25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego wiercenie w kosmosie jest tak skomplikowane?  Polscy badacze wyjaśniają przyczyny

Dlaczego wiercenie w kosmosie jest tak skomplikowane? Polscy badacze wyjaśniają przyczyny

Wiercenie w przestrzeni kosmicznej staje się trudnym zadaniem z kilku powodów.
Model ręczny

Model ręczny Meteoryty Hiszpania 4 minuty

Od zarania cywilizacji, Ludzie spoglądali w niebo w poszukiwaniu odpowiedzi i dowodów.. Jednak nawet jeśli opanujemy sztukę kopania pod powierzchnią ziemi i wydobywania cennych zasobów, które napędzają nasz postęp, Wiercenie w przestrzeni kosmicznej to ogromne wyzwanie, któremu wciąż uczymy się sprostać.

Kosmiczne wyzwania

Niedawny artykuł badawczy Dariusz Ness i Mitra Kahlilitermani z Uniwersytetu Krakowskiego Rzuca światło na to, dlaczego Wiercenia poza naszą planetą są trudne I co możemy z tym zrobić. Autorzy opisują dwa główne typy trudności: Wyzwania środowiskowe i technologiczne.

Jedna z najbardziej oczywistych różnic między Ziemią a innymi ciałami niebieskimi Brak atmosfery. Brak powietrza powoduje poważne problemy Niezbędne płyny do wierceniatakie jak smary i płyny chłodzące, Nie mogą być W próżni kosmicznej.

To jest To poważnie ogranicza nasze możliwości utrzymywania platform wiertniczych w optymalnym stanieBity należy wycofać, zanim się stopią z powodu nadmiernego ciepła generowanego, szczególnie w zadaniach autonomicznych.

Inżynieria hydraulicznaSzeroko stosowany na ziemi, Napotyka przeszkody w przestrzeni kosmicznej spowodowane ekstremalnymi temperaturami Może to spowodować zamarznięcie lub odparowanie cieczy. Ponadto czynniki takie jak Brak ściernego regolitu i pola magnetycznego Mogą dodatkowo skomplikować proces wiercenia.

The Wyzwania techniczne Są również znaczne. Kontrola wagi jest ważnym czynnikiem Obecne technologie wystrzeliwania utrudniają transport Duże wiertnice i ciężki sprzęt.

Autorzy badania twierdzą, że osiągnięcia są ograniczone i niewystarczające, a głównym powodem jest brak wystarczającego doświadczenia człowieka w złożonych sytuacjach poza naszą planetą.

READ  Ukrainka, która w schronisku zaśpiewała „Let It Go” znów podnosi głos

To są Powinien wspomagać operację wiercenia w przestrzeni kosmicznej. Poza tym, Brak energii i ograniczenie sił Wiertła dodatkowo komplikują proces.

Wiele przeszkód do pokonania

Pomimo tych przeszkód niezaprzeczalna jest potrzeba opracowania skutecznych technologii wierceń w przestrzeni kosmicznej. The Eksploracja kosmosuZarówno roboty, jak i ludzie, Zależy to od naszej możliwości dostępu do zasobów Pod powierzchnią innych ciał niebieskich.

Identyfikator filmu YouTube=B5TWtxRvydE

Od budowania miast w księżycowych jaskiniach po eksplorację podziemnych oceanów na lodowych księżycach, takich jak Enceladus, Powodzenie przyszłych misji kosmicznych zależy w dużej mierze od naszej zdolności pokonać te przeszkody.

Na szczęścieW miarę postępu w rozumieniu Aby stworzyć przestrzeń i nowe technologie, widzimy Wysiłki wzrosną Projektuj, aby sprostać tym wyzwaniom.

Naukowcy – od płytkich wierteł po te, które umożliwiają osiągnięcie ekstremalnych głębokości Eksploruje różne innowacyjne podejściatakie jak systemy torów i wykorzystanie technologii ultradźwiękowych.

Wiadomości Uwaga:

Ness, D., Khalilidarmani, M. Przegląd różnych aspektów wierceń pozaziemskich. Energie 2021, 14, 7351 (2021)