28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bohaterowie 2021 w Polsce

Premier Polski Mateusz Morawiecki na zdjęciu pliku. EFE / EPA / JOHANNA GERON / BASEN

Krak (w (Poland), 28 grudnia (EFE)).- Polskie wieści z 2021 roku ponownie naznaczone są radykalnym konserwatywnym poślizgiem rządu, któremu formalnie kierował premier Mateusz Morawiecki, ale w praktyce kierował Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński, „silny człowiek” z Polski
Szef rządzącej od 2015 r. partii Prawo i Sprawiedliwość (PIS), na początku 2022 r. zapowiedział rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego administracji, by skupić się na strukturze partyjnej, co jest zdalnie wyjaśnione. Od ekstremalnej polityki.
Władza Kaczyńskiego wykracza poza zajmowane przez niego stanowiska, płynie koalicję konserwatywną i jego wizerunek blokujący postępy w wyborach. Ponadto w 2021 udało mu się zdobyć poparcie lewicy w decydującym głosowaniu nad przesłanym do Brukseli budżetem naprawy gospodarczej i sformalizować umowy z mniejszymi organizacjami, by uzyskać ich parlamentarne poparcie bez koordynowania ich w koalicji rządzącej.
ZBIGNIEW ZIOBRO, europejska opozycja wobec władzy
Wiceprezes Rządu, Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny Stanu i Lider Drugiej Najważniejszej Partii Koalicji Rządzącej: Zakres akumulacji władzy przez Geopro w postaci jego radykalnych antyeuropejskich stanowisk i kontrowersyjnej reformy sądownictwa , obserwuje huragan w 2021 roku.
Ziobro potwierdził swoją pozycję głównego krytyka Brukseli wobec rządu już odbiegającego od polityki społecznej i nie wahał się określić Komisji Europejskiej jako „terroryzmu gospodarczego”.
Donald Zmierzch, niebezpieczna opozycja
Donald Dusk powrócił do polityki wewnętrznej po pełnieniu funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej, budząc podejrzenia wobec kierowanej przez niego Platformy Obywatelskiej (PO).
Z jednej strony miał nadzieję, że jego koledzy partyjni skorzystają na impetu, jaki może dać jeden polityk zdolny do pokonania PiS; Z drugiej strony jego powrót do kierownictwa pokazuje niebezpieczną sytuację, w jakiej znajduje się od lat PO, że jedna partia jest w rozsypce i nie jest w stanie wykorzystać słabości i oszczerstw, z jakimi boryka się rząd. Charyzma Duskina jest bardziej ceniona na zewnątrz niż w Polsce, gdzie jego wizerunek kojarzy się z klasą polityczną oderwaną od problemów zwykłych ludzi.
Isabella jest ofiarą antykoncepcyjnego prawa aborcyjnego
Isabella, 30-letnia kobieta, wymyśliła protokół, mimo że w czasie jej ciąży zespół medyczny postawił życie płodu przed życiem matki, mimo że miała nieodwracalne wady. Aborcja w Polsce.
W całym kraju odbyły się masowe demonstracje upamiętniające feministyczne protesty rok temu.
Adam Klapiński, bankier przeciwprądowy
Jeszcze kilka miesięcy przed nominacją w lutym 2010 r. Adam Klaubiski, prezes Narodowego Banku Polskiego (BNP), działał przeciwko dotychczasowej praktyce innych dużych międzynarodowych instytucji finansowych: wprowadził banknot 500 zł. Unikanie rachunków o wysokiej wartości w celu uniknięcia prania pieniędzy; Zalecił także wprowadzenie ustawy 1000, „aby ludzie mogli wkładać więcej pieniędzy do szuflady”, a przede wszystkim sprzeciwiał się podnoszeniu stóp procentowych, gdy inflacja stale rosła.
Wreszcie inflacja, bezprecedensowa w ostatnich dwóch dekadach, wzrosła o 1,75%, a Glapiński podnosił stopy procentowe trzy razy w miesiącu, z rocznym wzrostem o prawie 8%.
LESZEK CZARNECKI, szuka oszustów
Był najbogatszym człowiekiem w Polsce i jednym z najbogatszych ludzi na świecie, tajnym agentem, doradcą różnych rządów, poważnym sportowcem i przez dziesięciolecia symbolem siły gospodarczej Polski. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia w sprawie o oszustwo.
Rozmiary jego problemów finansowych można podsumować faktem: kilka miesięcy temu, kiedy zainterweniował Idea Bank, jubiler portfela Czarneckiego, zainwestował 90% wszystkich krajowych funduszy gwarancyjnych banków w operacje wysokiego ryzyka. Polskie.
Uciekł przed wymiarem sprawiedliwości po ucieczce w niewyjaśnionym obecnie wypadku samochodowym, Jarnecki zniknął w 2021 roku, a wraz z nim personalizacja postkomunistycznego polskiego „cudu gospodarczego”.
Daniel Obajtek, blisko władzy
Prezes Arlan, największej polskiej grupy energetycznej, nie jest już burmistrzem miasta o mniejszej liczbie pracowników niż firma, którą prowadzi wiele lat temu.
Wątpliwości co do niektórych osobistych transakcji finansowych, przejmowanie budynków i firm po bardzo niskich cenach, a także jego negatywny charakter i nieograniczone słownictwo sprawiły, że Obaztek przez wiele miesięcy był jednym z najpopularniejszych mężczyzn w Polsce. Osobiście uważany jest za bardzo bliski liderowi rządzącej partii Jarosławowi Kaczyńskiemu, a jego nazwisko wymieniano jako następcę premiera Mateusza Morawieckiego, ale jego szczęśliwa gwiazda zniknęła w opinii publicznej. I pozbądź się wszelkich wątpliwości.
Christina Simanuskaya, Exiliada de Belarus
Białoruski sprinter, który brał udział w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020, zdecydował się na azyl polityczny w Polsce po potwierdzeniu swoich obaw przed bezpieczeństwem i atakami swojego rządu. W ten sposób 24-latek zwrócił uwagę świata na trudną sytuację sportowców swojego kraju pod presją, żądaniami i groźbami ze strony dyktatorskiego państwa.
Robert Lewandowski, człowiek narodowy
W 2021 roku „Levi” przełamał impas z 43 golami kilka dni temu, co jest rekordem największej liczby bramek strzelonych w ciągu jednego roku w Bundeslidze przez „The Bomber” od 1972 roku. Wystarczający dorobek, by awansować go do grona gwiazd polskiego sportu 2021 roku, ale tylko punktacja jednego z najwybitniejszych sportowców ostatnich czasów.
Rekord napastnika Bayernu Monachium obejmuje gole w 100 meczach UEFA (81), obcokrajowiec z najmniejszą liczbą rywali wymaganych do zdobycia 100 goli w Bundeslidze (168) i najszybszym rekordem (pięć goli). W historii ligi niemieckiej w 2015 roku strzelił pięć bramek w dziewięć minut.
Palo Sosa, odnowiona iluzja
Trener reprezentacji Polski, który doszedł do władzy na początku 2021 roku, miał przed sobą długą i trudną karierę jako trener kilkunastu klubów, w tym chińskiego Tianjin i Girondins de Bordeaux. Jego zaangażowanie w zespół, który obiecuje więcej niż kiedykolwiek, doprowadziło go do podniecenia polskich fanów.
Tu nie chodzi o wyniki: największym osiągnięciem był remis z Hiszpanią w Euro 2020. Z 15 oficjalnych meczów rozegranych pod jego sztabem Polska wygrała sześć i zremisowała pięć, co jest akceptowalną ścieżką dla drużyny o największym potencjale. Gratulacje dla zespołu Lewandowskiego.

READ  Philip Stavoy: Stale rozwijająca się bestia wagi ciężkiej w Polsce