20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak często należy prać pościel?

Jak często należy prać pościel?

W zeszłym miesiącu przynieśliśmy Wam trochę dobroci Zalecenia dotyczące zakupu materaca i cieszenia się nim przez kilka lat; Teraz ci powiemy Jak często należy prać pościel?Ponieważ są to przedmioty używane codziennie, należy również rozważyć ich czyszczenie. Dlatego nam towarzyszy UnoTV.com Maggie Heggie Aby dać ci najlepszą radę.

Możesz być zainteresowanym także tym: [¿Cómo limpiar y desinfectar el colchón? Haz una mezcla de vinagre y agua oxigenada]

Jak często należy prać pościel i dlaczego?

Nie ma to jak spać Czyste łóżkoO bogatym i orzeźwiającym zapachu. Tak naprawdę około jedną trzecią naszego życia spędzamy śpiąc, a jeśli nie zmieniamy często kołdry, to, co wydaje nam się cichym łóżkiem, może zamienić się w gniazdo snu. bakteria, roztocza I Grzybco może nam sprawić problemy zdrowie. Dlatego ci powiemy Jak często należy prać pościel?:

Poduszki i kołdry

the Poduszki Wspierają Twoją głowę, gdy kładziesz się do łóżka. łóżko Dzięki nim unikniesz lekkiego zginania szyi; Podczas Kołdra (Wykonane z różnych materiałów) Może pomóc zapewnić więcej ciepła w zimnych czasach. Poduszki i kołdry piętrzą się bakteria I Martwe komórki.

  • umyty: Idealnie należy prać dwa razy w roku, tj. co najmniej co 6 miesięcy, gdy zmienia się pora roku. Zalecane jest pranie ich w domu, jednak jeśli okażą się za duże, można je także oddać do pralni chemicznej.
Jeśli jest za duży, wyślij kołdrę lub koc do pralni chemicznej. Zdjęcie: Shutterstock

Być może zainteresuje Cię lektura: [Adiós a las chinches de cama, cortinas y madera: 4 pasos para exterminarlas]

Pościel

Potrafią zebrać wiele rzeczy, których nie widać, m.in Martwe komórki skóry, Roztocza, Zarazki I nawet kupa. Co więcej, jeśli pozwolę Zwierzęta spać w łóżko Lub jeśli w domu jest ktoś uczulony na kurz lub pyłki, będziesz musiał częściej zmieniać pościel; To tak, jakbyś nadmiernie się pocił lub cierpiał na coś innego choroba przeznaczony.

  • umytyIdealnym rozwiązaniem jest mycie go raz lub dwa razy w tygodniu wodą i neutralnym mydłem, w temperaturze od 70 do 60 stopni Celsjusza, a także użycie suszarki w celu usunięcia roztoczy i nagromadzonych pyłków.
  • wysuszenie: W ramach pielęgnacji po umyciu należy je rozłożyć i pozwolić, aby świeciło na nie słońce, co pomaga w napowietrzeniu włókien. Inną opcją jest jednak użycie suszarki i złożenie jej przed ostygnięciem.
  • PrasowanieNajlepiej, gdy papier do prasowania jest prawie suchy, ale lekko wilgotny, aby uniknąć zagnieceń i gromadzenia się wilgoci.
READ  Jak zrobić zdrową i pyszną sałatkę z kalafiora
Pościel można prać raz lub dwa razy w tygodniu. Zdjęcie: Shutterstock

Czy roztocza i grzyby można usunąć po prostu poprzez mycie?

W większości przypadków nie. Wiele z nich jest odpornych na zmywanie pralkanawet jeśli jest w środku Gorąca woda. Jeśli więc chcemy się upewnić, że mamy Pościel Całkowicie czysty, lepiej się odwołać suszarka. Eksperci twierdzą, że 28 minut suszenia wystarczy, aby zabić wirusy. Jeśli nie masz suszarki lub odzież nie jest przeznaczona do kurczenia się, możesz także powiesić ją na wieszaku słońce; Światło UV również dezynfekuje.

Czy nowe ubrania należy prać?

Teraz, kiedy już wiem Jak często należy prać pościel? I jakie to ważne zdrowiePotwierdzamy, że jest tak samo Odzież Co kupujesz i Pościel Lub białe ubrania należy również prać, gdy są nowe, czyli przed ich użyciem. W ten sposób usuwane są wszystkie pozostałości Chemikalia Takie jak brud, który mógł nagromadzić się podczas transportu, przechowywania i obsługi w sklepie.