14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Badania łączą więcej wolnego czasu z gorszym samopoczuciem

Lekcja Złotowłosej, że można uzyskać wiele dobrego, nawet jeśli chodzi o rozmiar krzesła, została zastosowana w dziedzinach od astrobiologii po ekonomię. Teraz wygląda na to, że może rządzić naszym wolnym czasem.

Naukowcy odkryli, że chociaż poziom subiektywnego samopoczucia początkowo wzrasta wraz ze wzrostem czasu wolnego, tendencja ta niekoniecznie się utrzymuje Poziom rozrywki jest bardzo wysoki.

Idealne miejsce to umiarkowana ilość wolnego czasuDr Marisa Sharif, współautorka badania z University of Pennsylvania, mówi. „Odkryliśmy, że posiadanie większej ilości czasu wiązało się z niższym subiektywnym samopoczuciem ze względu na: Brak poczucia produktywności i celu”.

Pisząc do magazynu Dziennik osobowości i psychologii społecznejW tym badaniu Sharif i współpracownicy opowiedzieli o tym, jak przeanalizowali wyniki dwóch ankiet na dużą skalę, obejmujących łącznie ponad 35 000 uczestników.

Jednym z nich było US Time Use Survey, które zostało przeprowadzone w latach 2012-2013, a jego uczestników zapytano, co robili w ciągu ostatnich 24 godzin.

Po zebraniu opinii grupy na temat zajęć utożsamiających się z czasem wolnym i obliczeniu tego czasu dla uczestników, zespół stwierdził, że choć subiektywne samopoczucie wzrastało wraz z ilością czasu wolnego wynoszącą około dwóch godzin, Zacząłem schodzić po pięciu godzinach.

Tymczasem dane z National Study of the Changing Workforce, które były prowadzone w latach 1992-2008, wykazały, że po pewnym czasie Posiadanie większej ilości wolnego czasu nie wiąże się już z większym subiektywnym samopoczuciem, ale nie zmniejszyła się, prawdopodobnie dlatego, że niewielu uczestników zgłosiło, że mają więcej niż pięć godzin wolnego czasu dziennie.

Zespół zauważył, że US Time Use Survey sugerowało, że ważnym czynnikiem jest sposób spędzania wolnego czasu przez ludzi.

„Chociaż większość dyskrecjonalnego czasu spędzonego przez jednostkę na czynnościach indywidualnych i nieproduktywnych miała negatywny wpływ na subiektywny dobrostan, czas dyskrecjonalny spędzony na czynnościach społecznych lub produktywnych nie miał tego samego efektu”.

READ  Skąd mam wiedzieć, czy mam tasiemce w jelitach? Pięć symptomów, które Cię niepokoją - Enseñame de Ciencia

Następnie zespół przeprowadził dwie próby online, wykorzystując dane od 2565 uczestników ze Stanów Zjednoczonych w jednym i 4046 w drugim, aby upewnić się, że wyniki nie ograniczają się tylko do, powiedzmy, scenariusza, w którym osoby z depresją mogą zostać zarażone . Dużo wolnego czasu.

W obu eksperymentach uczestnicy zostali poproszeni o wyobrażenie sobie określonej ilości wolnego czasu w ciągu dnia i tego, co z nim zrobią, a także o poświęcenie eksperymentu na analizę, czy spędzają czas na celowych i produktywnych czynnościach.

Zespół to znalazł Więcej wolnego czasu niekoniecznie było lepsze w porównaniu do dobrego samopoczucia, stresu czy wyobrażonej produktywności. Dokładniej rzecz ujmując, wyobrażony dobrostan ustabilizowany, gdy hipotetycznie produktywny wypoczynek wzrósł ze średniego do wysokiego, ale był o 0,4 punktu niższy w siedmiopunktowej skali w porównaniu z umiarkowanymi ilościami bezproduktywnego wypoczynku. Efekt efektów był niewielki, a optymalna ilość wolnego czasu niedokładna.

Stwierdzają jednak, że badania sugerują, że ludzie, którzy czują, że mają zbyt mało wolnego czasu, nie powinni rezygnować ze wszystkich swoich zobowiązań, ale raczej próbować znaleźć Kilka darmowych godzin dziennie. Tymczasem ci, którzy mają wolne, powinni spróbować Poświęć swój czas celowoNiezależnie od tego, czy chodzi o interakcję z innymi, czy o zrobienie czegoś produktywnego.

Andrew Oswald, profesor ekonomii i nauk behawioralnych na Uniwersytecie Warwick, który nie był zaangażowany w badanie, pochwalił badania.

„To cenne badanie, ponieważ dostarcza wszelkiego rodzaju dowodów statystycznych dotyczących bardzo intuicyjnego pomysłu: Ludzie lubią mieć „uznanie” wolny czas, Do wypoczynku, prac domowych, hobby itp. za jego czasów, ale nie tak bardzo..