1 maja, 2024

Australia i Japonia zakwalifikowały się do finału Billie Jean King Cup

Sports Editorial, 13 kwietnia (EFE).- Australia pokonała Meksyk, Japonię i Kazachstan i zakwalifikowała się do finału Billie Jean King Cup w listopadzie w Sewilli.

W Brisbane 18-letnia Tayla Preston pokonała na twardym korcie Marcelę Zacharias 6:1, 6:1, a w grze podwójnej Ellen Perez i Daria Saville zwyciężyły 4:0 dla gospodarzy.

Wcześniej Arina Rodionova (103 WTA) pokonała Giulianę Olmos (nierankingowa), a Daria Saviulle pokonała Marcelę Zacarías 6:1, 6:0.

W Tokio, po zwycięstwach Nao Hibino z Anną Daniliną i Naomi Osaki z Julią Putincewą, Japonia przed ostatnim dniem turnieju ze spokojem przystąpiła do finału.

W trzecim meczu Nao Hibino pokonał Putincewę 6:4, 3:6 i 7:6 w dwie godziny i dziesięć minut.

W deblu Shuko Aoyama i Ena Shibahara zmierzyły się z Kazachistkami Anną Daniliną i Zhibekiem Kulambayevą. Kazachstan wygrał mecz 6:7, 6:3 i 9:11 w trwającym godzinę i pięćdziesiąt dwie minuty meczu.

Japonia po raz pierwszy bierze udział w finałach Billie Jean King Cup.

Do listopadowego finału w Sewilli zakwalifikowały się już Kanada, mistrzyni roku 2023; Wicemistrzostwo Włoch w 2023 r., gospodarz Hiszpanii i gość Czechy.

(c) Agencja EFE

READ  Finlandia wyeliminowała Chorwację, by rywalizować z Hiszpanią; Włochy wyeliminowały Serbię; Polska wyprzedza Ukrainę