3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zainstalowanie stołu pokojowego między stanami;  Pierwsze tego typu ćwiczenie na poziomie krajowym

Zainstalowanie stołu pokojowego między stanami; Pierwsze tego typu ćwiczenie na poziomie krajowym

Gubernatorzy stanu Meksyk, Guerrero, Michoacan i Morelos Odbyli pierwsze w całym kraju międzystanowe spotkanie okrągłego stołu na rzecz budowania pokoju, podczas którego pilnie zgodzili się na utworzenie nowego centrum koordynacji działań międzystanowych dla regionu Tierra Caliente, które wzmocni ochrona W okolicznych gminach, a także wspólna realizacja pięciu osi:

  • Wspólne operacje, zabezpieczanie dróg, zwalczanie wymuszeń i tajnego pozyskiwania drewna oraz zwiększanie zdolności komunikacyjnych i wywiadowczych.

„Siedzimy się przy tym wspólnym stole krajów, aby nawiązać historyczną współpracę, ponieważ okoliczności to uzasadniają. Jestem pewien, że współpracując, podejmiemy bardziej znaczące kroki w kierunku promowania pokoju i dobrobytu. „Stoimy przed wyzwaniami, które przekraczają granice i wymagają wspólnego rozwiązania i kompleksowej strategii” – powiedział gubernator. Delfina Gomez.

Przewodnicząc międzystanowemu okrągłemu stołowi, aby budować pokój w jednostce MeksykańskiPierwsze tego typu wydarzenie na poziomie krajowym Nauczycielka Delfina Gomez Podkreślił działania prezydenta Andrésa Manuela Lopeza Obradora Służyć ludziom i wzmacniać środki zapewniające bezpieczeństwo na atakowanych obszarach Przestępczość zorganizowana.

Podczas spotkania władze stanowe i rząd federalny zgodziły się na powołanie Międzystanowego Centrum Koordynacji Operacji dla Regionu Tierra Caliente, mechanizmu, na którego czele stanie Sekretariat Obrony Narodowej (Nasz mistrz) w celu promowania spokoju w regionie.

W tym sensie Nauczycielka Delfina Gomez Podkreślił koordynację pomiędzy członkami stref wojskowych armii meksykańskiej z czterech jednostek, meksykańskiej marynarki wojennej, Gwardii Narodowej i biur Prokuratora Generalnego.

Wziął udział w spotkaniu Luisa Rodrigueza PuccioPrzedstawiciel Podsekretarza Ministra Bezpieczeństwa Publicznego Rosa Aisela Rodriguez Velasquez, Ministra Bezpieczeństwa i Ochrony Obywateli rządu Meksyku, który podkreślił, że to spotkanie jest przykładem pozytywnych wyników narad koordynacyjnych budowania pokoju prowadzonych na szczeblu krajowym w ramach strategii bezpieczeństwa publicznego w Meksyku. Rząd Meksyku.

Delfina Gomez Alvarez, Evelyn Salgado Pineda, Alfredo Ramirez Pedulla i Cuauhtemoc Blanco BravoGubernatorzy stanów Meksyku, Guerrero, Michoacan i Morelos zgodzili się na pięć środków To się skończy W sposób skoordynowany:

READ  NASA właśnie wypuściła swoją kolekcję kosmicznych plakatów w wysokiej rozdzielczości; Pobierz za darmo – Naucz mnie o nauce

• Tarcza przed przestępczością zorganizowaną.
• Bezpieczeństwo na drodze.
• Zwalczanie wymuszeń.
• Monitorowanie nielegalnego pozyskiwania drewna.
• Wzmocnienie zdolności komunikacyjnych i wywiadowczych.

Co więcej, szefowa władzy wykonawczej państwa oznajmiła, że ​​w ciągu pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania jej rządu powstał on w wyniku wspólnej pracy instytucji państwowych Bezpieczeństwo Państwa I Federalizmliczba przestępstw w Edomexie spadła o pięć procent w porównaniu z tym samym okresem 2022 r., szczególnie w Następujące przestępstwa:

• Wskaźniki porwań spadły o 48%, prawie o połowę.
• Liczba morderstw kobiet spadła o 39%.
• Wskaźnik brutalnych rabunków w transporcie publicznym spadł o 18%.
• Wskaźniki brutalnej kradzieży przewoźników spadły o 5%.
• Wskaźnik brutalnych kradzieży biznesowych spadł o 15%.
• Wskaźnik brutalnych napadów na pieszych spadł o 7%.
• Liczba zabójstw umyślnych spadła o 6%.
• Zmniejszenie liczby kradzieży pojazdów bez użycia przemocy o 5%.

Meksykański gubernator podkreślił, że pomimo złożoności kwestii bezpieczeństwa możliwe jest przyniesienie rezultatów wdrożyć Zmiana wizji rozumienia przemocy.

*LDH*