23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zełenski ostrzega przed prorosyjską retoryką w Europie – DW – 06.11.2024

Zełenski ostrzega przed prorosyjską retoryką w Europie – DW – 06.11.2024

prezydent Ukrainy, Wołodymyr ZełenskiDziś, we wtorek (11.06.2024), oświadczył przed izbą niższą niemieckiego parlamentu, że na Ukrainie nie będzie pokoju, dopóki kraj pozostanie podzielony na część okupowaną przez Rosję. Dodał: „Podzielona Europa nigdy nie była spokojna, a podzielone Niemcy nigdy nie były szczęśliwe”. Bundestagu Przed doradcą ds. Olafa Schulzai prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, a także inni wyżsi urzędnicy niemieccy.

Jednak pozostali parlamentarzyści, m.in. większość parlamentarzystów ze skrajnie prawicowej, populistycznej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) i radykalnej formacji lewicowej, zbojkotowali wystąpienie Zełenskiego, który ostrzegał przed prorosyjską retoryką w Europie. Miejsca dla 77 członków partii Alternatywa dla Niemiec były prawie puste, a obecnych było tylko czterech z nich. Kierownictwo formacji wyjaśniło w oświadczeniu: „Odmawiamy słuchania mówcy ubranego w kamuflaż”, zauważając, że „Ukraina nie potrzebuje prezydenta wojny, ale raczej prezydenta pokoju”.

Dziesięciu posłów nowo utworzonej radykalnie lewicowej partii BSW o zamierzeniach suwerennych również opuściło salę, wygłaszając krytyczne przemówienie na temat imigracji i dostaw broni do Kijowa. Grupa ta oświadczyła, że ​​chce wysłać „sygnał solidarności wszystkim Ukraińcom, którzy chcą natychmiastowego zawieszenia broni i wynegocjowanego rozwiązania”.

„Robimy wszystko, absolutnie wszystko, aby nie dopuścić do powstania muru między częściami naszego kraju” – powiedział Zełenski. Podkreślił, że Ukraińcy, którzy bronili swoich domów i stracili członków rodziny, zasługują na „godne zakończenie wojny, które nie pozostawia wątpliwości, kto wygrał”, a Rosję należy pociągnąć do odpowiedzialności za swoje zbrodnie. Zakończył słowami: „Czas na ustępstwa minął (…) w chwili, gdy Putin spalił nasze miasta”. Podkreślił, że Rosja nie będzie w stanie „odrodzić się”, jeśli nie weźmie na siebie swojej historycznej odpowiedzialności, a jeśli gdziekolwiek pozostaną pozostałości konfliktu, „wojna powróci”.

Spotkanie Zełenskiego Z oficjalną wizytą w Berlinie Zorganizowanie międzynarodowej konferencji na temat odbudowy Ukrainy, w której uczestniczył Olav Schulz wezwał także do zwiększenia liczby obrony przeciwlotniczej W imię ojczyzny. Prezydent Ukrainy wyraził zaniepokojenie dobrymi wynikami wyborczymi formacji „o radykalnych, prorosyjskich hasłach”. Na konferencji prasowej z kanclerzem Schulzem powiedział, że sprawa stanowi „niebezpieczeństwo dla ich krajów”.

READ  Samochody elektryczne, nowy punkt zapalny między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi - El Financiero

LGC (AFP, EFI)

Wołodymyr Zełenski i Olaf Schulz podczas wspólnej konferencji prasowej.Zdjęcie: Britta Pedersen/DPA/Image Alliance