26 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Autecnia kontynuuje ekspansję w Meksyku i Polsce oraz wykorzystuje rozwój technologii

Autecnia kontynuuje ekspansję w Meksyku i Polsce oraz wykorzystuje rozwój technologii

Obecna sytuacja zmienności i cen energii wymaga i wymaga nowych rozwiązań i integracji technologicznych dla środowiska przemysłowego. AUTECNIA nie jest nowa w tym scenariuszu i niedawno wdrożyła swoje najnowsze osiągnięcia w produkcji przemysłowej. AUTECNIA jest ekspertem technicznym w dostarczaniu przemysłowych rozwiązań transformacji cyfrowej w zakresie operacji przemysłowych i technologii automatyzacji i chociaż powstała w styczniu 2020 roku, zatrudnia ponad 30 inżynierów. serwowane Już zakontraktowany na lata 2023 i 2024, ma ponad 70 różnych klientów, z ponad 80% obrotów poza Asturią. AUTECNIA od 2020 roku rozwija proces innowacji, aby wdrażać własne modułowe i skalowalne rozwiązania, które zostały już z powodzeniem wykorzystane w kilku projektach. Rogelio Alvaré, odpowiedzialny za produkcję, opowiada o ostatnich wydarzeniach.

– Co pociągają za sobą te najnowsze osiągnięcia w dziedzinie implantów?

– Opracowaliśmy i stosujemy dwa komplementarne systemy, ale każdy może funkcjonować niezależnie. Właściwie są to rozwiązania, z których już korzystaliśmy, ale teraz w ostatnich miesiącach poszliśmy o krok dalej, wzbogaciliśmy je o dodatkową warstwę oprogramowania i nadaliśmy im formę produktu, w którym klient jest sobą. Można nim zarządzać, a nawet instalować i konserwować. Pierwszym z systemów jest system identyfikowalności, który umożliwia odczytywanie i analizowanie danych z kodów odczytu QR, kodów kreskowych i wszelkiego rodzaju etykiet przemysłowych. Biorąc to pod uwagę, nie jest to szczególnie uderzające ani innowacyjne, ale wyzwaniem jest zrobienie tego w środowisku przemysłowym, w którym warunki środowiskowe nie zawsze są takie same.

-Rozumiem, że to środowisko przemysłowe jest właśnie wyzwaniem.Jak przezwyciężyłeś te niewygody?

– Nie ma nic szczególnego w naszym systemie w kontrolowanym środowisku środowiskowym, ale wyzwaniem jest zastosowanie go w przemyśle ciężkim, w środowiskach „ekstremalnych” oraz w niekontrolowanych warunkach środowiskowych. Rozwiązaliśmy to wszystko, używając i udoskonalając algorytm sztucznej inteligencji z uczeniem się ze wzmocnieniem, który zapewnia dodatkową warstwę „inteligencji” tradycyjnemu systemowi wizyjnemu, który może interpretować i filtrować zmieniające się sytuacje. Komputer „uczy się” i może ulepszać swój algorytm niemal w nieskończoność, czyniąc go coraz bardziej wytrzymałym w miarę używania. System radzi sobie z anomaliami i zmieniającymi się warunkami, kompensuje różne odległości i działa w chmurach pyłu i przy niekontrolowanej jasności.

READ  W Polsce zdarzają się rzadkie narodziny Stingraya

– A inny system, który wdrożyłeś?

Opracowaliśmy rozwiązanie do pozycjonowania dużych mobilnych maszyn przemysłowych. Mowa o tonach maszyn, które można przemieszczać „samodzielnie” lub z wysokim stopniem automatyzacji. Ten przypadek jest bardzo interesujący, ponieważ technologia już istniała, ale czasami przeskok nie ogranicza się do innowacji technologicznych. Możesz mieć niesamowite rozwiązanie, ale różnica polega na tym, jak wprowadzić je na rynek międzynarodowy, a dzięki wsparciu IDEA osiągamy to dzięki firmie ASTUREX z jej akceleratorem Quickglobal.