20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kilka krajów zamyka granice z Mali, odwołuje swoich ambasadorów i zamraża aktywa tego kraju w swoich bankach: co się dzieje?

Wysłano:

12 jeden 2022 03:30 GMT

Działania te są odpowiedzią na zapowiedź tymczasowego rządu Mali, który zamierza przesunąć wybory prezydenckie do 2026 roku, wstępnie zaplanowane na luty 2022 roku.

W miniony weekend Wspólnota Gospodarcza Państw Afryki Zachodniej (ECOWAS lub ECOWAS w języku angielskim) ogłosiła nowe sankcje wobec Mali, ponieważ rząd tymczasowy postanowił odroczyć obiecane wybory o kilka lat po zamachu stanu w 2020 roku.

Inni prezydenci i wysocy przedstawiciele państw członkowskich Organizacji spotkali 9 stycznia i postanowiłem Zamknij granice lądowe i powietrzne z MaliZawieszenie pomocy finansowej oraz wszelkich transakcji handlowych i finansowych z tym krajem – z wyjątkiem niezbędnych transakcji związanych z żywnością, lekami, ropą i energią elektryczną – a także Zamrożenie aktywów władz finansowych W bankach Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej. Tymczasem ogłosili, że zaproszą ambasadorów Bamako na spotkanie w celu konsultacji.

Członkowie tego środowiska gospodarczego dawali do zrozumienia, że ​​podjęli takie działania po wyznaczeniu przez władze malijskie nowego terminu wyborów prezydenckich, które miały odbyć się w lutym 2022 r., na rok 2026.

W oświadczeniu organizacja podkreśliła opis proponowanej daty jako „całkowicie nie do przyjęcia” i stwierdziła, że ​​„oznacza to po prostu, że nielegalny tymczasowy rząd wojskowy Przetrzymasz Mali jako zakładników przez następne pięć lat”.

W dokumencie stwierdzono, że procedury zostaną wycofane dopiero, gdy „upływa akceptowalny termin wyborów i nastąpi postęp w ich realizacji”.

Stanowisko rządu tymczasowego Maliu

Tymczasem tymczasowe władze finansowe argumentowały, że wybory nie mogły się odbyć w wyznaczonym terminie z powodu m.in pogarszająca się sytuacja bezpieczeństwa w kraju. Ponadto podkreślili konieczność opracowania nowej konstytucji i poddania jej pod referendum przed wyborami prezydenckimi.

Człowiek, który zorganizował dwa zamachy stanu w niecały rok, przejmuje władzę w Mali: co się dzieje i jakie są konsekwencje?

Tymczasowy prezydent Mali Asimi Gueta ogłosił w poniedziałek, że sankcje ogłoszone przez Wspólnotę Gospodarczą Państw Afryki Zachodniej (ECOWAS) mają „Nielegalny, nielegalny i nieludzki charakter”Chociaż podkreślił, że jego rząd „pozostaje otwarty na dialog” z organizacją. „Nasze zobowiązanie do powrotu do normalnego, pokojowego i bezpiecznego porządku konstytucyjnego nigdy się nie zachwiało. Jeszcze raz prosimy ECOWAS o przeprowadzenie dogłębnej analizy naszej sytuacji, mając na uwadze interesy ludu malijskiego, a nie inne względy”. Stało się to podczas przemówienia w państwowej telewizji.

Tymczasowy lider powiedział również, że „istnieją obawy o konsekwencje” działań podejmowanych przez ten podmiot. „Zapewniam o tym wszystkich Podejmujemy działania, aby sprostać temu wyzwaniu– potwierdził.

Asim Guetta, dowódca sił specjalnych kraju, był jedną z kluczowych postaci w obaleniu ówczesnego prezydenta Boubacara Ibrahima Keity w 2020 roku. Przewrót rozpoczął okres przejściowy, w którym Wydarzenie Nowa zmiana władzy. W maju 2021 Goeta poprowadził kolejny zamach stanu, który dał mu władzę.

Jeśli uważasz to za zabawne, podziel się nim ze znajomymi!

READ  Dlaczego do farbowania włosów używa się folii aluminiowej? Odpowiedź Cię zaskoczy - naucz mnie o nauce