18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Badania w USA dotyczące mieszania szczepionek w celu wzmocnienia odporności na COVID-19

Na zdjęciu główny epidemiolog w rządzie USA, Anthony Fauci. EFE / Leigh Vogel / Basen / Archiwum

Chociaż Federalna Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie zaleciła jeszcze, aby cała populacja otrzymała szczepionkę przypominającą przeciwko COVID 19, rząd USA przygotowuje się na ten potencjalny scenariusz.

Według lekarza Anthony Fauci, główny epidemiolog w rządzie, Może być bezpieczne, a nawet korzystne, aby otrzymać dawkę przypominającą ze szczepionką opracowaną przez inne laboratorium niż pierwotna osoba. Oznacza to, że jeśli dana osoba otrzymała dwie dawki szczepionki Pfizer, może otrzymać dawkę przypominającą Moderna lub Johnson & Johnson, dwóch pozostałych preparatów licencjonowanych w Stanach Zjednoczonych.

„Jesteśmy teraz w połowie studiów. Ale Wstępne dane sugerują, że szczepionka Moderna stosowana jako booster dla którejkolwiek z trzech szczepionek – Moderna z Moderna, Moderna z Pfizerem lub Moderna z Johnson & Johnson – może być bardzo skuteczna.Powiedział Fauci, który wyjaśnił również, że obecnie analizują przypadki, w których Pfizer lub Johnson & Johnson są używane jako wzmocnienie.

obecnie, Center for Disease Control (Centrum Kontroli Chorób) Zalecenie, aby osoby, które kwalifikują się do szczepionki przypominającej, otrzymały tę samą szczepionkę, którą początkowo otrzymały. Osoby, które otrzymały szczepionkę Pfizer BioNTech lub Moderna przeciwko COVID 19 powinny otrzymać dawkę przypominającą tej samej szczepionki mRNA. Nikt nie powinien otrzymać więcej niż trzech dawek szczepionek mRNA” – stwierdza strona internetowa CDC.

ZDJĘCIE PLIKU: Pracownik służby zdrowia napełnia strzykawkę szczepionką Moderna COVID-19, ponieważ Kalifornia oferuje możliwość zaszczepienia się każdemu mieszkańcowi w wieku 16 lat lub starszym podczas wybuchu choroby koronawirusowej (COVID-19) w Chula Vista, Kalifornia, USA, 15 kwietnia 2021 r. (Reuters) / Mike Blake / Zdjęcie pliku
ZDJĘCIE PLIKU: Pracownik służby zdrowia napełnia strzykawkę szczepionką Moderna COVID-19, ponieważ Kalifornia oferuje możliwość zaszczepienia się każdemu mieszkańcowi w wieku 16 lat lub starszym podczas wybuchu choroby koronawirusowej (COVID-19) w Chula Vista, Kalifornia, USA, 15 kwietnia 2021 r. (Reuters) / Mike Blake / Zdjęcie pliku

Fauci sugeruje jednak, że zalecenie może ulec zmianie po uzyskaniu nowych danych.

READ  Wybuch w Liverpoolu: „bohaterski kierowca taksówki” zamyka podejrzanego w samochodzie przed wybuchem | Wideo

„Nie porzuciliśmy tej koncepcji, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że będą sytuacje, z tego czy innego powodu, w których dana osoba może nie mieć dostępu do tej samej szczepionki, która została pierwotnie podana” – wyjaśnił Fauci. Jednak wyjaśnił to W przypadku, gdy okaże się, że jedna z trzech dostępnych na rynku szczepionek jest skuteczniejsza jako przypominająca niż pozostałe, kraj ma wystarczające rezerwy, aby zaszczepić całą populację nową dawką jednej ze szczepionek.

obecnie, Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ograniczyła zalecenia dotyczące dawki przypominającej dla osób w wieku powyżej 65 lat lub osób z wcześniej istniejącą chorobą, która naraża je na większe ryzyko. Ale Fauci wierzy, że koncepcja kwalifikowalności będzie się rozszerzać.

Jesień zaczyna się dzisiaj na półkuli północnej, co zwiększa niepokój związany z pandemią. Niskie temperatury prowadzą do spotkań w pomieszczeniach, gdzie wirus łatwiej się rozprzestrzenia.

Problem, przed którym stoją Stany Zjednoczone, pozostaje ten sam: Wciąż jest 70 milionów zaszczepionych osób, które zdecydowały się nie szczepić.

„Dopóki ci ludzie nie zdecydują się na szczepienie, wariant delta będzie nadal stanowił problem dla wszystkich tych wrażliwych ludzi. 70 milionów ludzi jest wrażliwych” – dodał Fauci.

Kolejnym krokiem w krajowej kampanii szczepień jest rozszerzenie koncepcji kwalifikowalności o włączenie Dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Fauci uważa, że ​​gdyby nieletni zostali zaszczepieni, a wiele z tych 70 milionów ludzi zmieniło zdanie i otrzymało szczepienie, „Ameryka byłaby prawdopodobnie w bardzo dobrym miejscu, by stawić czoła nadchodzącej zimie”.

Czytaj: