3 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zarówno Seap, jak i AstraZeneca promują medycynę precyzyjną w leczeniu raka

Zarówno Seap, jak i AstraZeneca promują medycynę precyzyjną w leczeniu raka

Aby móc zastosować odpowiednie leczenie, niezbędna jest dobra diagnoza nowotworu. Hiszpańskie Towarzystwo Anatomii Patologicznej (Seap) i AstraZeneca podpisały ramową umowę o współpracy w celu rozwoju medycyny precyzyjnej W Hiszpanii, w celu znalezienia właściwej diagnozy raka dla każdego pacjenta.

Umowa pomiędzy obydwoma podmiotami Ułatwi szkolenie, badania i rozwój wiedzy naukowej Promowanie wdrażania medycyny precyzyjnej w anatomii patologicznej. Co więcej, będzie to dozwolone Współpraca przy projektowaniu strategii i projektów przyspieszających badania, diagnostykę opieki zdrowotnej i wdrażanie przepisów dotyczących jakości Co ułatwia równy dostęp do diagnostyki molekularnej każdemu pacjentowi.

Anna Pirro, Dyrektor Medyczny ds. Onkologii w AstraZeneca, podkreśla cel jednostki w odniesieniu do umowy o współpracy, która ma na celu „Zarejestruj się lub lecz raka i wyeliminuj go jako przyczynę śmierci„Ale aby to osiągnąć, konieczna jest znajomość nazwy każdego nowotworu, z którym się spotykamy: tylko w ten sposób możemy znaleźć najodpowiedniejsze leczenie dla każdego nowotworu u każdego pacjenta” – dodaje Piero.

Ze swojej strony dr Santiago Ramon y Cajal, prezes Seap, wskazuje, że „do prawidłowej anatomicznej diagnozy patologicznej należy dodać złożoność mechanizmów molekularnych zaangażowanych w rozwój nowotworu, a także odkrycie i identyfikację biomarkerów i celów terapeutycznych w każdym nowotworze i u każdego pacjenta. „Z tego powodu jesteśmy podekscytowani nową umową, która niewątpliwie poszerzy naszą wiedzę na temat tej choroby, umożliwiając optymalne podejście do pacjentów” – wyjaśnia dr Ramón y Cajal.

AstraZeneca informowała, że ​​tak w kwietniu ubiegłego roku Rozwój leków przeciw rakowi jajnika i płuc. Ponadto brytyjska firma farmaceutyczna opracowuje sześć nowych badań klinicznych znajdujących się w fazie III i planuje rozpocząć trzydzieści kolejnych w nadchodzących miesiącach.

Farmaceutyczny Zamknęła pierwszy rok finansowy 2023 zyskiem w wysokości 2181 mln dolarówCzyli pięciokrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2022 roku. Ponadto poinformował, że nie biorąc pod uwagę dodatkowych zysków z różnych inwestycji, Otrzymała 1803 mln dolarów zysku netto przypadającego na akcjonariuszyczterokrotnie więcej niż rok wcześniej.

READ  Lekarz online: kiedy tak i kiedy nie