23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Narodowy Instytut Ekologii zaprzecza nadużywaniu zasobów w badaniach nad szkodnikami

Miasto Meksyk (APRO). Dyrektorzy dziewięciu ośrodków naukowo-badawczych odrzucili zarzuty w notatce prasowej, co oznacza, że ​​nie mogli zweryfikować wydatków w wysokości 48,9 mln pesos, które zostały wykorzystane na sfinansowanie śledztwa w sprawie grzyba. i chrząszcze, które mogą poważnie zaatakować sady awokado i duże lasy w Meksyku.

We wspólnym oświadczeniu think tanki kierowane przez Narodowy Instytut Ekologii (Inecol) przyznały, że Ministerstwo Służby Publicznej (SFP) poczyniło obserwację z powodu niewystarczającej weryfikacji środków przekazanych przez fundusz instytucjonalny Terytorium. Promowanie rozwoju naukowego, technologicznego i innowacyjnego (Fordecyt) dla rozwoju wyżej wymienionych badań.

Wyjaśnili jednak, że wspomniana notatka do funduszy Fordecyt jest zgodna z wynikami wstępnego audytu przeprowadzonego w październiku 2020 r., więc była to anomalia w zarządzaniu, która została skorygowana w tym roku wraz z przekazaniem do Narodowej Rady Nauki i Technologii (Conacyt) oraz do SFP za rachunki, które były w toku.