14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czynniki zwiększające ryzyko zarażenia się COVID-19, nawet jeśli zostałeś zaszczepiony

Według ekspertów istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do zwiększonego ryzyka infekcji Trzymać z COVID-19I Nawet jeśli już jest karmić.

Przede wszystkim ważne jest, aby wyjaśnić, że szczepienia nie uniemożliwiają ich uzyskania Koronawirus choroba; Ponieważ jego zadaniem jest dostarczanie przeciwciał, dzięki którym w przypadku infekcji organizm wie, jak postępować w obliczu choroby i zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnej choroby, a nawet śmierci. Z tego powodu ważne jest, aby po szczepieniu kontynuować podstawową pielęgnację, taką jak: stosowanie maseczek na twarz, zachowanie zdrowego dystansu i częste mycie rąk.

Nawet gdy osoba karmić Przy obu dawkach można go rozprowadzać i przenosić na inne osoby. Jednak ponieważ ludzie uważają, że szczepienie nie jest już zagrożone, infekcja jest powszechna.

Zdarza się również, że objawy osób, które zostały zaszczepione, różnią się od tych, które nie otrzymały ani jednej dawki. Na przykład częściej mają bóle głowy, katar, ból gardła i utratę węchu. W przeciwieństwie do gorączki i zmęczenia, które występują u osób nieszczepionych.

Jeden z czynników, który może zwiększać ryzyko infekcji COVID-19 Jest to rodzaj otrzymywanej szczepionki. Z biegiem czasu szczepionki tracą swoją skuteczność przeciwko chorobom, a zwłaszcza przeciwko nowym wariantom. Dlatego toczą się dyskusje, czy jest to konieczne po okresie stosowania trzeciej dawki wzmacniającej.

Ponieważ wirus stale mutuje, pojawiają się nowe warianty, które mogą stać się bardziej odporne na szczepionki. Z tego powodu ważne jest utrzymanie środków wskazanych przez Światową Organizację Zdrowia.

READ  Kościół Ameryki Łacińskiej jednoczy się w modlitwie za Haiti

Również indywidualne ryzyko będzie w dużej mierze zależeć od poziomu odporności. Na przykład, jeśli dana osoba ma nadwagę, ma słabą obronę lub chorobę taką jak cukrzyca lub HIV, łatwiej będzie się na nią zarazić.