20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biden spotyka się z wdową i córką rosyjskiego opozycji Aleksieja Nawalnego

Biden spotyka się z wdową i córką rosyjskiego opozycji Aleksieja Nawalnego

On prezydent Zjednoczone państwo, Joe Bidenaspotkałem się San Francisco Z wdową i córką zmarłego rosyjskiego przeciwnika Aleksiej NawalnyJego śmierć spowodowała, że ​​setki Rosjan zebrało się na zaimprowizowanych czuwaniach, podczas gdy Stany Zjednoczone i inne kraje wskazują na Kreml jako odpowiedzialny.

the biały Dom Napłynęło to w oświadczeniu ze spotkania, podczas którego Biden złożył „serdeczne kondolencje” wdowie po przeciwniku, Julia NawalnyI jego córka, DaszaPoniósł „ogromną stratę” w związku ze śmiercią 47-letniego ojca, uważanego za główny głos sprzeciwiający się prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi.

Podczas spotkania Biden wyraził „podziw” dla „wyjątkowej odwagi”, którą się cieszy Nawalny Oraz za „jego dziedzictwo w walce z korupcją oraz o wolną i demokratyczną Rosję, w której naród rosyjski cieszy się demokracją”. Zasady prawa Dotyczy to wszystkich jednakowo.”

Podobnie Biden wykorzystał spotkanie, aby wyjaśnić wdowie po swoim przeciwniku, że ponieważ… biały Dom Stany Zjednoczone ogłosiły, że zamierzają jutro ogłosić „duży” pakiet sankcji nałożonych na Rosję w odpowiedzi na śmierć Nawalnego, „represje” wobec władz rosyjskich oraz „brutalną i nielegalną” wojnę na Ukrainie.

the biały Dom Nie chciał jeszcze określić, jakie konkretne sankcje nałoży Zjednoczone państwo NA RosjaJest to kraj, który od czasu swojej inwazji został poddany licznym ograniczeniom gospodarczym zarówno ze strony Waszyngtonu, jak i Unii Europejskiej Ukraina Prawie dwa lata temu.

Rząd Bidena Na Rosję nałożono szereg sankcji, w tym środki mające na celu izolację oligarchów bliskich Putinowi, sankcje wobec sektora energetycznego oraz wykluczenie rosyjskich banków z rosyjskiego systemu. Komunikacja Międzynarodowy międzybankowy „SWIFT”, co zwiększyło izolację rosyjskiej gospodarki od międzynarodowego systemu finansowego.

READ  Finanse publiczne Meksyku są najbliżej równowagi: eksperci MFW

Niedługo po jego śmierci Nawalny, Bidena Wcześniej ostrzegł, że rozważa „różne opcje”, aby zaradzić tej stracie, za którą ponosi bezpośrednią odpowiedzialność. Włóż to.

Prezydent USA już po spotkaniu przewidział rok 2021 Włóż to W Geneważe będzie to miało „poważne konsekwencje”. Rosja Tak Nawalny Zmarł w więzieniu.

wdowa Nawalny Bez ogródek obwinia Putina za wydanie rozkazu zabójstwa swojego głównego przeciwnika politycznego.

Według informacji z EFE