28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prezydent RP zawetował kontrowersyjną ustawę medialną krytykowaną przez Stany Zjednoczone i inne kraje UE

Andrzej Duda (fot. Reuters)

Prezydent RP, Andrzej Duda, wideo Kontrowersyjne prawo dotyczące praw mediów Według krytyków kanał informacyjny próbuje się uspokoić TVN24, własność amerykańska Odkrycie.

Odmawiam podpisania poprawki o radio i telewizji i zwrócenia jej do Parlamentu do dalszego rozpatrzenia. Mam na myśli, że to zawetuję„Po prawie, powiedział Duda w oświadczeniu telewizyjnym Ostro krytykowany przez USA i Europę.

17 grudnia polska delegacja zatwierdziła tekst zakazujący firmom wchodzenia do europejskiej gospodarki. Udział Większość W polskich mediach.

Tak więc amerykański zespół medialny Odkrycie Będzie zmuszony do utraty większościowej pozycji telewizja, Jeden z największych prywatnych polskich kanałów telewizyjnych TVN24 Twój kanał informacyjny. Jest postrzegany jako krytyka rządzących konserwatystów.

Rząd broni się twierdząc, że prawo chroni polskie media przed wrogimi działaniami Rosja.

Wątpliwości, kto twierdzi, że zgadza się z tą polityką? Powiedział, że nie dotyczy to istniejących umów handlowych i inwestycyjnych.

„Ludzie, z którymi rozmawiałem, są zaniepokojeni sytuacją. Mają różne argumenty. Rozmawiali o ciszy i spokoju… nie potrzebujemy nowego konfliktu, nowego problemu. Mamy już kilkaPowiedział prezydent.

Prezydent Polski ma poparcie partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość (PiS, jego skrót po polsku), choć już pokazali Różnice W niektórych kwestiach w przeszłości.

Na przykład w 2017 roku Duda zawetował obie te rzeczy Reformy sądownictwa To z kolei dawało większe uprawnienia Prokuratorowi Generalnemu, który według niego był jednocześnie ministrem prawa.

Przedstawiciel handlowy USA w Warszawie w sprawie kontrowersyjnej ustawy medialnej, Pix Aliu, poprosił Dudę o zawetowanie reżimu. „Mamy nadzieję, że prezydent Duda będzie działał na podstawie swoich wcześniejszych oświadczeń i wykorzysta swoje przywództwo do obrony wolności słowa i handlu” – powiedział Aliu.

rzecznik Komisji Europejskiej, chrześcijanin Wigand zauważył, że projekt ustawy był zaangażowany „Wielkie zagrożenia dla wolności i różnorodności mediów w Polsce”.

READ  Netflix publikuje gry tylko z trzema nieoficjalnymi użytkownikami w Polsce, Włoszech i Hiszpanii

Łańcuch telewizja Publicznie wyświetlane Szczęście Wraz z ogłoszeniem weta wybrano Prezydenta RP „Dobre stosunki ze Stanami Zjednoczonymi”.

Były tysiące Polaków W tym miesiącu protestujący przemaszerowali przeciwko prawu przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, flagi UE i „Wolne media!”

Po weta byłego premiera RP i byłego przewodniczącego Rady Europy Duda Donalda kość słoniowa, na której czele stoi opozycyjna Platforma Obywatelska, powiedział, że świadczy o tym decyzja prezydenta Dudy „Użycie presji ma sens”.

Warszawa a Unia Europejska Od lat walczą o reformę sądownictwa Uruchomiony przez PiS w 2015 roku. Prawo i Sprawiedliwość już kontroluje telewizję publiczną TVP, został administratorem i rzecznikiem prasowym kilku regionalnych mediów.

Potwierdziła to wolontariacka organizacja Reporterzy bez Granic „Dobra wiadomość dla wolności prasy w kryzysie w Polsce”.

Odkąd PIS doszedł do władzy 2015Polska straciła 46 miejsc w indeksie wolności prasy organizacji i obecnie zajmuje 64. miejsce.

(z informacjami z AFP)

Kontynuuj czytanie: