20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Argentynka wśród 100 najbardziej wpływowych kobiet na świecie według BBC

Argentynka wśród 100 najbardziej wpływowych kobiet na świecie według BBC

Lala Pasquinelli, prawniczka, poetka i działaczka feministyczna / Fotografia: Osvaldo Fanton

the Prawniczka, poetka i działaczka feministyczna Lala Pasquinelli została wybrana przez BBC. Jako jedna ze 100 najbardziej wpływowych kobiet na świecie za swoją pracę w „Kobiety, które nie miały osłony (Magnaft)” wbrew stereotypom i nakazom, gdyż jest jedyną Argentyńczyką wybraną w tym roku do projektu BBC 100 Women i trzecią w historii tej inicjatywy, zaznaczając, że pierwszą była Mabel Bianco w 2019 r., a drugą Alba Rueda w 2021 r.

Na liście 2023 znajdują się także ikona feministyczna Gloria Steinem, była pierwsza dama USA Michelle Obama, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Claudia Goldin, prawniczka zajmująca się prawami człowieka Amal Clooney i zdobywczyni Złotej Piłki Aitana Bunmatti. Ekspert sztucznej inteligencji Timnit Gebru, gwiazda Hollywood America Ferrera i bizneswoman Huda Kattan.

„W tych bardzo wyjątkowych chwilach dla ruchów feministycznych w naszym kraju zdobycie tego uznania i włączenie do grona kobiet, które podziwiamy i które utorowały nam drogę, utwierdza nas w naszej pracy i działaniach, legitymizuje nas i sprawia, że jesteśmy widoczni” – powiedziała. Pasquinelli, który był Został wybrany w kategorii „Kultura i edukacja”..

„Kobiety, które nie były na okładce (magazynu) to oryginalny pomysł artystki Lali Pasquinelli, założonej w 2015 roku, aby kwestionować stereotypy piękna i reprezentacji kobiet w mediach i kulturze popularnej” – podaje portal BBC, ogłaszając zwycięzcy wraz z krótką biografią każdego z nich.

„Projekt stoi za kampaniami wirusowymi wzywającymi kobiety do ponownej oceny narracji wokół ich ciał i zajęcia się takimi kwestiami, jak starzenie się i dieta. Ich najnowsze wezwanie do działania #HermanaSoltaLaPanza uwydatniło prawdziwe historie ludzi wszystkich kształtów i rozmiarów” – mówią. dodany.

Osobiście w artykule podkreślono, że „Pasquinelli pracuje nad demontażem monolitycznych ideałów kobiecego piękna, które według niej są„ klasistowskie, seksistowskie i rasistowskie ”i które zwiększają nierówność płci”.

READ  Po zawaleniu się mostu w Baltimore odnaleziono ciało Meksykanina

Kryterium wyboru opierało się na: Podkreślanie kobiet pracujących na rzecz swoich społeczności W obszarach polityki, kultury, edukacji, sportu, nauki, zdrowia i technologii.

Ponadto w świetle Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatycznych (COP28) wybrano podmioty, które współpracują, aby stawić czoła zmianom klimatycznym i podjąć niezbędne działania w celu dostosowania się do ich skutków.