29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mężczyzna, który otworzył drzwi awaryjne w trakcie lotu: „Chciałem szybko wysiąść”

Mężczyzna, który otworzył drzwi awaryjne w trakcie lotu: „Chciałem szybko wysiąść”

thePo pełnej napięcia chwili podczas lotu, który miał wylądować na międzynarodowym lotnisku Daegu w Korei Południowej, mężczyzna, który otworzył drzwi awaryjne w powietrzu, potwierdził policji, że czuje się wyczerpany i chce natychmiast wysiąść.

Tester udziela wyjaśnień po otwarciu drzwi awaryjnych w samolocie

„Podmiot czuł, że lot trwał zbyt długo i dusził się w kabinie” – powiedział agencji AFP policjant z Daegu.

Pasażer wykorzystał fakt, że personel pokładowy usiadł i zapiął pasy w ramach przygotowań do lądowania, aby otworzyć drzwi samolotu na wysokości ponad 200 metrów nad poziomem morza.

„To było chaotyczne. Wyglądało na to, że ludzie w pobliżu bramki mdleli, a stewardessy wzywały lekarzy w samolocie” – powiedział Yonhap News Agency 44-letni pasażer.

„Myślałem, że samolot eksploduje. Myślałem, że umrę w ten sposób” – dodał.

Urzędnik z Ministerstwa Transportu Korei Południowej powiedział AFP, że był to „pierwszy taki incydent”, o którym byli świadomi w historii lotnictwa tego kraju.

Policja planuje, po zakończeniu wstępnego przesłuchania, wystąpić o wydanie nakazu aresztowania mężczyzny za naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa lotniczego, za które w Korei Południowej grozi do 10 lat więzienia.

READ  „Ktoś powinien był coś zrobić”: Kobieta zgwałcona w amerykańskim pociągu na oczach pasażerów