3 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kilka krajów zamyka granice z Mali, odwołuje swoich ambasadorów i zamraża aktywa tego kraju w swoich bankach: co się dzieje?

Wysłano:

12 jeden 2022 03:30 GMT

Działania te są odpowiedzią na zapowiedź tymczasowego rządu Mali, który zamierza przesunąć wybory prezydenckie do 2026 roku, wstępnie zaplanowane na luty 2022 roku.

W miniony weekend Wspólnota Gospodarcza Państw Afryki Zachodniej (ECOWAS lub ECOWAS w języku angielskim) ogłosiła nowe sankcje wobec Mali, ponieważ rząd tymczasowy postanowił odroczyć obiecane wybory o kilka lat po zamachu stanu w 2020 roku.

Inni prezydenci i wysocy przedstawiciele państw członkowskich Organizacji spotkali 9 stycznia i postanowiłem Zamknij granice lądowe i powietrzne z MaliZawieszenie pomocy finansowej oraz wszelkich transakcji handlowych i finansowych z tym krajem – z wyjątkiem niezbędnych transakcji związanych z żywnością, lekami, ropą i energią elektryczną – a także Zamrożenie aktywów władz finansowych W bankach Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej. Tymczasem ogłosili, że zaproszą ambasadorów Bamako na spotkanie w celu konsultacji.

Członkowie tego środowiska gospodarczego dawali do zrozumienia, że ​​podjęli takie działania po wyznaczeniu przez władze malijskie nowego terminu wyborów prezydenckich, które miały odbyć się w lutym 2022 r., na rok 2026.

W oświadczeniu organizacja podkreśliła opis proponowanej daty jako „całkowicie nie do przyjęcia” i stwierdziła, że ​​„oznacza to po prostu, że nielegalny tymczasowy rząd wojskowy Przetrzymasz Mali jako zakładników przez następne pięć lat”.

W dokumencie stwierdzono, że procedury zostaną wycofane dopiero, gdy „upływa akceptowalny termin wyborów i nastąpi postęp w ich realizacji”.

Stanowisko rządu tymczasowego Maliu

Tymczasem tymczasowe władze finansowe argumentowały, że wybory nie mogły się odbyć w wyznaczonym terminie z powodu m.in pogarszająca się sytuacja bezpieczeństwa w kraju. Ponadto podkreślili konieczność opracowania nowej konstytucji i poddania jej pod referendum przed wyborami prezydenckimi.

Człowiek, który zorganizował dwa zamachy stanu w niecały rok, przejmuje władzę w Mali: co się dzieje i jakie są konsekwencje?

Tymczasowy prezydent Mali Asimi Gueta ogłosił w poniedziałek, że sankcje ogłoszone przez Wspólnotę Gospodarczą Państw Afryki Zachodniej (ECOWAS) mają „Nielegalny, nielegalny i nieludzki charakter”Chociaż podkreślił, że jego rząd „pozostaje otwarty na dialog” z organizacją. „Nasze zobowiązanie do powrotu do normalnego, pokojowego i bezpiecznego porządku konstytucyjnego nigdy się nie zachwiało. Jeszcze raz prosimy ECOWAS o przeprowadzenie dogłębnej analizy naszej sytuacji, mając na uwadze interesy ludu malijskiego, a nie inne względy”. Stało się to podczas przemówienia w państwowej telewizji.

Tymczasowy lider powiedział również, że „istnieją obawy o konsekwencje” działań podejmowanych przez ten podmiot. „Zapewniam o tym wszystkich Podejmujemy działania, aby sprostać temu wyzwaniu– potwierdził.

Asim Guetta, dowódca sił specjalnych kraju, był jedną z kluczowych postaci w obaleniu ówczesnego prezydenta Boubacara Ibrahima Keity w 2020 roku. Przewrót rozpoczął okres przejściowy, w którym Wydarzenie Nowa zmiana władzy. W maju 2021 Goeta poprowadził kolejny zamach stanu, który dał mu władzę.

Jeśli uważasz to za zabawne, podziel się nim ze znajomymi!

READ  VIRAL: Płaci swojej wirtualnej dziewczynie za wycieczkę i odrzuca ją, gdy widzi ją bez filtrów