Zakaz “dorabiania” przez policyjnych emerytów? Komisja sejmowa zajmie się wnioskiem

Do sejmowej komisji ds. petycji wpłynął wniosek o wprowadzenie zakazu dorabiania przez policyjnych emerytów. Fot. Flickr.com/włodi

Do sejmowej komisji ds. petycji wpłynął wniosek o wprowadzenie zakazu dorabiania przez policyjnych emerytów. Fot. Flickr.com/włodi

Komisja ds. spraw petycji zajmie się wnioskiem dotyczącym wprowadzenia zakazu pracy zarobkowej i jednoczesnego pobierania świadczenia emerytalnego przez policjantki i policjantów przed ukończeniem 60/65 roku życia.

Do sejmowej komisji ds. petycji wpłynął wniosek o wprowadzenie zakazu “dorabiania” i jednoczesnego pobierania świadczenia emerytalnego przez funkcjonariuszki i funkcjonariuszy Policji, którzy nie ukończyli odpowiednio 60 i 65 lat. Autor petycji proponuje nowelizację ustawy o Policji i umieszczenie w niej trzech całkowicie nowych przepisów:

  1. „Policjant, który nie ukończył 65 lat (60 lat kobiety) traci prawo do dalszego pobierania emerytury mundurowej, jeśli pomiędzy okresem przejścia na świadczenie emerytalne a wiekiem 65 lat (60 lat kobiety) podjął dodatkową pracę zarobkową lub otworzył działalność gospodarczą.”
  2. „Emerytowany policjant, który prowadzi działalność gospodarczą, jest zatrudniony na umowie o pracę lub na umowie cywilno-prawnej, w celu zachowania świadczenia emerytalnego przed osiągnięciem wieku 65 lat (60 lat dla kobiet) jest zmuszony do zamknięcia działalności gospodarczej, rozwiązania umowy o pracę lub innej umowy cywilno-prawnej w ciągu 6 miesięcy od wejścia w życie nowelizacji ustawy.”
  3. „Emerytowany policjant, który nie dokonał zamknięcia działalności gospodarczej, nie rozwiązał umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej otrzymuje ponownie prawo do świadczenia emerytalnego po osiągnięciu 65 lat w przypadku mężczyzn lub 60 lat w przypadku kobiet.”

Zdaniem wnioskodawcy większość policjantek i policjantów twierdzi, iż najbardziej czasochłonna praca w Policji polega na wypełnianiu papierów (wezwań na przesłuchanie świadków zdarzenia i podejrzanych o popełnienie przestępstwa, pism procesowych do sądów powszechnych i prokuratury, prowadzenia statystyk, przekazywanie dokumentów prowadzonych spraw innym służbom specjalnym). Uważa więc, że policjanci po przejściu na emeryturę, powinni być kierowani (jeżeli chcą pracować) na stanowiska zajmujące się sporządzaniem “papierologii” związanej z pracą danej jednostki policji.

Jak twierdzi autor petycji, wcześniejsza emerytura mundurowych jest “ewenementem w skali świata”. – Żadna policja ani w Unii Europejskiej ani nigdzie indziej na świecie nie ma takich przywilejów poważnie obciążających budżet – pisze w uzasadnieniu wniosku. – Emerytura nie jest obowiązkiem tylko prawem, każdego obywatela. Jeśli policjant przechodzi na mundurową emeryturę w wieku 34 lat (przysługuje tylko tym policjantom po 15 latach służby przyjętym przed 1 stycznia 2013 roku) i dodatkowo prowadzi działalność gospodarczą lub pozostaje w stosunku pracy lub innej umowie cywilnoprawnej, świadczy to tylko o tym, iż jest w pełni sił, aby pozostać lub
powrócić do Policji i nadal pełnić służbę dla ojczyzny np. prowadząc całą papierologię danej jednostki – tłumaczy.

Pomysłodawca uważa również, że policjanci w trakcie pełnienia służby pozyskują dane, które z chwilą przejścia na emeryturę zaczynają wykorzystywać na potrzeby firm detektywistycznych lub ochroniarskich. Stwierdził, że ustawę o Policji należy znowelizować w trosce o “dobro porządku publicznego”.

Sprawdź: Petycja w sprawie podjęcia inicjatywy ustawodawczej w zakresie zakazu łączenia emerytury policyjnej z wykonywaniem pracy zarobkowej lub prowadzeniem działalności gospodarczej: w przypadku kobiet przed ukończeniem 60 roku życia, a w przypadku mężczyzn – przed ukończeniem 65 roku życia

Wniesiony do Sejmu wniosek od 15 listopada oczekuje na rozpatrzenie przez Komisję ds. Petycji.

Czytaj również: „Pouczenie zachęca do przyjmowania korzyści majątkowych”. Do komisji sejmowej skierowano petycję

/Sejm

154
Dodaj komentarz

avatar
96 Comment threads
58 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
127 Comment authors
RubinMyszLUkMarekPiterCarolina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ola
Gość
Ola

Zabrońmy każdemu obywatelowi który jest na emeryturze pracować… a poza tym co za problem szara strefa czeka z otwartymi rękami a to już są straty dla budżetu

Jerzy
Gość
Jerzy

Jest to wielka bzdura. Za rok, może dwa staniemy przed problemem braku rąk do pracy więc dlaczego mundurowi emeryci nie będą mogli zaistnieć na rynku pracy pobierając emeryturę. Już teraz wiemy, że Policja nie jest w stanie zapełnić wszystkich etatów więc jeśli ustawodawca ograniczy prawa emerytalne, nabory do Policji mogą zdecydowanie zmaleć. Ten pomysł chyba nie został przez wnioskodawców przemyślany i nie uwzględnił skutków wprowadzenia go do obrotu prawnego

Nik
Gość
Nik

Co za debil to wymyslił najlepiej komuś utrudnia dalsze zarobki pozabierac pis niech sie odwali od tego żydostwo

MIREK
Gość
MIREK

..tylko należy wspomnieć że prawie wszyscy emeryci mundurowi podejmują pracę w niczym nie związane z zawodami produkcjnymi w przemyśle odczuwającymi braki pracowników do ciężkiej fizycznej niejednokrotnie odpowiedzialnej pracy.

Karolina
Gość
Karolina

Jasne. Jakoś tego nie widzę. Jednak widzę że dostają jakieś stołki w firmach, lepsze fuchy w państwowych spółkach bo mają znajomości i tak się kręci koło.

Meczysław
Gość
Meczysław

Dlatego panie Jerzy że przez 15 czy 20 lat swojej pracy w policji nie wiesz co to praca fizyczna i brak tej pracy dla młodych !! oczywiście jest wam mało 3 tys emerytury + zarobków w ochronie ale my musimy przeżyć za 2 tyś zł . Koniec zaniżania pensji pracowników ochrony przez emerytów !! Popieram wniosek Pozdrawiam pracownik ochrony Lublin.

Daniel
Gość
Daniel

Posłuż jak pies i miej 3000 po 15 latach to ja będę ci służył. Oficer. 20 lat służby. Wyższe wykształcenie. Utrata zdrowia w związku ze służbą. 2200.

Ala
Gość
Ala

kto po 15 latach ma 3000? Zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nie mają zielonego pojęcia . To dlaczego nie idziesz chłopie do policji

Carolina
Gość
Carolina

Utrata zdrowia spowodowana nadużywaniem alkoholu. Super.

Paweł
Gość
Paweł

TY CIECIU, jesteś dzbanem, to w tym wieku nie wiesz , że po 15 latach na tylko 40% emerytury. Do szkoły nieuku.

Jerzy
Gość
Jerzy

To dalej pracowac do 65.

rafael
Gość
rafael

dlatego jest tylko cieciem, nikt nie bronił przyjąć mu się do policji ale widać rozumu starczyło tylko na ciecia

Mirosław
Gość
Mirosław

Następny zazdrosnik. Trzeba było zostać policjantem, wojskowym itd. jak ta służba to taki miód. idylla. Jesteś zazdrosnik. prymitywny..

Adam
Gość
Adam

Nikt nie broni Ci spróbować tego miodu jakim jest ta służba jak twierdzisz… rzecz w tym, że się boisz, i dlatego muszą być tacy jak my, bo ktoś robić to przecież musi.

Gość, który tworzy takie pierdoły, sam pewnie kiedyś się z różnych względów do policji nie dostał, a teraz uważa się za jedynego słusznego pracodawcę. Szkoda, że Ara że strachu przed podpisaniem tych gniotów prawnych…

Gość 3
Gość
Gość 3

Człowieku któremu młodemu brakuje Pracy? Kto chce pracować to znajdzie pracę, a kto nie chce to będzie narzekał i się opier…. ł
Pracy jest od cholery tylko nie chce im się pracować, dlatego tyle tysięcy obywateli Ukrainy zatrudniają polscy przedsiębiorcy w różnych dziedzinach gospodarki. Za chwilę ich też braknie bo pojadą do Niemiec… wtedy ucierpi nasza gospodarka.

Damian
Gość
Damian

Najbardziej bzdurny pomysł, autor nacechowany jest zazdrością i złośliwością, nie ma pojęcia jakie emerytury ludzie mają po 15 latach służby. I z tej emerytury jest opłacany podatek i głupia składka na FOZ. dodatkowa praca gwarantuje minimum socjalne i z tego też jest podatek i składka. Autor postulatu jest chory.

Matias
Gość
Matias

Chyba policja nie ma pojęcia ile emerytury maja ludzie po 40 latach pracy. Przepracuj w policji 30lat to bedziesz miał godziwą emeryturę ,a nie po 15 latach. Nikt nikogo na siłę nie usuwa że służby, tylko sam konkretny policjant wymyśla sobie jakie choroby, przepracowanie stres.

Karol
Gość
Karol

Pisząc takie bzdury chyba nie odróżniasz emerytury od renty

Bykpa
Gość
Bykpa

Jak jest tak.. Zajeeb… Scie te wez idz do sluzby. Prztjmij sie i bedziesz zarabial w h.. Nic nie robiac i jeszcze kosmiczna emeryture dostaniesz. Naprawde warto!

Mariusz
Gość
Mariusz

Czy komukolwiek ktoś zabronił przyjąć się do służby w policji? Wakatów jest pełno. Proszę się zaciągnąć. Najgorzej jak o służbach mówią ci, którzy mie mają o niej pojęcia. Skoro przywilejem jest wolne w niedziele, święta, Sylwestra, to dlaczego nie rezygnujecie z tego przywileju. Do pracy!!! Budżet potrzebuje kasy. Już chyba wystarczająco Policja pokazała co się stanie jak jej nie będzie. Pomysłodawcy niech najpierw myślą co czynią, aby znowu nie obudzić się z ręką w nocniku.

kasia
Gość
kasia

po 15 latach służby funkcjonariusze otrzymują tylko 40% swojej ostatniej pensji. Brak wiedzy o ustawie o policji powoduje że piszecie tutaj bzdury. Poza tym to nie policjanci ustanowili sobie takie prawo lecz ustawodawca. Idźcie na rok do pracy w policji to szybko zmienicie zdanie.

Edwin
Gość
Edwin

Ty pojebancu to idz do policji i się przekonasz dlaczego mają taki przywilej

Marcin
Gość
Marcin

po 17 -tu latach 3-osobowa komisja stwierdziła “całkowicie niezdolny do służby w Policji” no i? za głupi jesteś,żeby podważać jej decyzje- a chciałem pracować 40 lat ;-))

Jan
Gość
Jan

bzdura

P
Gość
P

Jaki masz problem wstąp do Policji wtedy przekonasz się czego tak naprawdę zazdrościsz

Adam
Gość
Adam

Nikt nie zabraniał Ci slużyć i osobiście się przekonać jaki to miód… Jeśli nowotwór można sobie wymyślić to gratuluję zawartości mózgu. Już wiem dlaczego nie słyszysz w tej formacji…

kinga
Gość
kinga

bzdurny pomysł to wypłata zaległego ekwiwalentu za urlopy {przedtem tylko73%} teraz pobiorą przyszywani emeryci policyjni _ochroniarze po kilkanaście tysięcy zaległego STAĆ NA TO PAŃSTWO?

jerry
Gość
jerry

Przeczytaj to co pod spodem i się zastanów nad swoim postem. /…/Na mocy art. 115a ustawy o Policji ekwiwalent wynosi 1/30 części miesięcznego uposażenia zasadniczego, wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnego na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym. W stosunku zaś do funkcjonariuszy Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, funkcjonariuszy służby Kontrwywiadu i Wywiadu Wojskowego oraz żołnierzy zawodowych ekwiwalent pieniężny za każdy niewykorzystany dzień urlopu wypoczynkowego wynosi 1/22 uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami do uposażenia o charakterze stałym. W odniesieniu natomiast do funkcjonariuszy służby więziennej ekwiwalent pieniężny za 1 dzień niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego wynosi 1/21 miesięcznego uposażenia zasadniczego, wraz z dodatkami o… Czytaj więcej »

Strażak Sam
Gość
Strażak Sam

Jednym zdaniem- rżną policję przez tyle lat!!!

kerim
Gość
kerim

Chciałem wspomnieć tylko że odchodzą na własne, powtarzam własne żądanie bo tak chcą, nikt ich nie zmusza

Ania J.
Gość

Niestety bardzo rzadko odchodzą z własnego wyboru. Przeważnie są to “propozycje niemożliwe do odrzucenia”, bo inaczej np. rozkaz przeniesienia o 1000 km od domu, służba w każde weekendy, święta, miesiące wakacyjne, bądź też inne “formy” utrudnienia życia…

Dudek
Gość
Dudek

Oj zdziwiłbyś się, gdybyś wiedział ilu policjantów zostało zmuszonych do odejścia na emeryturę.

Adam
Gość
Adam

Niemal dam głowę, że złożył to cywil, który sam bał się podjąć służbę. Masa jest takich trolli, którzy narzekają że przywileje, że to, że tamto, ale sami nie podjęli by takiej służby z czystego strachu…

ibrahim ibn jakub
Gość
ibrahim ibn jakub

żenującym ewenementem w skali świata to są żenująco nędzne zarobki policjantów Polskich. Poza tym wziąłem kredyt bankowy na 10 lat. Spróbujcie przepchnąć tą ustawę złodzieje to zrobię z wami porządek. Zajmijcie się złodziejami w sejmie, a nie uczciwie pracującymi emerytami., k…wa wasza mać.

Mark
Gość
Mark

Wystarczy wtedy założyć działalność w Czechach lub UK, odprowadzać podatki do tych krajów i podlegać pod ich prawo o działalności gospodarczej. Pozdrawiam i czekam z utęsknieniem na to prawo ponieważ za 2017 zapłaciłem w Polsce 240 tys podatku gdzie w UK zapłacił bym około 30 tys PLN. Ten przepis zmobilizuje mnie jeszcze bardziej do przeniesienia swojej działalności.

M
Gość
M

Co robisz ciekawego na emce?

Bart
Gość
Bart

Pewnie. Lepiej ukraińców ściągać jak dać dorobić emerytowi. Brawo dla wnioskodawcy. Ciekawe dlaczego nie ujawniono kto jest wnioskodawcą ?

Mirek
Gość
Mirek

Człowieku, widziałeś emeryta, nawet 40latka parajacego się ciężka nieraz fizyczną pracą bo ja nie spotkałem się. Tę właśnie lukę wypełniają Ukraińcy. Emerytura mundurów jest przywilejem a nie przymusem także możesz pracować dalej lub nie…

Edward
Gość
Edward

Bardzo ladnie a nie tworzyc patologie 35- 50 letni emeryt w kwiecie sil i zdrowia przytula emeryture z MSWiA czyli z naszych podatkow i pracuje na umowe zlecenie, nie generuje zadnych skladek i panstwo traci na takim dwa razy. Mlodzi ludzie tez traca, bo emeryt moze za 10zl przyjsc i zaniza pensje. Moze jak firmy ochroniarskie nie beda mialy chetnych to zaczna normalnie placic, a nie emeryt 2000-2500zl emerytury i 2000-3000zl pensji. A u nas sa majorzy, inspektorzy policji, komendanci konisariatow to maja 3000-4500zl emerytur. Zal.pl w wojsku to chyba za chlanie maja tylko te emerytury. Mowie o dawniejszych czasach.… Czytaj więcej »

Patryk
Gość
Patryk

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Kolejna wyuczona zasłyszana bajka. Polacy są mistrzami w wypowiadaniu się na tematy o których nie maja pojęcia. Wiesz ile po 15 latach jest emerytury? Powiem Ci, 40% teraz policz sobie z 3000 zł, bo tyle wynosi średnie wynagrodzenie. Wiesz już dlaczego Ci ludzie idą dalej do pracy zamiast jeździć na wczasy?

Mirek
Gość
Mirek

Skoro są w Policji braki kadrowe to nic nie stoi na przeszkodzie aby nadal służyć zwiększając sobie emeryturę…

Jowita
Gość
Jowita

A policz sobie ludzi na wlasnej działalności, po wieku zadanym przez Zus 970-1200 emerytury. Ile lat musza przepracować na działalności a ile lat pilicja. W kazdej pracy jest stres, nie tylko w waszej

qwerty
Gość
qwerty

Zapraszamy zatem w szeregi tej formacji. Przecież jest tu tak kolorowo i tyle mamy przywilejów. Przecież to nie problem.

K
Gość
K

Zobacz sobie tępy uju ile państwo potrąca składek z umowy zlecenie a potem dopiero zacznij cokolwiek pisać. Jak to mówią lepiej siedzieć cicho i wyglądać na idiotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Krzysztof
Gość

Jezu Edward ty tak naprawdę.

Marcin
Gość
Marcin

komedianci to mają cienko licząc 6000-7000 emerytury, rada dla ciebie (mama mówiła) było się uczyć, pozdrawia 43-letni emeryt (nie komediant)

jaro
Gość
jaro

Ale człowieku tobSBcy zasiadają w tym rządzie . Program 500+ spowodował braki w budżecie i teraz na gwałt szukają pieniędzy bo poprawnie rozpędzony pociąg po PO powoli się zatrzymuje . A Tobie nikt nie bronił pracować w policji

Hermik
Gość
Hermik

Jak jesteś taki cwany to sobie popracuj w szeregach policji. To co się dzieje czasami za zamkniętymi drzwiami wpływa na psychikę. Człowiek w tej pracy jest narażony nawet na utratę życia. Bo nigdy nie wiadomo co się stanie podczas interwencji. Czy nawet patrolu pieszym w dużym bądź małym mieście gdzie pijani lub naćpani ludzie śpią na przystankach lub pustostanach. To oni jeżdżą do niebezpiecznych wezwan. Ten co pisał tę petycję to nie wie jak ta służba wygląda naprawdę. Napisał to ten kto siedzi sobie za biurkiem i marudzi że mało bierze pieniędzy. Ja szara sklepowa wiem z kim się uzeraja,… Czytaj więcej »

JP
Gość
JP

Górnik to niebezpieczny zawód ale tam tyrają faceci a nie pizdeczki w mundurkach

K
Gość
K

Jeżeli tak, to żaden emeryt nie powinien dorabiać!!!!dyskryminacja !!!

Matias
Gość
Matias

Bardzo dobry pomysł. Nikt nie każe odchodzić policjantowi po 15latach, na emeryturę, robią to z własnej woli bo już 1000 czy 1500 już jest zAgwarantowane a resztę sobie dorobię. W żadnych kraju na świecie nie ma czegoś takiego żeby człowiek w wieku 40lat był emerytem. I pobierał emeryturę na którą na pewno jeszcze nie zarobił. Bo zwykli ludzie pracujący po 40latach pracy nie mają nawet takiej emerytury jak Oni po 15latach. Może wreszcie trochę sprawiedliwości będzie. Bo 99procent dzisiejszych policjantów wstąpiło do tej służby tylko że względu na te wcześniejszą emeryturę.

N-x
Gość
N-x

Filozofia psa ogrodnika. A dlaczego nie wprowadzić możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę wszystkim grupom jak to jest w niektórych krajach? Dlaczego nie można otrzymać odpowiednio pomniejszonej emerytury po 10 latach pracy?

Jan
Gość
Jan

W Niemczech po 5 latach pracy dostajesz emke socjalną około 500 euro. W Norwegi podobnie

qwerty
Gość
qwerty

To zapraszamy. Wstąp do Policji i może dopiero wtedy się zacznij wypowiadać? Bo na razie to gadasz o czymś, o czym nie masz pojęcia, bo ktoś Tobie coś powiedział. Mentalność “polaczka” – czemu “somsiad” ma mieć lepiej?

Adam
Gość
Adam

ja uważam że nie ma problemu, można pracować do 65 roku ale za 3000 tys EURO jak to jest za granicą , wtedy będą chętni i każdy będzie chciał zostać

Roben
Gość
Roben

Większego kretynstwa nie słyszałam. Dlaczego pisze o Policji? Taka sama sytuacja dotyczy wszystkich służb mundurowych ! Straży pożarnej, granicznej, więziennej, CBa i wszystkich tajnych służb. Skąd ta jawna zawiść do policjantów? Dla wiedzy tego kogoś: strażacy pracują w trybie 24/48 i te 48 we własnych firmach, firmach żon albo kolegów. Na emeryturach dalej ciągnąć biznes. I co to nikogo nie razi ? Do tego nie czarujmy się w straży windują im na odejście do maksa – taki układ. Policjant nie dość że nie może pracowac dodatkowo to jeszcze ma małe szanse bo zapierdziela nadgodziny. I nikt nikomu nie winduje emerytury.… Czytaj więcej »

Andrzej
Gość
Andrzej

Jeśli to jest wniosek, to winien być autor takiego “cuda”. Ile trzeba mieć w sobie złośliwości, zazdrości, braku wyobraźni, aby wystąpić z takim wnioskiem. Sama idea wniosku jest niezgodna z zapisami konstytucji i podstawowych praw człowieka, bo zabrania mi realizować siebie, bo: -mam ochotę, bo w służbie nie można było, -zwiększam przychody z podatków z działalności, -zwiększam budżet ZUS, płacąc składki od kilku mów cywilnoprawnych, -uzyskując dodatkowe dochody, zwiększam wpływy do budżetu, bo więcej wydaję, -daję pracę innym, którzy wydają więcej, -odciążam budżet na wsparcie socjalne dla emerytów policyjnych i innych, itd, itp. Ktoś zupełnie bez namysłu wystąpił z takim… Czytaj więcej »

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Kolejna psia grypa wisi w powietrzu

Alex
Gość
Alex

autor wniosku –> Pawłowicz ?

Romek
Gość
Romek

Znowu trza wyjść na ulicę… tylko teraz nie zadowalac się 1000 brutto przez 2 lata.

Jojo
Gość
Jojo

Pierdolenie
Znam przypadki kiedy komisja lekarska mswia zabrania pracy w policji i jednoczesnie zezwala na prace po za resortem.
Cos ktos gdzies uslyszal o chce zablysnac debil

Ktosik
Gość
Ktosik

Też o tym słyszałem.

Jednemu nogi na poligonie urwało, – i co z tego ? Przecież przesłuchiwać może..

A drugi bez oka został i do służby nie dopuścili, to jak ma pracować w cywilu ?

A może by drodzy parlamentarzyści, za debilizm mentalny, jakąś zwyżkę w podatku dla autora wniosku od obrotu naroślem szyjnym wprowadzić ?

henryk
Gość
henryk

Dajmy kazdemu kto pracuje zarobic godna pensje która pozwoli na utrzymanie i godne zyciewtedy nie bedzie potrzeby odchodzenia ze słuzby czy do dorabiania na emeryturze.

Andrzej
Gość
Andrzej

Przecież to zwykła zarzutka jest jakiegoś pismaka, wcześniej była głupota z obcokrajowcami, teraz to. Troll się cieszy a Wy tu pianę bijecie.

Władek
Gość
Władek

Czemu nie ma info o tym kto lub co wniósł tą petycję,imię nazwisko, nazwa partii….

P
Gość
P

Ten człowiek, który złożył petycję jest niedowartościwany, zazdrosny i zakompleksiony jak można żyć w państwie, w którym prawa nabyte nie są przestrzegane to już nie jest demokracja

Pankracy
Gość
Pankracy

W pierwszej kolejności należy ujawnić nazwiska osób które złożyły taka petycje a następnie służby mundurowe powinny odpowiednio zainteresować się tymi osobami i ich rodzinami do 3 pokolenia wstecz tak aby ich w dupie ścisło. A tak poważnie to może tak petycje aby politycy nie dostawali żadnych pieniędzy tylko działali społecznie i odpowiadali finansowo za swoje durne przepisy. Ponadto jeśli już tworzyć taki przepis to powinien on dotyczyć tylko i wyłącznie emerytów policyjnych którzy zajmowali stanowiska kierownicze Komendanci i ich zastępcy, Naczelnicy i ich zastępcy, dyrektorzy biur i innych zbędnych wydziałów w KGP , KWP i KMP ( oni maja bardzo… Czytaj więcej »

M
Gość
M

Kto jest wnioskodawca?

Sierżant
Gość
Sierżant

Co to za kretyn pisal xD wezcie se przywileje dodatki wielkie nagrody w pizdu, ale niech placa i emerytury beda jak w kazdej dobrze funkcjonujacej Policji w uni, placone zamiast 2500zl to 2500 euro, skoro tak juz sie Pan chce przyrownywac do przewspanialej Uni. Ale baaaa wkoncu zaniedlugi funkcjonariusze tez juz beda tylko brani z Uni bo tu nikt sie nie przyjmie.

Ewa
Gość
Ewa

Pisowskie draństwo zabrało emerytury tym co zaczynali pracę w służbach przed 90 rokiem, pobierają świadczenia minimalne 850 zł , max 1700 zł, jesli mają możliwośc dorobienia do takiej emerytury co w pewnym wieku nie jest juz rtaki proste to dlaczego im tego zabraniać, to lepiej jak nie mają z czego życ bo bo zrobieniu opłat niewiele zostaje albo jak zwracają się do opieki społeczej o zapomogę czy zasiłęk? debilizmu w tym kraju dostatek 🙁

Tomek
Gość
Tomek

W tym kraju nie można czuć się bezpiecznie. Jestem policyjnym emerytem, który pracuje na 3/4 etatu. Sytuacja życiowa zmusiła mnie do zaciągnięcia kredytów, które razem z opłatami pochłaniają całą emeryturę. Żyję za to co dorobię. A na te kredyty się zdecydowałem bo prawo pozwala mi dorobić do emerytury. Jeżeli prawo się zmieni jak jest to powyżej opisane, to tylko sobie w łeb strzelić. Takich jak ja pewnie jest tysiące…

Marek
Gość
Marek

Proszę poczytać w jakim wieku i na ile procent odchodzą ma emerytury policjanci w krajach
zachodnich a potem dyskutować czy 50 letni emeryt policji może dorabiać. Proszę sprawdzić ilu cywilnych emerytów pracuje w firmach państwowych

123
Gość
123

Jedno zasadnicze pytanie, dlaczego chcą nowelizacji ustawy o Policji, co z innymi słuzbami mundurowymi. Dlaczego tylko policja w oczy kole. Chory kraj, panstwo i ludzie. A pierwszy telefon i tak jest zawsze do policji.

Maryjan
Gość
Maryjan

To pisał ktoś, kto się czuje skrzywdzony przez Policję, bo jakoś w tej petycji “zapomniał”, że wcześniejsze emerytury przysługują nie tylko policjantom.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Autor petycji jest chory. To dlaczego poseł bierze dietę poselska i emeryture, czy rentę. Dlaczego akurat emerytowani policjanci iw mogą dorobić, a co z innymi emerytowany i pracownikami, którzy mogą dorabic. To jakaś czysta dyskryminacja emerytowany pllicjantow
Napewno ta zmiana ustawy będzie zaskarzona. To jakaś paranoja. Ubedzie z 50 000 pracowników ochrony. A kto z cywilów pcha się do takiej pracy za najniższa krajowa.

Jjjjf
Gość
Jjjjf

Co za kurwa jebana ma takie pomysly

Rafał
Gość
Rafał

A kto jest wnioskodawca

Olo
Gość
Olo

Moim zdaniem mogłoby to mieć sens gdyby emerytom mundurowym zabronić pobierania DWÓCH CZY TEŻ WIĘCEJ ŚWIADCZEŃ Z BUDŻETU, tj. emerytury mundurowej i równoległej pracy w sferze budżetowej. Dwukrotne “obciążanie” budżetu państwa – przekładanie pieniędzy w kieszeni lewej do prawej.

Jeśli emeryt mundurowy chce pracować w prywatnej firmie i odprowadza składki do ZUS to należy Go nosić na rękach ponieważ “zapełnia dziurę ZUSowską” – składka emerytalna, składka zdrowotna, itp. a drugiej emerytury nie otrzyma. Dodatkowo płaci większe podatki. To samo gdy prowadzi działalność gospodarczą.

Aneta
Gość
Aneta

Jak można człowieka przynosić do pracy w której nie chce pracować. Przecie po 15 latach jest tylko 40% emerytury więc resztę trzeba dopracować w innej firmie. Przecież ludzie zmieniają pracę

Mos
Gość
Mos

Przy takim braku rąk do pracy wyrzucić z rynku pracy dorabiających (za psie pieniądze z reguły na portierniach ) emerytów policyjnych ? Gratuluję pomysłu.

Mirek
Gość
Mirek

, a gdzie tak zatrudniają się chyba nie do fizycznej nieraz ciężkiej pracy.?? To tam właśnie brakuje jak na razie rąk do pracy.

Przyjaciel emerytów policyjnych
Gość
Przyjaciel emerytów policyjnych

Ciekaw jestem, czy osoba, która napisała petycję jest zdrowa na umyśle. Przecież Ci emeryci, którzy po przejściu na emeryturę prowadzą własną działalność gospodarczą, bądź też pracują na umowę o pracę, to przecież odprowadzają podatki od uzyskiwanych dochodów. To właśnie od wysokości odprowadzanych podatków, w dużej mierze zależy, jaka jest stopa życiowa społeczeństwa. Jak emeryci pójdą w szarą strefę, to zobaczymy, co nasz kraj i nasza gospodarka na tym zyska. Niech się ujawni ten, który napisał petycję, to cała rzesza emerytów i ich rodzin, z pewnością weźmie to pod uwagę, gdy będą wybory parlamentarne w przyszłym roku. A tak na marginesie,… Czytaj więcej »

Dariusz
Gość
Dariusz

niech spróbują to na pewno będą mieli 500+ za te śmieszne pieniądze nikt nie chce pracować

Przemko
Gość
Przemko

I bardzo dobrze. Nie mieli już sił na pracę w policji a odchodzą i pobierają emerytury i zajmują inne miejsca pracy. Pracodawca nie musi od nich skłądek płącić wiec woli policjanta na emeryturze młodego zatrudnić niż inną osobę. Dodakowo mają jeszcze darmowe kursy na prawa jazdy kat. C finansowane dla byłych policjantów, i inne kursy. W policji porobili uprawnienia do ochrony i do nauki jazdy i zarabiają gdzie się da a człowiek pracy nie może znaleźć.

Zenek
Gość
Zenek

To się ucz baranie!

Robert
Gość
Robert

Przemko w policji jest praca.Zatrudnij się a też będziesz mógł spijać ten miód z policyjnej pensji. Powodzenia na nowej drodze życia

norm
Gość
norm

Nie wiem co braleś ale napewno nic nie wiesz o finansach. W chwili obecnej wszystkie umowy cywilno-prawne są opodatkowane i ozusowane. Darmowe kursy na prawojazdy są ale dla bezrobotnych zarejestrowanych. Emeryta nik w UP nie zarejestuje. Poza tym bredzisz że nie ma pracy chyba że nazywasz się Ferdek Kiepski

Patryk
Gość
Patryk

To po co im wcześniejsze emerytury, jak po nich i tak idą pracować, zabierając miejsce pracy

ssas
Gość
ssas

autor wniosku to jakiś kretyn , zapomina że f-sz którzy podejmą pracę na emce wrzucają swoje składki do wora ZUS tym samym zarabiają na innych emerytów . Lepiej niech pracują na czarno , genialne !

Radek
Gość
Radek

Chcesz isc na emeryture ok masz prawo ale nie pracuj… czesc narzeka ze inni nie wiedza co to policja i niech sue zatrudnia to zobacza. To po co wiekszosc szla do policji lub wojska? Po emeryture po 15 latach.. skoro uwaza ze juz sie wypalil i nie ma sil to niech idzie i nie zatrudnia sie wiecej.. kto wymyslil emeryture oo 15 latach dla mundurowych? Pracujcie do konca czyli do 65 roku jak inni a nie. 35 lat na karku i emrytura.. emeryci zarabiaja na innych? Im sie dolicza to do emerytury i skladek nie odprowadzaja jak inni.. czemu mundurowka… Czytaj więcej »

Wiktor
Gość
Wiktor

Bardzo dobrze powinni zakazać dorabiania policyjnym emerytom. Jedni mają emerytury i pracę a drudzy nie mają pracy bo ci pierwsi blokują miejsca. Masz emeryturę to siedź w domu i odpoczywaj. Jak za mała policyjna emerytura to zamień się że zwykłym ” kowalskim”

Alexander
Gość
Alexander

Tylko niech Kowalski najpierw odda przepracowane święta, niedziele, wolne soboty, nie płatne nadgodziny.

piotr
Gość
piotr

wniosek niekonstytucyjny. wprowadzając w praktyce z pominięciem innych służb mundurowych skończy się tym samym, co niedawno stało się z różnicą w sprawie % naliczeń za zaległe urlopy wypoczynkowe dla policjantów.

Dzid
Gość
Dzid

To pójdę jako emeryt pracować u Niemca np. w transporcie międzynarodowym. Tam się będę rozliczał, tam w banku założę konto i mogą mnie pocałować. A jak mnie wezwą na rozliczenie do skarbowego to im powiem, że Św. Mikołaj przyniósł mi w wieku 5 lat wielką skarpetę abym jak w reklamie odkładał pieniądze. I tak też robiłem. A po drugie to trzeba by zakazać pracy wszystkim emerytom w Polsce, bo nie można zakazać jednemu a drugiemu pozwolić.

Paweł
Gość
Paweł

Jak twierdzi autor petycji, wcześniejsza emerytura mundurowych jest „ewenementem w skali świata”. – Żadna policja ani w Unii Europejskiej ani nigdzie indziej na świecie nie ma takich przywilejów poważnie obciążających budżet. ———– Nie jestem policjantem ale co nieco wiem jak mają sie te przywileje. ———-Dlaczego autor petycji (zwykły Kut..) nie napisze też że ,żadna policja ani w Unii Europejskiej ani nigdzie indziej na świecie nie robi za jednakową stawkę w w dni powszedni , w nocy , w weekendy , w święta i nadgodziny. Nie robią też inni Polacy w Państwowych firmach ,takich jak np. lekarze, górnicy ,czy hutnicy ale… Czytaj więcej »

kerm
Gość
kerm

Jak państwie Polskie jest takie bogate i nie chce pieniędzy..to ja nie będę walił głową w ścianę….więcej będzie dla mnie….

toh11
Gość
toh11

proszę podać autora pomysłu/ projektu (osoba, nazwa partii) z chęcią poznam…. i pewnie wiele innych osób też

Zenek
Gość
Zenek

Też chętnie poznam sk…na!

Konrad
Gość
Konrad

Jest to kompletnie bezsensowne ponieważ jeśli ktoś uważa że wielu przeszło na emeryturę bo chciało to są skończonymi durniami. To po pierwsze, a po drugie to jest to załatwianie sprawy od d…. strony dlatego że autor petycji nie napisał że na całym świecie jest cały system wykorzystania osób kończących służbę np. W Holandii firmy takie jak np Philips maja dla nich etaty i muszą zatrudnić taką osobę. W USA człowiek kończący kontrakt w armii jest pierwszy do przyjęcia do służby w policjach stanowych i federalnych, nie wspomnę RFN gdzie po 10 latach służby w Policji Federalnej ma się nielichą emeryturę.… Czytaj więcej »

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Proszę spojrzeć na patologie. NIkt nie pracje, bo po co, państwo daje zasiłki 500+ na np. czwórke dzieci, dodatki rodzinne, dla matki samotnie wychowującej dzieci, zasiłki alimentacyjne, a mąż jeździ na 6 m-cy w roku do Niemiec a roboty ( jak mu się chce ). Albo – związek nielegalizowany przez wiele lat, tatus do Austrii myk i dwa domy w Polsce stoją a mamusia po zasiłek pezyjeżdża do gminy. Ja będąc Policjantem przed 39 rokiem życia problemy z sercem, arytmia i takie fajne rzeczy. Jedyny żywiciel, żona nie pracuje, troje dzieci ( wiem dzieciorób jestem ) i zasiłek rodzinny tylko… Czytaj więcej »

As
Gość
As

Co za kretynska inicjatywa

Taiger
Gość
Taiger

Zabrać posłom kasę A nie okradać uczciwie pracujących ludzi. Po za tym w tym chorym kraju zabiera się od każdej złotówki podatek i kolejną składkę zdrowotną! Pytam czemu ktoś ma płacić 2 razy, a patologia w ogóle i tak samo ma prawo do leczenia.?

Wiesiek
Gość
Wiesiek

To jest następny element aby nie zostać policjantem!!!!Gratulacje pomysłodawcy.

Ostatnio dodane