18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Afganistan. Liczba ofiar śmiertelnych w wojsku w USA wzrasta do 13 po ataku na lotnisko

Waszyngton. – Siły Zbrojne Zjednoczone państwo A w ten czwartek liczba zabitych żołnierzy amerykańskich wzrosła do 13, a liczba rannych do 18 Ataki na lotnisko w KabuluI Grupa terrorystyczna wzięła za to odpowiedzialność Kraj islamski (Nie).

O tym powiedział w oświadczeniu rzecznik Centralnego Dowództwa USA (Centcom), kapitan Bill Urban. Władze USA poinformowały wcześniej, że zginęło 12 żołnierzy, a 15 zostało rannych.

Orban wyjaśnił, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła po śmierci z powodu obrażeń odniesionych przez żołnierza podczas eksplozji, do której doszło przy jednym z wejść na lotnisko, tzw. Abi Bab.

Dodał, że ranni są w trakcie transportu medycznego Afganistan C-17 jest przystosowany do tego typu przypadków i posiada jednostki chirurgiczne.

Oficjalne źródła afgańskie podają z Kabulu każdy Że podwójny atak pozostawił ponad 60 zabitych i 140 rannych, chociaż nie sprecyzowali, czy wśród tych ofiar byli Amerykanie.

Wcześniej szef Centralnego Dowództwa USA, generał Kenneth McKenzie, wyjaśnił na konferencji prasowej w: pięciokątny, gdzie interweniował z odległości, że dwaj zamachowcy-samobójcy z Państwa Islamskiego wysadzili dwie kurtki przymocowane do jego ciała przed lotniskiem.

Jedno z urządzeń eksplodowało w pobliżu hotelu Baron niedaleko lotniska, a drugie przy jednej z bram przylotów lotniska, gdzie tysiące obywateli Afganistanu próbowało wjechać do kraju, aby opuścić kraj międzynarodowymi lotami ewakuacyjnymi.

Po wybuchach brygada powiedziała: „Bojownicy ISIS otworzyli ogień do ludności cywilnej i sił zbrojnych” w okolicy.

Po raz pierwszy od lutego 2020 r. w Afganistanie zabito amerykańskie siły zbrojne, w wyniku czego zginęło dwóch żołnierzy amerykańskich.

Przeczytaj także Nowa era, którą planuje Rosja wraz z powrotem talibów do Afganistanu

jabf

READ  Tesla zjechał z urwiska w Kalifornii i wszyscy czterej pasażerowie przeżyli