27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mężczyzna z powodzeniem przeszczepił serce świni w Stanach Zjednoczonych

ten Wydział Lekarski Uniwersytet Maryland, EE.UU. , który przeszczepił genetycznie zmodyfikowane serce świni 57-letniemu mężczyźnie w operacji, którą określił jako „historyczny”.

Ten przeszczep po raz pierwszy zademonstrował, że serce genetycznie zmodyfikowanego zwierzęcia może funkcjonować jak ludzkie serce, nie będąc odrzucanym przez organizm”.

Pacjent David Bennett, 57 lat, z MarylandTrzy dni temu przeszedł operację w Uniwersyteckim Centrum Medycznym po zaburzeniach rytmu serca, jest pod obserwacją medyczną i jest zdrowy.

Według fundacji przeszczep serca świni „był jedyną dostępną opcją dla pacjenta”, a kilka szpitali wykluczyło możliwość przeszczepu konwencjonalnego.

Albo umrzesz, albo zrobisz ten przeszczep. Chcę żyć. Wiem, że to strzał w ciemno, ale to moja ostatnia opcja”.

ten Amerykańska Agencja ds. Żywności i LekówZezwolił na przeprowadzenie operacji w sylwestra w Bennett, który był przykuty do łóżka od kilku miesięcy i został poinformowany o ryzyku operacji, ponieważ była to wciąż technika eksperymentalna.

„To była rewolucyjna operacja i zbliżyła nas o krok do rozwiązania kryzysu związanego z niedoborem narządów. Nie ma wystarczającej liczby ludzkich serc dawców, aby sprostać długiej liście potencjalnych biorców” – powiedział Bartley Griffiths, lekarz odpowiedzialny za ten zabieg chirurgiczny.

Może Cię to zainteresować: Pacjent po przeszczepie wraca do zdrowia po COVID-19 i obchodzi urodziny w szpitalu

Według oficjalnych danych cytowanych przez uniwersytet, około 110 000 Amerykanów czeka obecnie na przeszczep narządu, a ponad 1000 pacjentów umiera każdego roku, zanim go otrzymają.

W październiku ubiegłego roku szpitalowi w Nowym Jorku udało się tymczasowo przeszczepić do organizmu człowieka genetycznie zmodyfikowaną nerkę świni, co jest kolejnym sukcesem, takim jak ten znany w poniedziałek, który w przyszłości może doprowadzić do konieczności oddania narządów od zmarłego w celu uratowania kogoś . życie innych ludzi.

Z informacjami z EFE