11 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Alarm dla Ómicron: Prezydent Niemiec poprosił mieszkańców o zminimalizowanie kontaktów, aby uniknąć zamknięcia życia publicznego

Prezydent Aleman Frank-Walter Steinmeier (Reuters/Annegret Heels)

prezydent Niemiec,Dziś Frank-Walter Steinmeier wezwał ludność do ograniczenia kontaktów, aby uniknąć nowego zamknięcia życia publicznego w obliczu niebezpiecznej sytuacji w kraju, gdzie dzisiaj zanotowano kolejny z rzędu szczyt zachorowań na koronawirusa.

„Szanujmy zasady, ponownie ograniczmy kontakty. Zróbmy to, żeby szkoły i przedszkola nie były ponownie zamykane, abyśmy nie musieli znowu przerywać życia publicznego”. Zróbmy to przede wszystkim, aby ratować życie”., Powiedziała.

W felietonie do niedzielnego wydania gazety zdjęcieSteinmeier Prośba o zaszczepienie populacji i podanie jej dawki przypominającej.

„Chodzi o nasze zdrowie i zdrowie innych. Chodzi o przyszłość naszego kraju.”

Ludzie chodzą w pobliżu centrum testowego koronawirusa (COVID-19) podczas pandemii COVID-19 w Fürstenfeldbruck w Niemczech, 27 listopada 2021 r. (REUTERS / Michael Rehle)
Ludzie chodzą w pobliżu centrum testowego koronawirusa (COVID-19) podczas pandemii COVID-19 w Fürstenfeldbruck w Niemczech, 27 listopada 2021 r. (REUTERS / Michael Rehle)

Dodał, że szczepionka to „leczenie, które chroni przed niebezpiecznym, a nawet śmiertelnym rozwojem choroby”, ale liczba osób, które pozwoliły na jej podanie, nie wystarczyła.„Możemy być za daleko! To gorzki wynik, ale konieczny” – powiedział.

Podkreślił, że sytuacja w dzisiejszych czasach „znowu dramatycznie się pogarsza”, że coraz więcej ludzi walczy o życie w Stanach Zjednoczonych i setki przegrywają tę bitwę każdego dnia.

„Czy nadal istnieją podejrzenia, że ​​ta epidemia dotyczy życia i śmierci?”, pyta.

Skumulowany wskaźnik infekcji w Niemczech w dalszym ciągu osiąga kolejne szczyty od początku listopada i obecnie wynosi 446,7 nowych infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni, w porównaniu do 372,7 w zeszłym tygodniu i 130,2 miesiąc temu.

Poinformowane władze ds. zdrowia 44 401 nowych infekcji w ciągu 24 godzin i 104 zgony przez lub z Covid-19, podczas gdy liczba aktywnych przypadków wynosi około 837 200, według danych z Instytutu Wirusologii Roberta Kocha (RKI) zaktualizowanych wczoraj rano.

Tymczasem wczoraj bawarskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało Dwa potwierdzone przypadki wariantu omicron u dwóch pasażerów, którzy wylądowali na 24 na lotnisku w Monachium z RPA.

READ  Miejscowi zalewają swoją wioskę, aby powstrzymać przemarsz wojsk rosyjskich

Z kolei minister spraw socjalnych landu Hesja, Kai Klose donosił Kolejna podejrzana sprawa związana z pasażerem, który wylądował na 21. roku na lotnisku we Frankfurcie z RPA; Wyniki pełnego sekwencjonowania mają być znane w poniedziałek.

Zdjęcie centrum szybkiego testowania choroby koronawirusowej (COVID-19) podczas pandemii COVID-19 w Fürstenfeldbruck w Niemczech, 27 listopada 2021 r. (Reuters / Michael Riehl)
Zdjęcie centrum szybkiego testowania choroby koronawirusowej (COVID-19) podczas pandemii COVID-19 w Fürstenfeldbruck w Niemczech, 27 listopada 2021 r. (Reuters / Michael Riehl)

Według najnowszego raportu dziennego RKI, opublikowanego w piątek, siedmiodniowy skumulowany wskaźnik przyjęć wynosi 5,97 na 100 000 mieszkańców, a obłożenie w ucis pacjentów z COVID-19 wynosi 18,9% dostępnych łóżek na oddziałach intensywnej opieki medycznej dla dorosłej populacji.

W piątek 71,1% populacji Niemiec (59,1 mln osób), 68,4% (56,9 mln) zostało zaszczepionych pełnym harmonogramem, a 8,6 mln otrzymało już dawkę przypominającą.

Z informacjami z EFE

Czytaj: