28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wariant delta koronawirusa | "obrócić się w zagładę": Dziwna ścieżka mutacji wprawia w zakłopotanie naukowców z Japonii | Technika

W sierpniu ubiegłego roku Japonia znajdowała się w środku piątej i największej fali koronawirusa od początku wybuchu epidemii. Zarejestrowano ponad 20 000 przypadków dziennie.

Ten odrost był w dużej mierze napędzany przez wariant delta, który ogarnął kulę ziemską i który, ze względu na wysoką przenośność, zastąpił inne mutacje patogenu.

Ale ten miesiąc był również punktem zwrotnym dla kraju azjatyckiego.

Od tego czasu Liczba przypadków spadła w zdumiewającym tempie Dzisiaj, podczas gdy wiele krajów o podobnym wskaźniku szczepień walczy z nową falą infekcji, Japonia oddycha spokojnie, a we wtorek, 23 listopada, odnotowała ponad 100 nowych infekcji.

Według grupy naukowców, wyjaśnienie, które w niektórych przypadkach nabiera mocy w tym kłopotliwym spadku, jest takie, że zmienna delta może dosłownie „samozniszczyć się”.

czy to możliwe? Czy można to powtórzyć w innych częściach świata?

Wiele powodów

Za tym nagłym spadkiem liczby przypadków i wystąpieniem zmiennej delta może kryć się kilka hipotez.

Ponad 75% populacji w Japonii zostało już zaszczepionych, a mieszkańcy uważnie śledzą środki dystansu społecznego i powszechne stosowanie masek.

Szczepienia w Japonii.

Ale inne kraje spełniają podobne wymagania i odnotowują wiele codziennych przypadków.

Na przykład w Hiszpanii 80% populacji otrzymało już pełną szczepionkę, a maski są nadal używane w pomieszczeniach.

A we wtorek, pomimo jednej trzeciej populacji Japonii, zarejestrowano prawie 7000 przypadków dziennie.

Właśnie tego rodzaju porównania skłoniły japońskich naukowców, opartych na obserwacjach genetycznych, do podejścia do hipotezy „samowymierania” zmiennej delta.

„Wariant delta w Japonii był wysoce zaraźliwy i daleki od innych wariantów. Ale wraz z nagromadzeniem mutacji uważamy, że stał się Wadliwy wirus nie może się odtworzyćGenetyk Itoro Inoue z Narodowego Instytutu Genetyki w Japonii powiedział gazecie Czasy japońskie.

„Biorąc pod uwagę, że liczba przypadków nie wzrosła, uważamy, że w pewnym momencie podczas tych mutacji wirus skierował się bezpośrednio w jego stronę ich naturalne wyginięcieDodano Inoue.

Teoria Inoue rzuca trochę światła na nagłe zniknięcie zmiennej delta w Japonii, co zaskoczyło wielu.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wiele krajów zachodnich zostało ostatnio, dzięki zaawansowanym szczepieniom, zmuszonych do wznowienia ścisłych środków powstrzymujących.

Cała restauracja w Japonii.
Cała restauracja w Japonii.

Ale Japonia wydaje się dziwnym przypadkiem, ponieważ przypadki koronawirusa spadały swobodnie, mimo że pociągi i restauracje są pełne od czasu ostatniego stanu wyjątkowego, który zakończył się w październiku ubiegłego roku.

Zwykła operacja

Zniknięcie różnych wariantów wirusa to rzecz Trwa od początku epidemii.

„Zdarza się to cały czas w przypadku wirusów zwierzęcych i ludzkich. Pamiętajmy, że warianty alfa, beta i gamma zostały w większości zastąpione wariantami delta” – opisał wirusolog Julian Tang z University of Leicester w Wielkiej Brytanii dla BBC Mundo.

„To naprawdę kwestia sprawności wirusa u każdego gospodarza. Być może coś w odporności populacji japońskiej zmieniło sposób, w jaki zachowuje się tam wirus. Czas pokaże, czy stanie się to również w innym krajudodaje Tang.

Wcześniejsze badania wykazały, że w Azji jest więcej osób z enzymem obronnym zwanym APOBEC3A, który atakuje różne wirusy, w tym koronawirusa wywołującego covid-19, niż ludzi w innych regionach, takich jak Afryka i Europa.

W ten sposób naukowcy z Narodowego Instytutu Genetyki i Uniwersytetu Niigata badali, czy enzym ten może hamować aktywność koronawirusa.

Zespół porównał dane dotyczące różnorodności genetycznej wariantów delta i alfa w zainfekowanych próbkach klinicznych w Japonii od czerwca do października.

Podczas badania zauważyli, że mutacje wirusa wydawały się nagle zatrzymywać w połowie jego ewolucyjnego rozwoju, Stały się wadliwe I zapobiegaj reprodukcji wirusa.

Rozwój przypadków w Japonii.
Rozwój przypadków w Japonii.

„Znaleźli mutacje w białku nsp14, które jest związane z naprawą defektów replikacji. Jeśli w tym białku jest więcej mutacji niż normalnie, są to Może go wyłączyć lub sprawić, że będzie nieskuteczny, co może spowodować katastrofę patogenu”, wyjaśnia profesor José Manuel Bautista, profesor biochemii i biologii molekularnej na Uniwersytecie Complutense w Madrycie w Hiszpanii.

Pomimo tego, że Bautista uważa, że ​​nagły spadek zachorowań jest również spowodowany czynnikami takimi jak masowe szczepienia i środki dystansujące, jego uwagę przykuwa stroma krzywa infekcji.

„Normalną rzeczą jest to, że stopniowo maleje, jeśli ludzie izolują się, ponieważ osoby już zarażone są nadal powiadamiane kilka dni później. Spadek liczby przypadków jest bardzo dramatyczny i przesadny i sugeruje, że teoria autodestrukcji jest możliwa” dodaje akademik.

Pomimo nagłego spadku liczby przypadków w Japonii naukowcy zachowują ostrożność i unikają diagnozowania tego, co może się wydarzyć w przyszłości.

Epidemia stale się rozwija i pokazała, że ​​pomimo szczepień i środków ograniczających, Świat nie jest jeszcze bezpieczny przed nowymi pędami.

READ  Odnoszą się do sprzedawcy na rynku Wuhan, jako pierwszego na świecie przypadku Covid-19