29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Banxico. Medycyna o wysokim oprocentowaniu potrzebna dzisiaj

ten Bank Meksyku (Banxico) podkreślił, że najgorszym scenariuszem dla kraju byłoby to, że inflacja i łączcie się Polityka pieniężna z Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych Stałoby się to z dużą intensywnością i jednocześnie, ale przed tym scenariuszem, co starał się zwiększyć Oprocentowanie Chodzi o podanie leku teraz i nie zostawianie go na jutro.

Podczas Twojego udziału w konferencji „Rola Banku Meksyku w przyszłości gospodarki meksykańskiej”, prezes banku centralnego, Alejandro Diaz de Leon, Powiedział, że postawione pytania, czy wyższa stopa referencyjna zmniejsza pole manewru do: Banxico w bardziej złożonym środowisku.

kto na to odpowiedział „Jeżeli nauczyliśmy się jednej rzeczy, to tego, że nigdy nie możemy przestać podawać niezbędnych leków dzisiaj, aby sprostać dzisiejszym wyzwaniom, Pomyśleliśmy, że bardziej odpowiednie może być zachowanie go na późniejszą administrację, ponieważ oznacza to, że zdrowie pacjenta może być dziś skomplikowane”. Czterdziesty IX Kongres Narodowy podrzędny Meksykański Instytut Menedżerów Finansowych (IMEF) 2021.

„Wierzymy więc, że największe fakultatywne, które Polityka publiczna To wtedy, gdy radzisz sobie z problemami, które masz, kiedy je masz i jeśli później będzie to bardziej skomplikowane lub trudniejsze, ponieważ może za rok lub osiem miesięcy Rezerwa Federalna iPodnoszenie stawek prostytucji i Bank Meksyku „Już to zrobił i będzie to problem, który należy ocenić w czasie i okolicznościach” – powiedział gubernator instytutu centralnego.

W tym kontekście stwierdził, że obecnie nie należy starać się nie podejmować niezbędnych decyzji dzisiaj, ponieważ mogą one stać się bardziej potrzebne jutro, ponieważ Jest to ryzykowna polityka i jeśli różnica stóp procentowych między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi obecnie rośnie z powodu działań polityki pieniężnejOstatecznie może to również dać Banxico pewne pole manewru, tak aby niekoniecznie musiał powtarzać to, co robi Fed.

READ  Specjaliści medyczni w branży farmaceutycznej podkreślają potrzebę opracowania planu medycyny precyzyjnej

Inflacja to globalny trend

Diaz de Leon Wyjaśnił, że kwestia inflacji jest kwestią globalną. Dziwne, inflacja w październiku ubiegłego roku Zjednoczone państwo Było to 6,2 proc. (stawka roczna) i w tym samym miesiącu w Meksyk Było to również 6,2 proc., niekoniecznie dlatego, że wszystkie wypadki są identyczne, ale odzwierciedla trend.

Ponadto normalizacja polityki pieniężnej USA może być przypadkowa lub z pewnym opóźnieniem.

„Nie ma wątpliwości, że bardziej skomplikowane jest stawianie czoła agresywnie i jednocześnie, i że będziemy mieli znaczną presję inflacyjną wraz z Rezerwą Federalną w bardzo znaczącej zmianie polityki pieniężnej, ponieważ prawdopodobnie nie tylko doprowadzi to do do korekty warunków finansowania na poziomie globalnym, ale prawdopodobnie doprowadzi do awersji do ryzyka, w tym dostosowania portfela i ewentualnie odpływu kapitału z gospodarek wschodzących.

Wyjaśnił, że nie wiadomo, jak szybko zaawansowane gospodarki skorygują bieg polityki fiskalnej i monetarnej, ale kiedy to zrobią, wygeneruje to „ból”; Jest jednak prawdopodobne, że będą to robić bardzo stopniowo, biorąc pod uwagę, że znajdują się w bardzo odmiennych okolicznościach niż w Meksyku, biorąc pod uwagę, że inflacja w Stanach Zjednoczonych stale utrzymuje się poniżej celu od ponad 20 lat oraz problem tworzenia i promowania wzrostu inflacji aby przybliżyć je do tego celu, w przeciwieństwie do gospodarek wschodzących, takich jak Meksyk.

Alejandro Diaz de Leon zwrócił uwagę, że wyzwaniem stojącym przed gospodarką taką jak gospodarka meksykańska jest sprostanie wyzwaniu, które teraz dotyka, Znaczący wzrost inflacji, która choć jest inflacją zewnętrzną i nie może być odwrócona za pomocą wewnętrznych instrumentów polityki pieniężnej, może zapobiec generowaniu zanieczyszczeń w kształtowaniu cen i występowaniu tzw. efektów drugiej rundy.

Oznacza to, że ceny, na które nie mają wpływu koszty nakładów, po prostu i po prostu korygują ceny, ponieważ istnieje środowisko do korekty cen w górę.

„Więc to, co zrobił i starał się zrobić Bank Meksyku, to wzmocnienie nastawienia polityki pieniężnej, a nie cofanie szoków, ponieważ wiemy, że nie można tego zrobić, ale zarządzanie jak największymi siłami, aby rynki zamortyzowały ten szok”, centralny powiedział prezes banku.

MRA

READ  Prokuratura CDMX prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczej śmierci naukowca w laboratorium UNAM