieszkający we Francji, również odniósł się do „wielkiego kroku naprzód”. Oznacza to „zyskany czas” i „mniej stresujące” wyjazdy.

Bułgaria i Rumunia dołączają do 29 członków strefy Schengen

Na lotnisku w Bukareszcie, stolicy Rumunii, skąd większość lotów odbywa się do krajów strefy SchengenPersonel pracował przez cały tydzień, aby przygotować tę zmianę.

Rząd obiecał wzmocnić siły do ​​przeprowadzania wyrywkowych przeszukań, zwłaszcza tych skupiających się na nieletnich”.Aby nie dopuścić do tego, aby padły ofiarą sieci handlu ludźmi.”

READ  Georges Ganswein: Benedykt XVI „zanika powoli i cicho” | świat | Dr..

Oddelegowani agenci będą również odpowiedzialni za „wydawanie instrukcji pasażerom i identyfikowanie tych, którzy zamierzają skorzystać z tego środka”. Nielegalne opuszczenie Rumunii.”

Ponadto wprowadzono szereg środków mających na celu przekonanie Wiednia do zaprzestania wahań I móc zostać w 100% członkami strefy Schengen.

Chorwacja weszła Unia Europejska po Rumunii i Bułgarii – które dołączyły do ​​bloku od 2007 roku –Od stycznia 2023 roku należy do strefy Schengen.

Wraz z przystąpieniem Rumunii, kraj liczący 19 mln mieszkańców i Bułgaria 6,5 ​​mln osób; Schengen będzie obejmować 29 członków: 25 z 27 krajów Unii Europejskiej, oprócz sąsiadów Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Po 13 latach: Zmienia się bez oglądania się wstecz

AleJeśli chodzi o drogi, wszystko pozostanie bez zmian.

według W jednym z głównych rumuńskich związków zawodowych działających w branży transportu drogowego kierowcy ciężarówek muszą czekać od 18 do 16 godzin Na granicy z Węgrami i „20 do 30 godzin”, aby wjechać do Bułgarii, chociaż na obu przejściach granicznych „czasami szczyt trwa do trzech dni”.

„Czekaliśmy 13 lat i osiągnęliśmy granicę” – powiedział Radu Deniscu, sekretarz generalny związku. Ubolewamy nad ogromnymi „stratami finansowymi” poniesionymi przez ten sektor.

Wśród bułgarskich pracodawców LSkargi były podobne.

[¿YA CONOCES EL CANAL DE WHATSAPP DE UNO TV? Da clic aquí, síguenos y obtén información útil para tu día a día]

„Tylko 3% bułgarskich towarów dostarczanych jest drogą powietrzną i morską, a pozostałe 97% transportuje się drogą lądową” – mówi Wasyl Filew.prezes BICA (Bułgarskiego Stowarzyszenia Kapitału Przemysłowego), wywiady z agencjami międzynarodowymi.

„Więc Jesteśmy w 3% strefie Schengen i nie wiemy, kiedy pozwolą nam na pełne przyłączenie się„, lament.

W każdym przypadkuBułgaria i Rumunia ostrzegały: nie ma odwrotu.

„Jest oczywiste, że ten proces jest nieodwracalny”. Rumuńska minister spraw wewnętrznych Catalin Preduiu podkreśliła w marcu, że: Apel o pełną integrację ze strefą Schengen przed końcem roku.