22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Reżim Daniela Ortegi zlikwidował 15 innych organizacji pozarządowych, a 49 jest zakazanych w Nikaragui

Zgromadzenie Narodowe (Parlament) Nikaragui (Zdjęcie: EFE)

W ten czwartek Zgromadzenie Narodowe Nikaragui zniosło osobowość prawną 15 innym organizacjom pozarządowym, które Lokalne podmioty zostały objęte zakazem do 49 od wybuchu kryzysu społeczno-politycznego w kraju w kwietniu 2018 roku.

Wśród piętnastu zakazanych organizacji pozarządowych, na wniosek reżimu Nikaragui, za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, znajdują się: Fundacja Mejíi Godoy مؤسسةNapisane przez nikaraguańskiego piosenkarza i autora tekstów Carlosa i Luisa Enrique Mejia Godoy.

Zatwierdzono dekret znoszący osoby prawne 15 organizacji pozarządowych Z głosami 70 sandinistów i ich sojuszników, za którymi głosowało przeciw, a 13 wstrzymało się od głosu, z 92 deputowanych. które tworzą Parlament.

w raporcie, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych argumentowało, że tych 15 organizacji pozarządowych nie wywiązało się ze swoich zobowiązań prawnych i prawnych, nie przedstawiając swoich sprawozdań finansowych w latach 2006–2020 ze szczegółowymi informacjami.

Nie przekazali również umów ze swoimi darczyńcami dotyczących ich projektów i działań, dokumentów tożsamości podmiotów przekazujących fundusze oraz wsparcia dochodu, Reputacja jej beneficjentów i organizacji stowarzyszonych m.in. według informacji.

podczas dyskusji, Przedstawiciel rdzennej ludności Brooklyn Rivera opowiedział się za Christian Medical Action, Która, jego zdaniem, jest jedyną (obecnie zakazaną) organizacją pozarządową zlokalizowaną na wrażliwych obszarach północnych Karaibów Nikaragui, zamieszkałych głównie przez rdzenną ludność Miskito, po tym, jak huragan uderzył w ten obszar.

„Przestrzegamy tych samych praw, które uchwaliliśmy. To jest refleksja, która pozostaje”Ze swojej strony powiedział przewodniczący parlamentu Sandinistów Gustavo Porras.

Lista organizacji pozarządowych

Daniel Ortega (fot. EFE)
Daniel Ortega (fot. EFE)

Wśród dotkniętych podmiotów Fundacja Mejia Godoy, należąca do braci Mejia Godoy, którzy niedawno określili reżim kierowany przez Sandinistę Daniela Ortegę jako „totalitarny, neostalinowski, neohitlerowski”., po skrytykowaniu dekretu wykonawczego nakazującego innym krajom lub organizacjom międzynarodowym uprzednie uzyskanie zgody, jeśli chcą przyznać nagrodę lub uznanie obywatelowi tego kraju Ameryki Środkowej.

READ  Sprawiedliwość zawiesza reformy prawa pracy Javiera Mileya w Argentynie

Inne zakazane organizacje pozarządowe to Nikaragui Institute for Popular Research and Education, Soy Society of Nikaragua, Christian Medical Action, Matagalpa Women’s Collegiate Association, Central American Institute of the Society for Social Integration oraz Center for Studies on Governance and Democracy.

bardzo Konfederacja NGO Nikaragui, Fundacja Diaconia Nicaragua, Fundacja Entre Volcanes i Fundacja Medyczna Dra Nicaraguan. Concepción Palacios, Fundacja Xochiquetzal, Stowarzyszenie Instytutu Badań i Administracji Społecznej (Inges), Liga Kobiet Jalapa przeciwko przemocy w Oyanca oraz Federacja Nikaraguańskiej Sieci na rzecz Demokracji i Rozwoju Lokalnego.

W Nikaragui dyrektor generalny Daniel Ortega, głosowany przez Sandinistów i ich sojuszników, zakazał przynajmniej 49 organizacji pozarządowych od grudnia 2018 r., 24 byłe organizacje pozarządowe, głównie medyczne, stan na 28 lipca.

15 sierpnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych anulowało stałe ewidencje i numery trzech organizacji pozarządowych”. Amerykanie i trzy Europejski.

Nikaragua przeżywa kryzys polityczny i społeczny od kwietnia 2018 r., który został pogłębiony przez wybory powszechne z 7 listopada, Prezydent Ortega aspiruje do piątej kadencji, czwartej z rzędu i drugiej z żoną, wiceprezydentem Rosario Murillo.

(z informacjami z EFE)

Czytaj: